Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy valószí...

Hogy fogadjam el, hogy valószínűleg halálomig minimálbért fogok max keresni?

Figyelt kérdés

Minden álmom az volt, hogy milliomos programozó legyek, viszont semmi érzékem nincs hozzá és semmi tudásom, semmi motivációm tanulni. Kiskoromban megutaáltatták velem a tanulást és 21 évesen is ilyen "lázadós" kiskamasznak érzem magam, hogy "de anya, nem akarok tanulni mert fúúj blöö".

Paradox világképem van, de annyira, hogy ELVÁROM, hogy a sültgalamb csettintésre az asztalra kerüljön. És ezt a paradox világképet egy pszichológus sem tudta kiűzni a fejemből, gyógyszer pedig nem létezik a hülye gondolatok normálissá alakításához.

Elmentem én idióta egyetemre, az ország leggyengébb egyetemére mérnökinfót (bsc) tanulni. Az egészet egytől-egyik kipuskáztam, minden tárgyat. Itt állok szakmai gyakorlat előtt, utolsó előtti félévem jön. Mindenhova kérnek egy tesztfeladatot, ilyen tök alapot. De nem tudom megoldani, csak pislogok. Egy 14 éves simán megcsinálja 5 perc alatt, mert tényleg csak alap programozási tudás kell hozzá. De nekem nincs. Még Youtube videókkal se megy a dolog. Egyszerűen motivációm már a lélegzetvételre sincs, nemhogy odaüljek és tanuljak.

Valószínűleg ebben az országban fogok megrohadni valami gyárban minimálbérért egész életemben (ha nem előbb leszek öngyilkos), hiszen semmi tudásom nincs. Egy dologhoz volt tehetségem és sikerem, de azt meg utálom, anno megutáltatták velem és hánynék, ha újra belekezdenék (zene). Egyetlen hobbim van a videójátékozás, ahol minden játékban eszméletlen béna vagyok több ezer órák után is. Viszont így is játszom, mert keményfüggő vagyok, ez tart egyedül életben. Hogyan lehet elfogadni a csúfos vereséget, amit az élet rámvert?



2021. febr. 3. 22:56
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

#8 Nem ragadt semmi, kőműves kelemen memória. 1,5 éve amikor pont ezt az anyagrészt tanultuk, akkor arra a kis időre az éppcsak kettes meglett végtelen puskával, de mára már semmi.

Pénz érdekel ebből igazán. Nem érdekel amúgy semmi magában úgy, hogy szívesen dolgoznám, az élet sem érdekel, legszívesebben öngyilkos lennék, doomer nihilista életszemléletem van.

2021. febr. 3. 23:15
 12/50 anonim ***** válasza:
76%

A fejeddel van a baj. Lusta vagy , nem akarsz melózni,de szeretnéd, hogy milliókat keress. Kiköpött mai hülye kamasz viselkedés. Ez van akkor fogadd el, hogy lusta vagy és olyan munkád is lesz, mert tanulás nélkül még minimálbéres melód sem lesz, hisz ott is mindig kell tanulni valamit(minimum betanulni a munkát).

Én is utáltam a tanulást, mai napig utálom mégis megtanultam amit kell. Amiket írsz az csak kifogás és elég beteg gondolataid vannak. Az is lehet hogy csak trollkodsz, mert én nem akarom elhinni, hogy van aki komolyan ír ilyeneket :S

2021. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

#11 értem, hogy jókat lehet keresni vele, de az nem karrier, hogy 40 évig ott állok a szalag mellett. Úgy akarok megöregedni, hogy valami hasznosat tettem, pl saját programom van, vagy valami érted. De most hogy fagyigyárban 40 évig csomagoltam a fagyit, erre nem tudnék büszke lenni. Meg egy idő után az a 300 is kevés lenne.

Igazából olyat kéne, amit szívesen csinálok, de ilyen nincs. Videójátékok streamelése talán jó lenne, de olyan lehangoló személyiségem van, hogy szórakoztatás helyett depressziót ragasztanék másokra. Jó meg nem vagyok, hogy versenyezzek bennük, a legrosszabb rankokban vagyok 1000-2000+ óra után, nem fejlődöm.

#13 Igen, ahogy írod, de nem fogadom el még mindig az élet működését. I don't care, hogy így működik, hát ne működjön így, varázslatot akarok, ami az másodperc alatt nekem szimpivé változtatja a világot.

Bárcsak trollkodás lenne. Teljesen komolyan írom.

2021. febr. 3. 23:22
 14/50 anonim ***** válasza:
74%
Csak magadnak köszönheted a sorsod, kérdező.
2021. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
81%
Akkor így jártál...
2021. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
78%
Pont a kérdésed felett van valaki aki videojátékok streameléséhez keres embereket, 1000 Ft/óra. Gyorsan csapj le rá mielőtt törlik.
2021. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

Hát akkor öngyilkosság, here I come. Mert hogy én nem fogadom el az életnek a működését, az is biztos. Pedig hátha találtam volna valamit itt, hogy mégis hogyan fogadjam el, vagy hogyan legyen kevésbé fájdalommentes az elfogadástalanság élete, de ahogy látom, ilyen nincs.

#17 Xboxra ja... Csak Pc-m van.

2021. febr. 3. 23:31
 18/50 Téékáá válasza:
71%

Streamelni nem akarsz aktuális játékok amivel éppen játszol vagy YouTube videók akár mindkettő egyszerre. Sokan élnek már ebből

Megér egy próbát hajrá!

2021. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

Hát mondom, jó lenne, de leírtam, hogy miért nem működne.

Egyszer már kipróbáltam, 2017-ben 50 nézős csúcsom volt, de ennyi volt. Ma már ha streamelgetek, akkor is max 2-3 nézőm van, de csak benéznek 1-2 percre, mert bealszanak a streamen, olyan unalmas vagyok.

2021. febr. 3. 23:39
 20/50 anonim ***** válasza:
84%

Azért én megkérdezném tőle hogy biztosít-e hozzá eszközt, vagy elvárás hogy legyen saját. Azt írta hogy kontrollerkezelés előny. Ha valakinek van sajátja, az nyilván tudja kezelni a kontrollert, ha alapvető elvárás lenne a saját Xbox, akkor nem lenne kérdés hogy valaki tudja-e kezelni vagy sem. Tehát ki tudja, lehet hogy adna hozzá 🤷‍♀️

Az élet lehetőségekből áll, amit vagy megfogsz, vagy elszalasztasz. Ezt a próbálkozást kéne valahogy beleültetni a fejedbe, mert a sült galamb soha nem jön magától. És hidd el hogy másnak is szar, meg más is legszívesebben csak úgy lenne, de mindenki boldog akar lenni, annak pedig ára van.

Át kell alakítanod a gondolkodásod, ami soha nem késő. Én 30 évesen jutottam el oda hogy lépjek, saját magamért, a jövőmért, és nem bántam meg. Először pokoli az a rengeteg erőfeszítés, de idővel az ember elkezdi perverz módon élvezni hogy mennyi mindenen át kell magát rágnia a személyes fejlődés érdekében. Elkezd büszkeséget érezni az átélt (és folyamatosan gyarapodó) tapasztalatai miatt. A rossz tapasztalatok miatt is. Mert azoktól érzi magát egyre erősebbnek. A jó tapasztalatoktól meg egyre sikeresebbnek, elégedetlenebbnek, boldogabbnak.

2021. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!