Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell folyton bűntudatot...

Miért kell folyton bűntudatot keltenie bennünk?!

Figyelt kérdés

Az egyik nagymamám az a típusú szülő volt,aki anyámékat is átpasszolta a szomszédoknak ,hogy minél többet dolgozhasson,ergo keveset kelljen a gyerekkel foglalkozni,nekik fontosabb volt mindig is a pénz ... Anyám azt mondta, őt sem akarta mama,csak papa miatt vállalta be a második gyereket. Aztán mikor már mi megvoltunk , mindig az apai nagymamámra bízott minket,és ő inkább anyagilag támogatott (nem érzelmileg ,stb). Ez mai napig így van. Nem szereti,hogy ott legyünk,hogy ,, foglalkozni kelljen" velünk, mert ő egyedül szeret lenni, papától már rég elvált, anyuék még nem is tartják vele a kapcsolatot,anyu bátyja meg otthonban van, mama úgy rá sem számíthat,tehát eléggé egyedül van.

De egész nap telefonál a barátaival, meg mikor kivel , engem is mindig csak telefonon hív,meg tőlünk is úgy fél a vírus óta, hogy már leprásként tekint ránk kb:D na mindegy ,a lényeg,hogy állandóan ezzel jön,hogy mi le se szarjuk őt,meg nem keressük. Húgom nem szokott vele sosem beszélni telefonon ,mert nem állnak annyira közel egymáshoz ,mint én vele,így a találkozás nélkül általában hetente 1-2x fél-1órát telefonálunk.

Mostani történet:

a másik mamámnál voltam ma kb.5-ig,apu akkor hozott haza, azalatt csörgött a telefonom ,valószínűleg már itthon voltam 17:40-kor,de a kabátom zsebében maradt ,lenémítva és én közben pakoltam el a cuccokat,amiket hazahoztam:ő addig keresett,de nem tudtam felvenni.

Visszahívtam 18:20kor kb,hogy :szia mama, most jöttem haza egy fél órája, a kabátban maradt a telefon. Válasz: jól van,ez alatt az egy óra alatt már rég meghalhattam volna... ezt a történetet már ismerem, hagyjuk is . Most ez mi? nem is tudtam rá mit mondani... mit lehetett volna,hogy igen? Elmondtam neki, hogyha rosszul van, a mentőt hívja,most én leghamarabb is 15 p alatt érek oda biciklivel,meg ha odaérek is,mit tudok vele csinálni? Annyira elegem van belőle,hogy neki csak a telefonon lóg a keze, én ma is 7-3-ig gyakorlaton voltam, aztán házimunkát csináltam mamámnál , hazajöttem,pakoltam,nem tudom mindig azt lesni,ki mikor hív... Ezen vérig sértődni, úgy,hogy mindig ilyen lerázós-rideg volt,hogy amúgy nem akarja,hogy találkozzunk,csak hívogat. 20 éves vagyok ,ezer egy dolgom lehet ,de amúgy ő mindig ilyen volt,nem tartja tiszteletben az életemet és tudom hogy ez furán hangzott.



2021. febr. 5. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
a szüleid miért nem beszélnek vele erről?
2021. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Egyszerűen ilyen a természete, el kell fogadni. Mivel már nagyon idős, nem fog megváltozni. Az én nagymamám pl olyan, hogy mindenben a hibát keresi, bármit csinálok, kritizál, de ha ez fordítva van, vérig sértődik. Tényleg csak akkor tudsz segíteni a helyzeteteken, ha nem állsz le vele vitatkozni, hanem elfogadod, hogy ,,neki van igaza,,. Remélem tudtam segíteni!
2021. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!