Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erről lehet úgy beszélni,...

Erről lehet úgy beszélni, hogy ne legyen negatív kicsengése?

Figyelt kérdés

Van egy érzékeny témakör amiről egy bizonyos szintig úgy vettem észre, hogy még lehet beszélgetni, de egy idő után már vagy nem illik, vagy csak én nem tudom úgy kommunikálni a dolgot, hogy az jó legyen. Leírom miről van szó és után felteszem a kérdéseim, érdekel Ti mit gondoltok.


10 évvel ezelőtt kipattant a fejemből egy vállalkozás ötlete, ami az első 2 évben nem hozott semmit a konyhára. Kapcsolatokat építetettem, presztízs munkákat csináltam. Majd a következő 2-3 évben sikerült havonta fixen 2-300ezer forintot keresnem vele (nettó) és láttam benne a további potenciált, így úgy döntöttem, hogy otthagyom a 8 órás munkám és csak ezzel foglalkozom. Egyrészt már fizikailag nem bírtam, hogy kétfelé szakadok, másrészt tudtam, hogyha a vállalkozásommal több időt töltök el, akkor sokkal több pénzt tudok vele csinálni és ezerszer jobban is fogom élvezni.

Ez be is jött, a bevételeim nőttek, kevésbé voltam stresszes és összességében már jobban jöttem ki anyagilag is, mint korábban a napi munkámmal + a vállalkozásommal.

Majd a vállalkozás 7. évében kitaláltam, hogy én ezt ki tudom terjeszteni szélesebb körbe is és elkezdtem online új ügyfeleket találni. Weboldalt készítettem, új platformot dolgoztam ki és a munka mennyisége, változatossága mellett (mivel több és többféle ügyfél került a köreimbe) a bevételeim is megsokszorozódtak. Nyilván nem elsősorban a bevételek miatt csinálja az ember amit csinál, de ez is (többek között) egy mérőszáma egy vállalkozás sikerességének.

És itt jött el az a pont, ahol már nem igazán tudok erről a dologról beszélni, vagy ha beszélek, akkor furcsa reakciókat kapok.


Az első években még simán tudtam beszélni mindenkivel aki érdeklődött, hogy "na, hogy megy a vállalkozás?". Mindenki látszólag örült a sikereimnek, hogy ott tudtam hagyni a 8 órás munkám, aztán hogy már jobban jövök ki vele anyagilag, mint korábban a kettővel együtt (ezeket nem én mondtam soha magamtól, hanem kérdezték).

Aztán amikor elindítottam az online szolgáltatást és megnézték a weboldalam és látták az árakat amikkel dolgozom, azóta már eléggé megváltozott a hozzáállásuk. Nem kérdezik, hogy hogy megy a vállalkozás, nem igazán érdeklődnek azóta. Nyilván nem csak az összegekről, hanem úgy egyáltalán nem kérdezik, hogy hogy megy. Gondolom mindenki felszorozta magában, hogy milyen bevételeim lehetnek (tól-ig), de attól függetlenül én szeretnék beszélni erről legalább a szűkebb barátaimmal, mert marha boldog vagyok, hogy sikerült önerőből egy jó ötlettel elérnem olyan bevételeket, hogy most már van egy alkalmazottam is akinek versenyképes fizetést tudok adni.

Felmerülhet a kérdés, hogy miért akarok én erről beszél?

Egyáltalán nem felvágásból, semmi esetre sem szeretnék rossz érzéseket kelteni senkiben, csak mivel ez tölti ki az életem jelentős részét, ezért minden történetem a vállalkozásomhoz kapcsolódik szinte. Illetve jó érzés látni, ahogy nő a kis birodalmam, működik amit kitaláltam és ezt az embernek nagyon jó érzés megosztani másokkal, ha valaminek örül. De lehet ezzel csak én vagyok így és valahol beül felvágós lennék, nem tudom. Nem érzem magam annak. De úgy veszem észre, hogy ameddig lehet beszélni egy horvátországi nyaralásról, hogy mi volt, hogy volt, addig egy maldív-szigeteki nyaralásról már kínos beszélni, legalábbis ami az emberek reakcióit illeti.

Nem akarok magas lóról beszélni, de nekem az az elméletem, hogy ameddig az ember közelítő értékben hasonló szinten van a másikkal, addig érdekesek a dolgai, de amint többet keres, nagyobb házban lakik, nagyobb autóval jár (egy Swift-em van a mai napig amúgy és nem szégyellem) az onnantól tabu téma.

Ti mit gondoltok erről a relatíve érzékeny témakörről? Tényleg nem illik erről beszélni egy bizonyos szint után?



2021. jan. 26. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól látod a helyzetet. Egy bizonyos szintig elfogadoak az emberek, veled együtt örülnek, vagy csak megjatsszak de utana mar nem tudnak mit kezdeni a sajat irigysegukkel. Melletted elojon a kisebbsegi komplexusuk, ami valamennyire ertheto is. Hiaba nem akarsz vele nagyzolni, megis ugy jön le. Sajnos csaladon belul sem mindig orulnek az ilyesminek hogy te tobbre vitted, mint ok. Oszd meg a szerelmeddel, ha van. Akarmennyire is nem erdekel a parom munkaja, azert mindig vegighallgatom es pozitivan allok hozza a temahoz.

Baratokkal meg hanyagoljatok a temat, nem csak a munka korul forog a vilag.

2021. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Lehet erről beszélni nyilván de ne CSAK ez legyen a téma.Az hogy bejött az ötleted nagyon jó dolog.Csak ha másról sem beszélsz az idegesítő lehet másoknak vagy nem tudom miről szoktál még beszélgetni az ismerőseiddel.Alapjáraton nem baj az ha ez is téma hisz az életed része a vállalkozásod miután ebből élsz.Nem rosszból mondom de hogy már nem kérdezgetnek annyira az lehet hogy egy kicsit az irigység miatt is van.De ez csak az én véleményem.Sokszor észlelem hogy mennyire irigyek tudnak lenni az emberek egymásra és főképp arra akinek kicsit is jobban megy.
2021. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól látod.

Nem is az illendőség a gond. Egyszerűen az emberek jelentős része nem lát a dolgok mögé.

Nem érdekli milyen utat jártál be,csak az,hogy szerinte megérdemled e a munkád eredményét.

Nehéz elfogadni,ha valaki hasonló hozzánk és kiemelkedik,mert valamiben jobb.

Ilyenkor saját magát megkérdőjelezi sok ember,mert rosszabbnak érzi magát.

Nehéz dolog az önkritika,az önismeret.

2021. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy egyedül vagyok, nincs senkim. A családdal határozott okokból nem osztom meg a dolgokat, mert már sokkal korábban is bejelentkeztek kölcsönkérni, hát ha még tudnák azt, hogy most milyenek a körülményeim...

A barátokról próbálom nem azt gondolni, hogy irigyek rám, legalábbis nem így "aktívan", de valószínű lehet benne valami, hogy az emberek alapvetően versengenek egymással mindenben (legalábbis a többség) és ha látják, hogy valaki valamiben sokkal előrébb jár, akkor azt hallani sem akarják. Ezt azért tudom, mert én is ilyen voltam. Én is kicsinyes voltam régen. A nagyszüleimnek több kocsmája is volt és tudtam, hogy jól élnek és nem értettem, hogy miért nem vesznek meg nekünk mindenféle dolgot. Persze akkoriban 16-17 éves voltam, mentségemre szóljon. :)

De ismerem ezt a gondolkodásmódot.

Egyébként egyáltalán nem csak erről beszélek, sőt, egy ideje nem is beszélek erről egyáltalán, pont az ellenérzések elkerülése végett. De régebben sem beszéltem róla magamtól, csak ha kérdezték, hogy mi újság. Ezt a kérdést - bármilyen hihetetlen is - évek óta nem hallottam már senkitől. És nem azért, mert közléskényszeres vagyok és magamtól elmondom, hanem egyszerűen nem teszi fel a kérdést senki.

2021. jan. 26. 15:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Értem!Valószínű nem érdekli őket mi a helyzet veled mert ha igazi barátaid lennének akkor megkérdeznék azért alkalomadtán hogy mi a helyzet veled
2021. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha errol akarsz beszelgetni, uj ismerosokkel tudsz errol beszelgetni, akik ugyanebben mozognak.

Ha pedig a regi ismerosok maskulonben nem valtoztak meg az iranyodban, veluk tapintatbol magadtol nem beszelni.

Az irigyseg es a felvagas kozott szamtalan finom arnyalat van. Elkerulhetetlen, hogy ez a tema nem erinti jol a regi ismerosoket.

2021. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezért ismerkednek a vállalkozók elsősorban vállalkozókkal.

Sajnos egy szakadék van a legtöbb alkalmazott és vállalkozó között, főként gondolkodásban, hozzáállásban, és... irigykedésben néha az előbbiek részéről.

2021. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De ez rettenetes, hogy az embernek így kelljen választania baráti kört. Ráadásul én imádom őket ezt leszámítva és úgy gondolom, hogy jó a viszonyunk. Ez az egy "apróság" hiányzik, hogy gyakorlatilag pár éve nem kérdezi meg a kutya sem, hogy mi újság. Persze rákérdeznek, hogy szülőkkel mi újság, vagy konkrét dologra (pl. hogy halad a felújítás, ilyesmi), de maga a munka/karrier az körbe van táncolva. Én rendszeresen megkérdezem őket persze, mert egyrészt érdekel, másrészt hátha visszakérdeznek, de ez nem történik meg.
2021. jan. 26. 19:30
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Annyira azért nem jó baráti kör, ha irigykednek a sikereidre.

Nekünk is szakadt meg ilyen barátságunk. Fájdalmas, de a változás áldozatokkal jár.

2021. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!