Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy valószí...

Hogy fogadjam el, hogy valószínűleg halálomig minimálbért fogok max keresni?

Figyelt kérdés

Minden álmom az volt, hogy milliomos programozó legyek, viszont semmi érzékem nincs hozzá és semmi tudásom, semmi motivációm tanulni. Kiskoromban megutaáltatták velem a tanulást és 21 évesen is ilyen "lázadós" kiskamasznak érzem magam, hogy "de anya, nem akarok tanulni mert fúúj blöö".

Paradox világképem van, de annyira, hogy ELVÁROM, hogy a sültgalamb csettintésre az asztalra kerüljön. És ezt a paradox világképet egy pszichológus sem tudta kiűzni a fejemből, gyógyszer pedig nem létezik a hülye gondolatok normálissá alakításához.

Elmentem én idióta egyetemre, az ország leggyengébb egyetemére mérnökinfót (bsc) tanulni. Az egészet egytől-egyik kipuskáztam, minden tárgyat. Itt állok szakmai gyakorlat előtt, utolsó előtti félévem jön. Mindenhova kérnek egy tesztfeladatot, ilyen tök alapot. De nem tudom megoldani, csak pislogok. Egy 14 éves simán megcsinálja 5 perc alatt, mert tényleg csak alap programozási tudás kell hozzá. De nekem nincs. Még Youtube videókkal se megy a dolog. Egyszerűen motivációm már a lélegzetvételre sincs, nemhogy odaüljek és tanuljak.

Valószínűleg ebben az országban fogok megrohadni valami gyárban minimálbérért egész életemben (ha nem előbb leszek öngyilkos), hiszen semmi tudásom nincs. Egy dologhoz volt tehetségem és sikerem, de azt meg utálom, anno megutáltatták velem és hánynék, ha újra belekezdenék (zene). Egyetlen hobbim van a videójátékozás, ahol minden játékban eszméletlen béna vagyok több ezer órák után is. Viszont így is játszom, mert keményfüggő vagyok, ez tart egyedül életben. Hogyan lehet elfogadni a csúfos vereséget, amit az élet rámvert?



2021. febr. 3. 22:56
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
91%

Ha kipuskáznod sikerül(t) sok mindent, az már nem olyan rossz kezdésnek.

Nem feltétlen kell a programozásban sem csodát tenni, a munka jó nagy része stackoverezésből is áll. Nem kell újra megírni a Windowst vagy a ReactJS-t. Már kész dolgokat kell használni tudni. Utána ha az alap megy, fejlődsz tovább.

Neki kell állni, feladatokat megoldani, dolgozni, hobbi projektek akár.

Az eleje nagyon kegyetlen, én volt napi 14-16 órákat is megállás nélkül csináltam, jussak valamire. A napi alvást levittem 5-6 órára.

Most már ott tartok, tudok vállalkozóként is munkát találni. Nem a gyakornoki pozíciókért küzdök.

A kulcsa a tanulás-munka-tanulás-munka végtelen ciklusban.


Semmilyen feladatra, projektre nem mondok nemet. Csak idő és pénz kérdése, meg tudom-e, és akarom-e csinálni.


Én nem bíztatlak erre, ha a gyár vonzóbb, a Te döntésed. Legalább kisebb a konkurencia a piacon :DD (nem komolyan venni)

2021. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
* természetesen az utolsó mondatban elégedettet akartam írni, nem elégedetlent. Késő van 😅
2021. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
77%

"... nincs motivációm tanulni"


Eddig olvastam az egészet. A probléma meg is van. Eddig elég lett volna írni, megértette mindenki, hogy egy lusta disznó vagy.


Több kérdés?

2021. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
97%

Már bocs,de te simán lusta vagy . Hidd el ,ha gyengébb képességű is vagy és nem te leszel a NASA vezető fejlesztője,3-4 év alatt bőven meg lehet tanulni egy munkaképes szinten programozni .

Én például nem vagyok zseni, sosem voltam kiemelkedő matekból ,a memóriám és a logikai képességeim is max átlagosak mégis sikerült. Ezt nem fényezésképp mondom,mert nem nagy teljesítmény ilyen sok idő alatt megtanulni valamit,ha munkát fektetsz bele . És elhiheted,hogy millió ilyen ember van ,aki nem atomfizikusnak születik ,mégis képes megtanulni programozni , képes több száz oldalnyi törvényt bemagolni , képes egy hangszeren profin megtanulni játszani és sorolhatnám napestig .

Azzal ,hogy neked nincs motivációd semmire azon csak te magad tudsz segíteni . Vagy keresel egy olyan területet ami tényleg érdekel ,vagy változtatsz a hozzállásodon ,ha tudod ,hogy bármit tanulnál akkor is ilyen lusta lennél.

2021. febr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki a maga szerencséjének a kocsávsa
2021. febr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

#21 Igen, de nincs gyógyszer ami beültesse ezt a próbálkozást. Meg undorodom attól a gondolkodástól, hogy mindennek ára van, sokkal könnyebb várni arra a sültgalambra, mégha nem is érkezik meg soha. Nem tudom átalakítani a gondolkodásom magam, de külső segítség erre nincs.


#22 tanulás-munka-tanulás-munka végtelen ciklus. hogy szeressem ezt meg, ha főellenségem és makacs vagyok mint egy szamár, hogy nem akarom a főellenségem megszeretni? Gyár egyáltalán nem tetszik.


#24 Igen, hogy legyen ne lusta disznó úgy, hogy amúgy az maradok? Tehát hogy legyek igen is, meg nem is az? Hogy lehet megoldani a paradoxont?

2021. febr. 3. 23:55
 27/50 A kérdező kommentje:
#25 kimondtad sajnos a lényeget: "tudod ,hogy bármit tanulnál akkor is ilyen lusta lennél" Így van, de ez ilyen extra-extra-extra lustaság, amit az sem változtatna meg, ha éheznék vagy megenne a kosz (emiatt mindent anyám csinál, ő ad enni elém ennyi idősen, ő mos rám, ő tart el).
2021. febr. 3. 23:58
 28/50 anonim ***** válasza:
64%
#28 Rendben, beismerted, lusta vagy. Lezárhatjuk végre a kérdést vagy megerősíted még magadnak párszor?
2021. febr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
Lezárhatjuk felőlem, csak még mindig nem tudom, hogy hogyan ne legyek lusta úgy, hogy semmit nem teszek érte. Vagy pedig hogyan fogadjam el ezt a tényt, mert jelenleg még mindig nem sikerült elfogadnom és ha lezárjuk, akkor ott vagyunk, ahol a part szakad, hogy nem sikerült még mindig elfogadni a sorsom. Drog, Alkohol vagy mi segíthetne az elfogadásban? Vagy tényleg akkor öngyilok és ennyi? (tudom, hogy nem utalhattok rá az oldal szabályai szerint, de érdelekne, hogy amúgy ti erre tényleg ezt a "megoldást" ajánlanátok.
2021. febr. 4. 00:05
 30/50 anonim ***** válasza:
58%

Majd ha saját családod és háztartás vezetésed lesz gyerekekkel akkor lesz motivációd tanulni.


Fel kell nőnöd.

2021. febr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!