Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet nyugodtan könyvet...

Hogy lehet nyugodtan könyvet olvasni a metrón?

Figyelt kérdés
Távolsági buszon vagy hosszabb vonatúton igen. De a rövidebb távú fővárosi tömegközlekedésben hogy sikerül? Titeket nem zavar a folyamatos mozgás, az állandó utascsere? Vagy ennyire ki lehet zárni a külvilágot és csak az olvasásra koncentrálni? Én sose tudtam ezt megoldani, minden más elvonja ilyenkor a figyelmemet, ezért nem olvasok ilyen esetben.
2021. febr. 4. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Én simán olvasok a buszon
2021. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem kikapcsol az utazás, akármilyen járműről és távról legyen szó, az utascsere fel sem tűnik általában. Sokszor jobban tudok koncentrálni mint otthon.
2021. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Úgy lehet, hogy nem lehet. Nem olvasol ott. Nincs ebben semmi szégyen. Egyszer kell bevallani magadnak, azt nem erőlködni többet vele. Pláne olyan embertípusoknak nem lehet, akik nem vakegerek a világ külső ingereire. Művészi épülethomlokzatok, új épületek, különleges járművek, ismerős és új arcok, emlékek, emberi sorsok, új rovarfajok, színes madarak, fák, szexi ruhák - vajon hol vette, cipők, szépfiúk, széplányok, szerelem... Inkább az a megkérdőjelezhető, akit semmi, de semmi nem tud a valódi világból lekötni, és még abban az egy órában is egy halom betű közé menekül, amikor végre odakinn van, miután egész nap amúgy is betűket bámult. Az ember normális esetben úgy kell működjön, hogyha külső ingerek érik, arra kinyíljon a szeme. Pláne régen, az ősidőkben az ennyire magába bújni képes tagokat megette volna az első vadállat vacsorára.
2021. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha belemerülsz egy könyvbe többé nem foglalkozol a környezeteddel. :) Egyszer 2 megállóval tovább mentem, úgy kikapcsoltam. :D
2021. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Jó kérdés, nálam ez nagyon utas -és hangulatfüggő. Ha viszonylag csönd van körülöttem és kultúrált tömeggel utazom, akkor nagyon bele tudok mélyedni az aktuális könyvembe.

Ha viszont körülöttem valaki hangosan telefonál, vagy beszélgetnek egymással, vagy mondjuk egy gyerek hangoskodik, akkor képtelen vagyok odakoncentrálni, és azt veszem észre, hogy ugyanazt a 4-5 sort olvasom újra és újra már hosszú percek óta. Sajnos ezzel a tömegközlekedésen számolni kell, akármilyen kellemetlen.

Ja, valamint én busszal szoktam járni minden nap a munkahelyemre, és ha a hangulatom úgy hozza, akkor sokkal nagyobb kedvem van inkább bedugni a fülest a fülembe és zenét hallgatni, közben pedig nézni az elsuhanó tájat az ablakon keresztül.

2021. febr. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!