Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kezdenétek új életet Kínában,...

Kezdenétek új életet Kínában, ha lenne rá lehetőségetek?

Figyelt kérdés

Mondjuk kapnátok valami munkaajánlatot egy IT cégnél Sencsenben vagy Kantonban, fizetnének neked egy intenzív kínai nyelvtanfolyamot, meg keresnének egy lakást valamelyik újépítésű toronyházban.



Ha valami ehhez hasonló jó ajánlatot kapnátok, kivándorolnátok Kínába élni vagy nem? Miért?



2021. jan. 30. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem. IT szektor esetén mehetnék bárhova a világon, miért pont Kínába mennék, ahol:

-Ha valami rosszat mondasz mehetsz börtönbe, munkatáborba vagy csak szimplán eltűnsz.

-Kulturálatlanok az emberek, köpködnek mindenfelé, nincs túl nagy higiénia.

-Baromi rossz a levegő minősége

-Szerintem(!) nem szépek a kínai nők

-Egy kukkot se értek kínaiul (máshol legalább angollal meg tudom értetni magam)

-Rengeteg minden cenzúrázva van (internet/TV)

stb...

2021. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Kizárt. Utazni elmennék 1-2 hónapra, de élni nem tudnék ott.
2021. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Biztos, hogy nem. Kína egy európai szemmel diktatórikus, agresszív, emberi életet nem tisztelő ország.
2021. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Biztos, hogy nem. Nagyon más a kultúra.
2021. jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen. Rövid ideig voltam Kínában egy ösztöndíjjal, bármikor visszamennék, ha lehetőségem adódna rá.
2021. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Én igen.
2021. jan. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Kínában óriási lehetőségek vannak, és hatalmas korlátok.

Mi tagadás, ma a fejlődés motorja Kína, de sajnos elég korlátlanul megvalósul mindaz, ami egy európai számára elfogadhatatlannak tűnik (cenzúra, megfigyelés, társadalmi pontrendszer).


Annak szellemében döntenék, hogy nálam a késztetés vagy az elrettenés mértéke a nagyobb. De előtte minden lehetséges információt begyűjtenék, hogy a lehető legjobban dönthessek.

2021. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
#7: A fejlődés motorja Kína? Hogy mi? Kína max abban fejlődik, hogy hogyan lopja el más cégek technológiáit.
2021. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

#8

Akkor sajnos nagyon nem vagy képben. Japán is így kezdte, és ma már Kínában is nagyon sok az innováció.

2021. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem én nem akarok magyarországról elutazni. Max egy fél évre mennék ki dolgozni de többre nem
2021. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!