Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy valószí...

Hogy fogadjam el, hogy valószínűleg halálomig minimálbért fogok max keresni?

Figyelt kérdés

Minden álmom az volt, hogy milliomos programozó legyek, viszont semmi érzékem nincs hozzá és semmi tudásom, semmi motivációm tanulni. Kiskoromban megutaáltatták velem a tanulást és 21 évesen is ilyen "lázadós" kiskamasznak érzem magam, hogy "de anya, nem akarok tanulni mert fúúj blöö".

Paradox világképem van, de annyira, hogy ELVÁROM, hogy a sültgalamb csettintésre az asztalra kerüljön. És ezt a paradox világképet egy pszichológus sem tudta kiűzni a fejemből, gyógyszer pedig nem létezik a hülye gondolatok normálissá alakításához.

Elmentem én idióta egyetemre, az ország leggyengébb egyetemére mérnökinfót (bsc) tanulni. Az egészet egytől-egyik kipuskáztam, minden tárgyat. Itt állok szakmai gyakorlat előtt, utolsó előtti félévem jön. Mindenhova kérnek egy tesztfeladatot, ilyen tök alapot. De nem tudom megoldani, csak pislogok. Egy 14 éves simán megcsinálja 5 perc alatt, mert tényleg csak alap programozási tudás kell hozzá. De nekem nincs. Még Youtube videókkal se megy a dolog. Egyszerűen motivációm már a lélegzetvételre sincs, nemhogy odaüljek és tanuljak.

Valószínűleg ebben az országban fogok megrohadni valami gyárban minimálbérért egész életemben (ha nem előbb leszek öngyilkos), hiszen semmi tudásom nincs. Egy dologhoz volt tehetségem és sikerem, de azt meg utálom, anno megutáltatták velem és hánynék, ha újra belekezdenék (zene). Egyetlen hobbim van a videójátékozás, ahol minden játékban eszméletlen béna vagyok több ezer órák után is. Viszont így is játszom, mert keményfüggő vagyok, ez tart egyedül életben. Hogyan lehet elfogadni a csúfos vereséget, amit az élet rámvert?



2021. febr. 3. 22:56
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
97%

Hát figyelj,egy biztos: lustán még mindig lehet boldognak lenni . Csak kevés pénzzel nehezebb élvezni az életet. Ez is egy motiváció lehet,nem kell annak mindig magasztosnak lennie ..

Mondjuk az ,hogy a kosz sem zavar ,meg semmi nem érdekel eléggé depresszió szagú,szóval TALÁN még egy pszichológus is tudna segíteni rajtad. Mi csak találgatunk itt ,hogy lusta vagy,de így ,hogy jobban kifejtetted talán valami egyéb mentális betegséged/zavarod is van . Az ,hogy felismerted és van önkritikád már egy jó kezdet ha változtatni akarsz .

2021. febr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
88%
Szia, 8 ev programozo tapasztalattal azt allitom: a szomoru valosag az, hogy nulla szakmai erzekkel is el lehet helyezkedni az it-ben. Valoszinuleg programozo allasban nehez lenne azonnal elhelyezkedned (a tech interju miatt), de rengeteg qa mernokot, business analystet, scrum mastert es hasonszorueket keresnek mindenfele. Az ilyen tipusu poziciokban altalaban a strukturalt gondolkodas vagy a soft skillek tobbet nyomnak a latba mint a kezzel foghato technikai tudas. A kommented alapjan egy ertelmes ember vagy, ezert ha probalkozol elobb utobb biztosan fogsz talalni olyan munkat, ami megfelelo szamodra. Az angol tudas viszont nagyon fontos. A multiknal egyebkent konnyebb megbujni, es kamu munkat talalni, amikhez nulla hozzaertes kell.
2021. febr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Köszi 33-as :)
2021. febr. 4. 00:36
 34/50 anonim ***** válasza:
71%
33-as: ezzel csak az a gond, hogy a kérdező nem akar SEMMIT sem tanulni és ebben az alaptudás is benne van amiket ugye felsoroltál, az angol nyelvtudás elsajátításáról nem is beszélve. Igazad lenne, ha a kérdező nem maga jelentette ki volna, hogy az égadta világon semmit sem akar tanulni(szó szerint semmit).
2021. febr. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
96%

Én szakemberhez fordulnék. Az is idővel áll össze az emberben.

Én is eljártam. Minden ülésnél, amíg magyarázott, az volt bennem hogy istenem mekkora hülyeségeket mond, és ezzel én nem tudok mit kezdeni. Aztán mindig utána, otthon állt össze, akkorra lett értelme azoknak a dolgoknak amiket mondott.

Úgy alakítja át (előnyödre) a gondolkodásmódod, hogy észre sem veszed.

2021. febr. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
38%
Bérelj fel valakit, aki fejbevág egy furkósbottal. Hátha attól átbillen az agyad.
2021. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg az lesz rá a válasz, hogy "nem"... de ha tényleg az az alternítva van, hogy szalag, de te hasznos dolgot akarsz csinálni... menj el önkéntesnek valahova a szabadidődben. Még az is lehet a végén, hogy annyira beletanulsz vmibe, hogy aztán ott találsz vmi munkát.
2021. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
60%

Az ilyen embert úgyhívják, hogy önsorsrontó. Sajnos a korosztályodban egyre több az ilyen céltalan, elkényeztetett hülyegyerek. Most mit lehetne neked itt mondani? Egy varázsigét? Amitől majd hirtelen megváltozol és elkezdesz foglalkozni a saját boldogulásoddal?

Amúgy én minden rosszindulat nélkül azt gondolom, hogy hulljon a férgese.

2021. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
35%

Én a helyedben megkérném édesanyámat, hogy rúgjon ki. Sokkal könnyebb lenne, ha nem lenne meg mindened.

Mármint félre ne értsd, nem bántásból írom, hanem abszolút átérzem a helyzeted. Én objektív skálán és a környezetem visszajelzése alapján hasznos ember vagyok, tanulok elég jó eredménnyel és dolgozom is, viszont belülről gyakran azt látom magamon, amit te csinálsz. Például egy-egy leadandó előtt, ahelyett, hogy megírnám időben, elpocsékolom az időt, aztán meg az utolsó nap kétségbeesetten sipákolok, meg várom a sült galambot, esetleg azt, hogy hirtelen lebetegedjek és így legyen indokom feladni. (Annyi a különbség, hogy utána én viszont mindig megcsinálom.)


Na most ez az életstílus baromira nem fog működni. Ráadásul gyakorlatilag nem lesz élet, amit így leművelsz. Mindenkinek értelmes állása, fizetése, hobbija, családja lesz, te meg lophatod a napot anyádék nyakán, amíg ők bírják, aztán meg a gyárban szenvedhetsz, miközben azt nézed, hogy amúgy ott is elhagy mindenki, és jobban ért hozzá nálad.


A legjobb, amit a saját érdekedben tehetsz, hogy igenis elkezdesz dolgozni, és visszább veszel/vetetsz az otthoni kiszolgálásból. Egy (túl) gondoskodó anya nyilván nem fog ridegtartásra átállni hirtelen, még ha ez is szolgálná az érdekedet, de valahogy rá kell venned. Igenis vedd ki a részed az otthoni munkából. Ha máshogy nem megy, akkor magadra leosztva, moss magadnak, takaríts ki, főzz. Ezek a dolgok fárasztó kötelességnek tűnnek, de valójában ezen a szinten már segítenek életben maradni, nem belesüllyedni a nihilbe. A nagymamám mondta egyszer, hogy az a fontos, hogy minden nap legyen valami dolgunk, valami, amit elvégzünk, mert ettől lesz értelmes és könnyű az életünk. Furcsa volt ezt az ő szájából hallani, akinek mindig dolgoznia is kellett, nem is értettem, hogy érezhetett rá ennyire, hogy erre a tanácsra mennyire szükség is van az én generációmnál.

Emellett meg keress munkát, és igenis menj el addig, ameddig el tudsz. Ne zárkózz be a kis álomvilág tornyodba, hogy neked valójában minden sikerülne, ek tudod így élni az életedet, csak te meg se próbáltad, szóval nem buktál bele. Igenis bukj bele, menj el az állásinterjúra, utasítsanak el, kelljen megírnod pár olyan válasz e-mailt, hogy ezt a próbafeladatot te bizony nem tudod megcsinálni. Aztán add lejjebb a szintet, keress olyan munkát, mint amilyet az alsóbbévesek keresnek, akiknek még lehetősége sem volt többet tudni. Ha az sem megy, menj el a gyárba. Dolgozz akkor ott. De ne abba ringasd magad, hogy te valójában ennél sokkal több vagy, és ez most csak B terv, bármikor válthatnál. Tapasztald meg, hogy nem, és az fel fog ébreszteni kicsit, sok dolog értelmet fog nyerni. (Vagy ki tudja lehet megtetszik a gyár gyakorlatiassága.)

Valamit kezdj az életeddel, kezdetnek napi 8 órában foglald el magad értelmesen. Egyelőre a maradék 16 megmarad neked. Utána meg könnyebb lesz.


Valamint, ha van lehetőséged keress fel egy másik szakembert. Nem tudom nálad hogy van, én egész gyerek- és kamaszkoromban nagyon sikeres voltam, minimális energiabefektetéssel is. Gyakorlatilag nem hibáztam. Így aztán nem is tanultam meg hibázni. Eszméletlenül görcsösen kerülöm tehát ezeket a helyzeteket, inkább meg sem adom az esélyt annak, hogy kiderüljön, hogy valamibe mindent beleadtam, és mégse sikerül. A környezetem pedig annyira szeret és támogat, hogy soha senki nem szidott le, bármit megtehettem, amit akartam (hiszen magamtól is olyan jó voltam, és mindent túlteljesítettem). Ennek a hátulütőit pedig az egyetemen szenvedtem meg, rengeteg stresszt okozott, pluszdolgokra, amit szenvedéllyel csinálhatok, szinte semmi energiám nem maradt, és most csúcsosodik a diplomamunkám megírásánál. (Ami helyett pl. most neked válaszolok, csak, hogy teljen az idő, és ne kelljen szembenéznem vele.)

2021. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

#34-es Az angol az egyetlen, amit anno élvezettel tanultam. Gondoltam nyelvekre, de az angolon kívül egyik sem fogott meg. Angolul meg mindenki is tud, az olyan alap, mint a lélegzés.

#38 Igen, elkéne hullnom

#39 Gondolkodtam a hajléktalanságon, hátha segít valamit. Egész általános iskolában 5-ös voltam mindenből, 9-edikben versenyistálló gimiben mindenből 2-es, majd átmentem egy gynegébbe, ott mindenből ötös. Maximalisták voltak kiskoromban velem a szüleim és csak jó jegyet szerezhettem, mert egy 4-esért üvöltöttek velem, hogy "te életképtelen senkiházi". Na ez a 12 év terrorja alatt utáltam meg tanulni. Azóta ha tanulásról van szó, hányok, szó szerint.

2021. febr. 4. 12:11
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!