Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szeretnél gyereket?

Miért nem szeretnél gyereket?

Figyelt kérdés
Főleg 20-30 éves nők és férfiak álláspontja érdekelne, akik soha nem szeretnének gyereket. Illetve szívesen beszélgetnék olyan fiatal nőkkel, akik nem szeretnének gyereket és nagy rajtuk a nyomás, esetleg sok stressz érni őket emiatt.

2021. jan. 19. 12:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%

Hát én nagyon nagyon sok okból kifolyólag, szerintem egy hét sem lenne elég, hogy felsoroljam.

“Röviden”: nem hatnak meg különösebben a gyerekek/babák, én nem találom őket cukinak, iszonyúan idegesít a bőgésük, a hisztijük, egyszerűen nem lenne hozzá türelmem.

Bővebben: soha az életben nem tenném ki a testem egy terhességnek és szülésnek, semmi kedvem hónapokig vagy évekig éjszakázni, nem aludni, stresszelni, aggódni, szaros pelenkakat cserélni egész nap, gyerek bömbölést hallgatni, feláldozni az egész meglévő életem. Nincs kedvem dackorszakos gyerekkel szenvedni, aki csak azért is azt csinálja, amit nem kéne, nem fogad szót, hisztizik stb. Majd kamaszodik, jön a semmi se jó, minden kell, ilyen telefon, olyan ruha, szemtelenedik, feleség, iskolai problémák, tanulás stb.

Nem lenne (annyi) időm magamra és a férjemre, mi imádjuk az életünket így ahogy van, hogy akkor jövünk-megyünk, amikor jólesik, nem vagyunk egy gyerekhez kötve.

Hát nagyon nagy vonalakban ennyi.

2021. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

28 éves nő vagyok,aki nem szeretne gyereket. Szeretem őket, félre értés ne essék, de nem vagyok anyának való, jobban szeretem a szabadságom annál. Ez alatt azt értem, hogy tudom, hogy tönkre tenne idegileg egy ekkora felelősség,kötöttség és az se nekem se a babának nem lenne jó.

Illetve szeretem a magányt, a csöndet, az egyedüllétet. Ezek mind megszünnének egy baba mellett.

Ami viszont érdekes, hogy soha senki nem talált be, hogy szülnöm "kéne", meg hogy ideje lenne már.

2021. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
14%

Ezt miért nem az emberek csoportban kérdezed meg?

Már a tököm ezekbe a gyerekeket útálom, mert hisztiznek, nincs elég szabadidőm kérdésekbe!

Gondolhatod hogy itt nem hemzsegnek a gyerektelen nők és férfiak! Itt inkább olyanok vannak akiknek VAN gyerekük vagy várandósok.

... és nem tudok tovább lapozni, mert kb 2 naponta van egy ilyen kérdés ahol divat a gyerekeseket szidni.

2021. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
73%
Mert nem tudok parkapcsolatod ki alakítani.
2021. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
73%
Hol írt olyat a kérdésben, hogy utálja a gyerekeket? Vagy szidott volna bárkit is?
2021. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%
Basszus én a főoldalon láttam meg a kérdést, elnézést, hogy válaszolni mertünk! Ki írta, hogy utalja a gyerekeket egyébként?! Hmm?? Senki. Mindenkit normális és kulturált hangnemben írt, veled ellentétben....
2021. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Senki nem szidta a gyerekeseket és senki nem mondta, hogy utálni kell őket.
2021. jan. 19. 12:44
 8/32 anonim ***** válasza:
88%

Hol és ki szidta a gyerekeseket?? Mert ha megfeszülök sem látok egy darab olyan kommentet sem, hogy utálom a gyerekeket, se olyat ahol a gyerekes embereket szidnák.

Ha a kérdés nem megfelelő helyen van, majd a moderátorok átrakják, ennyi. Neked sem kötelező rákattintanod a kérdésre, ha látod hogy nem neked címezték és főleg nem kell ilyen dühkitörés közepette mindenkinek neki esni, csak mert te frusztrált vagy..

2021. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%
mert nem akarok olyan frusztrált lenni mint a 3-as hozzászoló
2021. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Mi alapvetően szeretnénk (szerettem volna?) gyereket, de mostanában borzasztóan szorongok ettől a témától. Kb egy éve hagytam abba a fogamzásgátlót és nem estem teherbe idáig. Állandóan mindenki azzal van elfoglalva, hogy mikor esek már teherbe (a család, barátok és még a távoli ismerősök is, mikor összefutunk az utcán). Eddig csak bosszantónak találtam a dolgot, de különösebben nem foglalkoztam vele- ha lesz gyerek, lesz, ha nem akkor meg nem. Viszont pár hónapja megszületett a férjem testvérének a negyedik gyereke (anyuka 43 évesen szülte) és azóta sajnos nagyon reflektorfénybe kerültem. Mert ő a tökéletes nő, mert milyen termékeny és szegény én nekem meg sehogyse jön össze... nagyon bántó megjegyzéseket kapok, főleg az anyósék oldaláról, de a saját szüleimtől is, és ez már addig fajult bennem, hogy egyáltalán nem is akarok gyereket. Azt akarom, hogy mindenki hagyjon békén ezzel, de nem fogják fel. A férjem imádja a gyerekeket és teljesen odavan a tesója gyerekeiért, akiket amúgy én is nagyon szeretek, de mostanában elfog a sírás, ha csak egyáltalán szóba kerülnek. Értéktelennek érzem magam, és gyerekre sem akarok egyáltalán gondolni
2021. jan. 19. 12:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!