Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a baj velem??? Miért...

Mi a baj velem??? Miért mosolygok???

Figyelt kérdés
Az van, hogy van egy beteges tulajdonságom, amitől nagyon rosszul érzem magam. De nem tehetek ellene. Pl. Mosolygok ha valami rossz dolgot mesélek (Mondjuk ha meghal valaki). Nagyon gáz. Fontos, hogy nem azért csinálom mert pszichopata vagyok, mert akkor tényleg szomorú vagyok. Egyszerűen késztetés, hogy mosolyogjak. Nagyon beteg... Van köztetek ilyen személy??? Tudjátok az okát??? Vagy tud valaki segíteni ez ellen??? 😔

2021. jan. 27. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel próbálod a magadban felgyülemlett feszültséget, bánatot feloldani. Meg kell tanulni kezelni a negativ helyzeteket és akkor el fog múlni.
2021. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek. Sokan extrém stresszhelyzetekben, vagy szomorú eseményeknél mosolyognak vagy akár nevetnek is. Mindenkinek másképp reagál az agya ezekre a dolgokra. Viszont ezen lehet változtatni, és meg lehet tanulni kezelni az ilyen helyzeteket.

Ha segítség nélkül nem megy, keress fel egy pszichológust.

2021. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is volt ilyen problémám. Nagyon kellemetlen volt. Nekem viszonylag egyszerűen sikerült kezelnem: amint elkezdtem vigyorogni, eszembe juttattam, mennyire égő vagyok így, és azonnal lehervadt a mosoly az arcomról.

Sajnos egy kicsit még mindig megfigyelhető, de már nem olyan súlyos, mint régen.

2021. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is megfigyeltem magamon, pedig rohadt kellemetlen.

Én azt olvastam hogy az agy így védekezik a stressz ellen. Elkezd endorfint termelni, ettől pedig mosolyogsz, egyesek akár nevetnek is.

2021. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Nekem tesóm ilyen. Bármilyen halálhírt megtud röhög rajta egyet. Amikor meg szembesítve van vele, hogy mégis ezt hogy képzeli, akkor az rá a válasz hogy neki ő egy senki volt, hát ő nem is nevetett, vagy megsértődik. Hiába mondjuk hogy ez nem normális és figyeljen oda magára még mi vagyunk a hülyék.
2021. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös! Én nem ilyen vagyok. Érzem a súlyát, mégis...
2021. jan. 28. 16:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg akkor azt, hogy a tükör előtt beszélsz magadban valakinek a haláláról. Így látni fogod hogy nézel ki kívülről, és amikor másoknak kell beszélned róla élesben, akkor eszedbe fog jutni hogy hogy látnak téged a többiek.
2021. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!