Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? Egyszerűen úgy...

Mit tegyek? Egyszerűen úgy érzem, hogy elvesztegetem a fiatalkoromat...

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam, hogy mindig is egy visszahúzódóbb, gátlásosabb gyerek voltam, és a kamasz éveimre ez egyre csak fokozódott. Azt hiszem mai divatnéven „introvertáltnak” nevezik az ilyet. Mikor elkezdődött a normál oktatás szeptemberben, valahogy kinyílt előttem a világ, járkáltam ide-oda, röhögcséltem a barátaimmal, voltam egy-két házibuliszerűségben is, és élveztem az életet. Aztán jött ez a covid 2.0, és visszatértem a régi életstílusomhoz: az unalmas, lehangoló, rettentően szabálykövető, befelé forduló, elmélkedő életmódhoz, és nem tudom mitévő legyek. Nem az, hogy vágyódom vissza a való életbe, mert nyilván mindenki más is, csak valahogy úgy érzem, elszakadtam a világtól, és elsuhannak mellettem a kamaszéveim, mikor annyi élményt kéne hogy szerezzek. Jön a kérdés, hogy mit tehetnék az érzés ellen. Kissé kilátástalanul érzem magam.

16 éves lány



2021. jan. 28. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Mi gátol meg az élmények szerzésében? Hiszen most is jöhetsz-mehetsz, találkozhatsz bárkivel, napközben szinte bármit csinálhatsz.


Nyilván érthető a jelenlegi helyzet is, senkinek nem kellemes, de azért nem is vagyunk teljesen börönben.

2021. jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Amikor a kérdést olvastam azt hittem elmúltál 30 de legalább 25.

16 évesen még jóformán gyeker vagy

Az életed igazan most kezdődik.

Vége lesz ennek is egyszer aztan mehetsz vissza a életbe.

Nem tudom milyen élményekre vágysz 16 évesen.

Az én legjobb élményeim 20 éves korom után keletkeztek az egytem alatt.

2021. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Az érzés ellen csak úgy tehetsz ha változtatsz és a változást gondolom most a szocializálódás hozhatná el ami nem fog össze jönni annyit tehetsz, hogy kivárd a végét. Mást nagyon nem lehet csinálni, a baráti körömmel például szoktunk ezt azt csinálni persze csak szűk körben az segít, hogy ne bolonduljak meg. Remélhetőleg nyárra vége lesz ennek az egésznek és még lesz jó sok időd kiélni a fiatalkorod.
2021. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Ne érezd magad rosszul, ez nem a te hibád. Mindenkinek rossz most, én is hasonlóan érzek. De azért lehet valamennyire változtatni. Próbálj meg aktívabb lenni. Egyedül is nagyon sok hasznos dolgot csinálhatsz, sport, kirándulás, valami más hobbi, nyelvtanulás, stb. Ha mondjuk most megtanulsz jól egy nyelvet akkor később, amikor már lehet szórakozni, társaságban lenni, akkor több időd marad ezekre a dolgokra. Próbálj meg az adott keretek között kapcsolatot tartani a barátaiddal, lehet videóbeszélgetni, együtt játszani online, esetleg együtt sportolni valakivel. Gondolj arra, hogy most már azért belátható időn belül véget ér ez a szörnyűség, és az élet visszatér a normál kerékvágásba.
2021. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A jelen a legfontosabb. Fontos a múlt is, a jövő (tervezés) is. Javalsom, koncentrálj arra, hogy most éppen, a jelen helyzetben mi lehet a megoldás számodra. Rágódni nincs sok értelme, de egy kicsit igen, szóval ne fojtsd el - a művészet remek módja az érzelmek feldolgozásának.


Próbálj minél szélesebb látókörrel szemlélődni. És befelé figyelni, mert ott több mindent észre lehet venni, a külvilág kapcsán is, sőt, így az egyik legfontosabb éeltfeladatodat is telejesíted: az önismereted mélyítését.


Ha befelé figyelsz sokszor, akkor a külvilágban is esélyesen ráérezhetsz egy jó változatra, hogy mit érdemes tenni, akár megoldásként.


Az internet is sokat tud segíteni az embernek, ha jól használja. Keress ott is ötleteket, pl youtube tutorialok, meg itt is persze.


Ha úgy érzed, elszalasztottál valamit, nem olyan nagybaj, mint látszik. Sírasd meg, aztán előre. Keresd az új lehetőségeket. Magadban megleled.

2021. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még ha én mondanám 47 évesen, hogy elvesztegettem a fiatalkoromat 🤦‍♂️ 16 évesen még nem vagy elkésve semmivel.
2021. jan. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszolóhoz hasonlóan én is azt hittem, hogy legalább 25-30 éves vagy...

16 évesen felesleges azon aggódnod, hogy elvesztegeted a fiatalságod, hiszen gyakorlatilag még el sem kezdődött. 18-20 éves korod körül fog igazán kinyílni előtted a világ, addig pedig még bőven van időd.

De azért a jelenlegi érzéseid ellen tudsz tenni. Ha tisztában vagy azzal, hogy bezárkózol magadba, akkor kicsit erőltesd meg az agyad és tudatosan kényszerítsd "szocializációra". A barátaiddal való kapcsolattartás a jelenlegi legfontosabb. Nyilván a bulik most szinte ki vannak zárva, ha csak nem olyan házibulira van lehetőségetek, hogy ott is tudtok aludni, de ezen kívül is van rengeteg lehetőség. Szervezhettek társasos délutánokat, elmehettek kirándulni, sétálni és ha nem is tudtok rendszeresen személyes kontaktba lenni, akkor ott van még a videochat is... a semminél jobb.

Ezen kívül pedig hasznos lehet, ha magadra is fordítasz a megszokottnál több időt. Új hobbi, sport stb.

2021. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!