Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Borzalmas beszédkészségeim...

Borzalmas beszédkészségeim vannak online, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mindenkit mindig túlbeszélek, és mostanában nem reagálok normálisan arra, amit mások írnak nekem, valahogy azt várom, hogy én mesélek, ők válaszolnak és én viszem a társalgást. Észre se veszem ezt, egészen addig, míg valahogy behal az egész, és utána bűntudatom van. Most van ilyen harmadszorra ebben a hónapban, azt hiszem.

Mit csináljak ezzel? Ne beszéljek akkor, ha szomorú és figyeleméhes vagyok, csak akkor, ha épp vidám és befogadóképes?



2021. jan. 31. 16:11
 1/4 anonim válasza:
100%

Ezt úgy képzeljem el,hogy nem hagyod szóhoz jutni a másikat, vagy hogy ő nem akar beszélni? Mert nem mindegy.

De szerintem próbáld meg rövidre fogni a mondanivalódat és sok kérdést feltenni a másiknak, amire majd válaszolhat, tehát ő is beszél. De várd meg míg válaszol ne zúdíts rá 100 kérdést egyszerre és ne vágj közbe.

Próbálj meg találni a beszédpartnered mondanivalójában valami érdekeset, ami miatt szívesen figyelsz rá.


Viszont, ha ő nem akar beszélni, akkor nem veled van baj. Az ellen nem tudsz sok mindent tenni, max. békén hagyod.

2021. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi. Az van, hogy a beszédpartneremmel szoktunk beszélni korábban is, csak ugye bejött ez az online suli és én mostanában egy csomót stressszelek és aggódok, így van, hogy a beszélgetéseink egy pszichológus és páciense beszélgetésre hasonlítanak (ez még jobb, mert ilyenkor általában kiderül, hogy ő sincs rendben teljesen és én is tudok segíteni), a másik meg, mikor rossz passzban vagyok, unatkozom és ráírok valami indokkal, hogy beszéljünk és annyi minden jut hirtelen eszembe, hogy belé folyton a szót. Az ilyen eseteknél mindig utólag jövök rá, hogy mennyire gáz voltam.

Egyébként általában normálisan megvárom, mit ír és arra reagálok és párbeszéd szerű az írásunk, de néha nagyon elkap a lendület és túl sokat beszélek, aztán azt veszem észre, hogy otthagy, majd visszaolvasom és észreveszem, hogy kb 4* írt valami érdekeset, de én nem reagáltam rá szinte semmit, csak "én-én-én" és meséltem a magamét.

Ez még így elég rossz és attól félek ilyenné válok örökre, mert a családom apai fele teljesen ugyanez a kategória. 😬

2021. jan. 31. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:

A messenger chat eltérő azért az élőbeszédtől. Ott nem párbeszéd folyik, nem képes annyira összefüggő lenni.

Ha távolabbi ismerősökkel beszélek, akkor persze, amit az #1 kommentelő írt, rövidre fogom, keveset kérdezek egyszerre, megvárom a válaszát.


Viszont ha barátokkal beszélek, akkor írom amit gondolok, mégha sok is. Van már egy 'válasz' funkció is, amivel adott részekhez lehet hozzászólni és ez az egyik leghasznosabb az egészben.


Ha a másik nem válaszol arra, amiket leírsz és passzívan áll hozzá és ez nem az első eset, akkor ne írj neki többet ilyet. Azért nem reagál vagy tereli a témát mert nem kíváncsi rá.


Ha szomorú és figyelemhiányos vagy, akkor végképp ne is chatelj akkor. Az emberek többsége (kivéve a jó barátoké) szarik a promlémádra, de ennek azaz előnye, hogy neked sem kell az övékét meghallgatni.

Ha tényleg szarul vagy, hívd fel egy közeli barátodat, beszélj vele telefonon. Sokkal hatékonyabb és emberibb.

2021. jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!

Közeli barát egyébként, és tudom, ismerem a válasz funkciót, általában használom is.

Egyébként én szeretem megoldani az emberek problémáit, extrém esetektől eltekintve (pl nővérem egyik nyáron minden nap napi 4 órát sírt/panaszkodott nekem, miközben én nem is kedvelem, de azért próbáltam kedves lenni), meg ugyanazzal a dologgal nem szokásom zaklatni senkit és nem vagyok annyira drámakirálynő csak hajlamos vagyok regényeket írni.

Ugyanakkor próbálom magam visszafogni, és nem beszélgetni senkivel, ha rossz passzban vagyok.

2021. jan. 31. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!