Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akiknek nehéz gyerekkoruk volt és ezért mindenkit utálnak, akinek normális volt?

Figyelt kérdés

Tinédzserként megfigyeltem ezt a társaságban, ahova akkoriban eljártam. Akinek nehéz volt, mert mondjuk nehezen élt a család, vagy esetleg alkoholista szülők voltak, az egyenesen unfairnek érezte, hogy más nem így nő fel. Iskolában pedig volt, hogy ez volt a szívatási alap.

Sosem értettem ezt. Nekem sem volt a legkönnyebb, mégsem fújok emiatt másokra, akiknek gondtalan gyerekkora volt. És az a legdurvább, amikor valaki felnőttként is evvel a mentalitással él.



2021. febr. 6. 07:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Irigyek. Sajnos jogosan, mert ők csak áldozatok, a két szülő rontott el mindent és ennek a gyerek issza meg a levét. Felnőttként el lehet menni pszichológushoz, hogy a múltban ért sérelmeket feldolgozza. Viszont utálni a másikat ezért felesleges, mert ő nem tehet arról, hogy annak az illető el rossz gyerekkora volt. Akit szidni lehet, az a két szülő esetleg.
2021. febr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Én is sok ilyet ismertem. Nekem vegyes volt a gyerekkorom, jóllétben nőttem fel mondhatni, elsősorban a szüleim közös vállalkozása miatt, de anyám és apám családja folyamatosan ellenállásban volt egymással, végül a szüleim is mocskos durva harcokat műveltek. Mikorra kamasz lettem, félve hagytam magára édesanyám, amíg el nem költöztünk apámtól. Nekem mindig is hiányzott egy rendes család, ahol szeretnek és nem csak agymosni akarnak valaki ellen vagy nem csak azért adnak nekem, hogy a másikat túllicitálják. Viszont sosem tudtam irigy lenni (legalábbis nem az a rosszindulatú irigy) azokra, akiknek ez megadatott.


Ennek ellenére, ha bárki kicsit képben van a családommal, többnyire csak az jön le, hogy rohadj meg, életképtelen szar vagy, akinek a valaga alá toltak mindent, annyira szar csak nem lehetett, ha saját lakásod volt 25 évesen és nem kellett dolgoznod 20 éves korodig. Egyszerűen megvesznek az emberek, ha azt látják, hogy vannak szülők, akik gondoskodnak a gyerekükről anyagilag, pedig én úgy gondolom, hogy ez nem akkora dolog a többi dologhoz képest. Pláne nem tehetek róla. Miért, mit kellett volna tennem, ellökni magamtól anyámat is, hogy nem kell a pénze, holott már csak ő maradt a családban, akiben bízok? Vagy komolyan, néha nem értem, néhány ember miért utálja azt, akinek egy kicsit is jobb. Függetlenül, hogy mi az, amiben jobb neki.

2021. febr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1: Például eszembe jut olyan ismerősöm a társaságból, aki amikor csak lehetett, igyekezett úgy alakítani a beszélgetést, hogy engem kritizálhasson ilyen vonatkozásban. Tudni kell, hogy alkoholista szülőkkel nőtt fel, és olyan is volt, hogy kirakták otthonról. Ilyeneket nyomott, hogy:


"-Te könnyen beszélsz, téged nem ütöttek-vertek!"

"-Ha te kikerülnél az utcára, te ott meghalnál!"


(Ahogy írom, nekem sem volt a legjobb, de nekem nem annyira a szülők vonatkozásában, hanem inkább iskolai piszkálódások voltak, meg ilyenek. De egyesek szemében még így is irigyelni való céltábla voltam.)

2021. febr. 6. 07:22
 4/25 A kérdező kommentje:
Az meg már csak hab a tortán, amikor a gyerek a szülőktől tanulja el az irigységet, hogy akinke jobban megy, azt utálni kell. Például azt látja tőlük, hogy fújnak a gazdag szomszédokra, gyermeteg csínyeket követnek el ellenük, de úgy általában véve folyamatosan szidják őket.
2021. febr. 6. 07:27
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Az idegesíti őket, hogy a gazdag kölykök általában számukra piszlicsárénak tűnő dolgok miatt rinyálnak ahelyett, hogy megbecsülnék amijük van.

Szélsőséges példát írok, kérlek ne sértődjetek meg!

Pl: nem a legújabb Iphonet vette meg apu, hanem egy kettővel korábbi modellt a szülinapra. Na most amikor egy olyan gyerek, aki a szülinapjára lóf@szt se szokott kapni, csak verést, érthetően felhúzza magát a first world problem hisztin, és beszól.

Meg kell érteni az ő élethelyzetüket, mert ezer százalék, hogy rosszabb, mint nektek, minden tekintetben, nem csak az anyagiak terén. Nem az zavarja őket, hogy nektek jobb, hanem az, hogy annak ellenére, hogy jobb helyzetben vagytok, dramatizáljátok a saját életeteket, és sokkal rosszabbnak adjátok elő, mint a valóság. A szemükben ez masszív önsajnáltatásnak tűnik, akkor is, ha te nem így éled meg belül. Nekik a te viselkedésed unszimpatikus, pont ahogy neked az övék.

2021. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
5: Nana, láttam és tapasztaltam én már nem egyszer ok nélküli piszkálódást.
2021. febr. 6. 09:36
 7/25 A kérdező kommentje:
Mert ahogy írom, sokszor direkt keresik az alkalmat, hogy beszólhassank valamit a jobb családból származóra. Az igazán agresszív fajták azt sem tűrik el, hogy bosszankodjanak, ha véletlen leöntik a ruhájukat valamivel.
2021. febr. 6. 10:31
 8/25 anonim ***** válasza:
10%
Ügyesek.
2021. febr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%
Kerülni kell őket, mentálisan sérültek.
2021. febr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Mert az vicces, amikor még gimiben is megszólnak, hogy melyik kukából vetted a ruhádat? Én szegény családból származom és hidd el szekáltak rendesen..
2021. febr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!