Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztetek már olyat, hogy a...

Éreztetek már olyat, hogy a párotok mellett motiváltabbak vagytok, mint egyedül?

Figyelt kérdés

Érdekes, de itthon full depressziósnak kezdem magam érezni. Egyetemista vagyok, itthon élek anyával és bátyámmal, de ők eljárnak dolgozni, szóval lényegében 80%-ban egyedül vagyok itthon. És már kicsit kezd ez sok lenni. Mióta vége a vizsgaidőszaknak, semmihez sincs kedvem, pedig lenne mit csinálni... Angolt tanulni, ilyesmi. Egyszerűen elmennek úgy a napok, hogy jóformán semmi hasznosat nem csinálok. Nics kedvem tornázni sem, sportolni sem, úgy eleve semmilyen hangulatom van, céltalan vagyok.


Viszont ha a barátomnál vagyok, mintha sokkal jobban érezném magam. Azt érzem, hogy tele vagyok energiával, a sporthoz is van kedvem, kimozdulni is, hirtelen olyan motivált és ambiciózus leszek, abban is, amit tanulok egyetemeb. Nem tudom, mi ez az éles váltás.


Valószínűleg az lehet a háttérben, hogy hónapok óta rengeteget vagyok egyedül és a társaság hozza ezt ki belőlem? Egyébként nem cska a barátom kapcsán figyeltem ezt meg, hanem pl. ha bátyám vagy anya hazajön és már nem vagyok egyedül, a kedvem is azonnal jobb lesz, több energiát érzek magamban. De a legélesebb váltás mégis a barátomnál van.


Mitől lehet ez? Ti tapasztaltatok ilyesmit?


22L



2021. febr. 1. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, hogy a szeretteink mellett boldogsághormonok szabadulnak fel.
2021. febr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sőt! A felelősségvállalás is motiváló.
2021. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A valahova való tartozás is hormonokat szabadít fel. Ezért jobb társasággal.


A nagy bezártság ellen jó egy közös telefon konferencia, ahol tudtok beszélni.

2021. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!