Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másokban is ott van az az...

Másokban is ott van az az érzés, hogy minden ismerősöm halad valamerre, elért valamit az életben, én meg csak úgy vagyok...?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ez az érzés van bennem, főleg mivel nincs munkahelyem sem, eddig még nem is dolgoztam sehol.

Egyszerűen nem találom a helyem az életben, nincs célom, ötletem, semmi...

Középiskolai éveim elején hatalmasat hibáztam (pályatévesztés) aminek köszönhetően kb 5 évet csesztem el feleslegesen.

A 4 fal között telnek el a napjaim, egyedül az iskolába megyek be néha konzultációra (esti okj)

Azt érzem, hogy közeledem a depresszió felé is, időnként elgondolkodtat az öngyilkosság is.

Hogy lehet ezen az állapoton javítani?

Mit kellene tennem?


23F



2021. febr. 2. 01:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon hasonló a történetünk, szintén 23 éves vagyok, bár én dolgoztam pár helyen, gimi után meg egyetem közbe. De én is úgy érzem, hogy nem tartok semerre, nekem is volt egy mélypontom akkor majdnem öngyilkos lettem, de nem tudtam megtenni a családom miatt. Ha másokat nézek nekem a legtöbb barrátom már családalapításon gondolkodik, meg céget indít, én meg csak itt ülök és kínkeservesen tanulok az egyetemen, amibe már belekeseredtem és nem látom, hogy valaha ennek vége lesz. Szerelmi életem egy nagy nulla. Nagyon sokat gondolkodtam ezen, hogy másoknak miért jut több, vagy miért tűnnek szerencsésebbnek? Lehet csak én látom úgy. A másik meg, hogy ne hasonlítsam magam máshoz, én én vagyok, nekem is vannak céljaim, lehet most rosszul megy, de napról napra megpróbálok tenni azért, hogy elérjem a célom. Elősször is kell hidd, hogy te is képes vagy arra, amire mások, most lehet teljes homály a jövő és szürkeség a jövő, de fontos, hogy tudatosítsd magadban, hogy mit miért csinálsz, én is ezt teszem. Próbálj rövidtávú célokat kitűzni és ünnepeld meg a sikereid, mert biztos vannak/voltak, gondolj olyan dolgokra amikre büszke vagy és ezekből próbálj töltekezni a szürke hétköznapokon. Most az útkeresés fázisában vagy, higyj magadban és bízz abban, hogy jonn lesz. Írtad, hogy egyedül telnek a napjaid, nem tudom mennyire megoldható vagy szereted-e az állatokat, de örökbe is fogathatsz egy kutyit vagy egy cicust nekem ők is rengeteg pozitív enetgiát adnak. Próbáld meglátni minden napban a szépet a jót, még ha az ici-pici apróság is. Drukkolok neked, vigasztaljon az a tudat, hogy nem vagy egyedül az ilyenfajta érzésekkel, normális, ha félsz vagy kilátástalannak látod a helyzetet, de hidd el az öngyilkosság nem megoldás. Lesz még jobb is, hidd el. :) Kitartást.:)
2021. febr. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
47%

Same

Úgy érzem, körülöttem olyan emberek akik töredannyit sem küzdöttek a sulikban és az életben, mint én, már most jól elvannak, munkával. Nekem bizonytalan minden. Diploma után a jővő, kapcsolatok. Néha erőre kapok, és változtatásra késztetem magam, de mindig jön valami ami lehúz.

2021. febr. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

En is 23 eves vagyok, sajat vallalkozasom van, 4 nyelven beszelek, bejartam a fel vilagot, passziv jovedelembol elek, tehat kb. nyugdijas stilusban (heti par ora munka, de mas emberrel is elvegezheto feladatok). Tudjatok mi a kulonbseg koztunk? En nem jartam egyetemre. lol


(vagyis de, csak hamar kirugtak)


Viccen kivul, elegge sajnalom a szituaciotokat, de nem vagytok egyedul. A regi ismeroseim kozul a legtobb hasonlo helyzetben van. Bar lehet, hogy ti igy is boldogabbak vagytok.

2021. febr. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
38%

Igen tudjuk általában azok akik szülők segítségéből pénzeléséből és támogatásából "elérnek" valamit azok nagyban azt hiszik csodát tettek és nem lehet utánozni őket és nagyszerű emberek mert a talpukra álltak. Nyelvek oktatása sem 5 Ftba kerül, vagy talán ha több anyanyelvű családból származol is már egy szerencse :)

Tudod mi a különbség? Ha ilyen sok szabadidőm és biztos jövedelmem lenne nem itt tölteném az időm

2021. febr. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Naiv onvedelmi reakcio ez, hogy azt hiszed, onerobol nem lehet nagyot alkotni. Az internet vilagaban mar nincs szukseg egyetemre, ha eleg okos vagy, barmit megtanulhatsz ingyenesen.

Akkor megis mit csinalnal? Olyan orszagban elek, ahol semmi sincs nyitva az elelmiszereseken kivul, es meg a munkam is az internethez kot. De ez jelenleg nem is relevans, mert nem vagy a helyemben.

2021. febr. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

A fő kérdésre válaszolva:

Igen, jelenleg egy "álló vízben" vagyok én is. Van állásom, lakhelyem (igaz nem saját), eljárok dolgozni, van egy-két vágyam, ami nem valósul/nem valósulhat meg, de ennyi. Tudom, hogy célomnak kellene lenni, ami tudna motiválni a változásra. Sok lehetőség van/lenne elvileg a világban, de kissé mintha ki lennék égve, és megelégszem azzal, ami van. Idegesít ez a kv.- helyzet, jó lenne, ha már vége lenne.

2021. febr. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudsz elmenni dolgozni?

Esetleg vállalkozni valamit?

Vagy legalább akkor tanulj valamit suli mellett, aminek van jövője.

Legyen valami hosszútávú célod, már az is segít. És tegyél érte naponta, ha csak egy keveset is.

2021. febr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem verseny ez
2021. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
A kedves lepontozó brigád jött lepontozni, mert más sikert még nem értek el az életben,.
2021. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

Bennem az az érzés van a világi szemszögből sikeres ismerőseimről, emberek többségéről is, hogy igazán őszintén nem boldogak.

Kívülről idillnek tűnik, de úgy érzem rajtuk lelkileg, hogy nem 100% azok ha ez furán is hangzik.

Mert elégedetlenek a helyzetükkel, mindig többet szeretnének, de ritkán gondolkoznak el azon milyen sok jó dolgot és tulajdonságot kaptak, ami másoknak nem volt.

Ez lehet valami talentum vagy családi háttér is.


Én szubjektíve sokkal jobban látom a boldogságot azon az ismerősömön, aki bár nem keres sokat, de néha elmegy önkénteskedni, segíteni valami pozitívat adni a társadalomnak és nem csak gyűjteni. Jó, igen vallásos, de ettől függetlenül is érezni az energiát rajta.


De lehet csak én érzem így, hogy nem jó ez a hamis fogyasztói társadalmi kép, amit sok emberbe belenevel az "élet vagy média".

2021. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!