Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy valószí...

Hogy fogadjam el, hogy valószínűleg halálomig minimálbért fogok max keresni?

Figyelt kérdés

Minden álmom az volt, hogy milliomos programozó legyek, viszont semmi érzékem nincs hozzá és semmi tudásom, semmi motivációm tanulni. Kiskoromban megutaáltatták velem a tanulást és 21 évesen is ilyen "lázadós" kiskamasznak érzem magam, hogy "de anya, nem akarok tanulni mert fúúj blöö".

Paradox világképem van, de annyira, hogy ELVÁROM, hogy a sültgalamb csettintésre az asztalra kerüljön. És ezt a paradox világképet egy pszichológus sem tudta kiűzni a fejemből, gyógyszer pedig nem létezik a hülye gondolatok normálissá alakításához.

Elmentem én idióta egyetemre, az ország leggyengébb egyetemére mérnökinfót (bsc) tanulni. Az egészet egytől-egyik kipuskáztam, minden tárgyat. Itt állok szakmai gyakorlat előtt, utolsó előtti félévem jön. Mindenhova kérnek egy tesztfeladatot, ilyen tök alapot. De nem tudom megoldani, csak pislogok. Egy 14 éves simán megcsinálja 5 perc alatt, mert tényleg csak alap programozási tudás kell hozzá. De nekem nincs. Még Youtube videókkal se megy a dolog. Egyszerűen motivációm már a lélegzetvételre sincs, nemhogy odaüljek és tanuljak.

Valószínűleg ebben az országban fogok megrohadni valami gyárban minimálbérért egész életemben (ha nem előbb leszek öngyilkos), hiszen semmi tudásom nincs. Egy dologhoz volt tehetségem és sikerem, de azt meg utálom, anno megutáltatták velem és hánynék, ha újra belekezdenék (zene). Egyetlen hobbim van a videójátékozás, ahol minden játékban eszméletlen béna vagyok több ezer órák után is. Viszont így is játszom, mert keményfüggő vagyok, ez tart egyedül életben. Hogyan lehet elfogadni a csúfos vereséget, amit az élet rámvert?



2021. febr. 3. 22:56
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Menj dolgozni.Komolyan,vállalj el valami szar,csicska aljamunkát,hogy legyen motivációd a tanulásra.
2021. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy az egód rabja vagy, teljesen kihasznál téged. Szabadulj meg az egótól es minden helyrejön
2021. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdj el dolgozni. Úgy állj hozzá, mintha tényleg rászorulnál. (Az ép elméd érdekében rá is szorulsz.) Nem baj, ha nem hiperszuper hely, és a szakma csúcsa. Nem baj, ha az olyan hely, ahova ezzel a minimális szakmai tudással vesznek fel. Még az sem baj, ha nem szakmai. Ha kicsit átértékelődik a fejedben a tanulás helye, megtapasztalod, hogy nem feltétlenül az a minden, de bizonyos dolgok eléréséhez ezt-azt magadra kell szedni, akkor könnyebb lesz. Ami meg nem fontos, azt úgyis ki fogod tudni puskázni ezután is.
2021. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
87%
Sosincs késő! Az egyik rokonom 60 évesen tette le a második diplomáját, ezzel azt akarom mondani, ha nem is jön most össze neked ez a diploma, később még nekivághatsz valamilyen másik főiskolának, miután rájöttél mi az ami igazán érdekel.
2021. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
44%
#44 Biztassátok még! Ezzel csak a lustaságát támogatjátok
2021. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
31%
Legyél hajléktalan majd megtudod milyen jo az utcán koldulni -10 fokban
2021. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát rajtad kívül biztosan sokan vannak hasonló helyzetben. Én is jó ideig éreztem azt, hogy valami nagyon félrecsúszott, sikertelen vagyok. Jártam fősulira, de én is elsz@rtam az egészet. Kb csak eltöltöttem az időt. Ennyi. Most így visszagondolva nem volt teljesen felesleges, mert tanultam belőle. Persze vihettem volna többre is. Én is nagyon kevésre tartom magam, nagyon negatív a gondolkodásom. Próbálok rajta változtatni, de időről-időre a béka hátsója alatt érzem magam érzelmileg. De attól még nem érzem úgy, hogy egy selejt vagyok, már szerencsére nem. Nem vagyok egy szociális ember, de attól még viszonylagosan elégedett vagyok. Van még hova fejlődni, de időm is van. Szerencsére van munkám, amit szeretek is csinálni és jól is fizet. Nem a szakmám, de úgy érzem, hogy ez így van jól. Nekem legalábbis.

Neked is el kéne fogadnod, hogy van más út is. Lehet, hogy találsz valami olyan foglalkozást, amit szívesen csinálnál. Hobbinak indul, aztán megszereted és akár állást is találsz. Talán gondolkodj inkább ebbe az irányba. Mert az lehetetlen, hogy a programozáson kívül semmire sem vagy jó, vagy nem érzed másra jónak magad. Bármilyen egyszerű és csóró is a munkád, ha élvezed, idővel elfogadod. Nem azt mondom, hogy közmunkából kéne nyugdíjba menned. De az sem a világ vége, tapasztalatszerzésnek jó. Hidd el, tudom. Én is toltam több mint 3 évig. És ott sem csak sz@r emberek vannak. Van köztük sok értelmes is. Akiket akár a barátomnak is nevezhetek (még ha több mint 2X idősebb is nálam jelenleg).

Szóval ne add fel! Próbálj meg valamit, bármilyen kicsi esélyed is legyen. Mert mindig jobb az, mint ha nem próbálnál tenni semmit.

2021. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem azt tanultad, amihez van érzéked, vagy amit szeretsz??

Én is szívesen lennék milliomos matematikus, de nem tudok számolni és nem is szeretek, így eszembe nem jutna ebből meggazdagodni.

A sültgalambot meg sajnos hiába várod. Várnám én is, de nem tud iderepülni az a baj.

2021. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
83%
Szia, Martin. Nem tudom, mi a bajod. Őrült anyád és szenilis apád felváltva gondoskodik rólad, ha cserébe üvöltözhetnek veled. Magatehetetlen vagy, igen, látjuk. Nem érdekel minket. Ha öngyilkos is lennél, a szüleiden kívül más nem lesz a temetéseden. Szóval ezzel senkit sem tudsz zsarolni.
2021. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
51%

Dolgozz valahol, ha kell gyárban, takarítóként vagy szórólap-osztóként, akárhol!


Nekem is volt olyan, hogy sehol nem tudtam elképzelni magam vagy azt gondoltam, hogy ez lesz örökké.


Ha érdekel kicsit is a programozás, csináld végig WC3school-on a feladatokat! Találj ki valami egyszerübb programot és próbáld megcsinálni! Lehet, hogy attól jön meg a kedved hozzá. Én az alapok után, annyira belejöttem, hogy utána mindennap 8-kor felkeltem és majdnem este 8-ig csináltam (nem mintha ez egészséges lenne, de szeretem csinálni).

2021. márc. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!