Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetek egy olyan szomszéd...

Mit tehetek egy olyan szomszéddal, aki úgy véli övé a közterület és ezért tönkreteszi a vállalkozásomat?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Budapest külső kerületében a saját családi házunkban üzemeltetek egy kozmetikát, ahova gyakran autóval érkeznek a vendégek. A többség a ház előtt áll meg, szólok is nekik hogy álljanak ide, de vannak új vendégek, akik megállnak a szomszéd előtt, vagy a férjük jön értük és megáll a szomszéd háza előtti közterületen. Nem a kocsikijárójában, csak a háza előtt. Ilyenkor a szomszédasszonyom, aki egy kb. ötvenes nő, már az ablakból elkezd ordibálni, hogy ne álljanak elé. Gyakran kimegy és üvöltözik a vendégeimmel, hogy azonnal álljanak el a ház elől, mert ott ő takarítja a havat, stb. Neki is van autója, de soha nem áll be az udvarára, a vendégeim nincsenek útba neki, nem tesznek kárt neki semmiben. Velem is ordibál állandóan, hogy miért oda állnak a vendégeim. Akinek lehet, szólok, hogy ne álljon a szomszéd elé, mert hülye, de nem tudok mindenkinek szólni. Viszont most már félek, hogy több vevőm is inkább elmegy máshova, mert nem hiányzik neki, hogy így beszéljenek vele.

Mit tehetnék?



2021. febr. 7. 10:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

A szomszédodnak valahol igaza van, ezt te is érzed, remélem.


Javaslom, hogy táblázd ki valahogy a "parkolót", vagy máshogy jelöld ki.


Másik ötletem, hogy ha a szomszéd nem használja parkolásra a háza előtti részt, akkor próbálj megegyezni vele valamiféle havidíjban, magyarán béreld ki tőle a területet. Havi 5-10 ezret szerintem megérne.

2021. febr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg nem az a baja, hogy útban vannak, hanem a reggeltől estig tartó jövés-menés, ajtócsapkodás, autóberregtetés. Mindez lehet, hogy a nappalija vagy a hálószobája előtt, és ez zavarja a pihenésben. Valahol őt is meg lehet érteni, azért költözött a környékre, mert csendet akar. Ha zajt szeretne, akkor a belvárosban élne. (Nyilván egy kicsit bolond is..)

Annyit tudsz tenni, hogy midenkit, minden alkalommal nyomatékosan tájékoztatsz a parkolás szabályairól. Esetleg táblákkal jelzed: kozmetikai vendégeknek fenntartott parkoló

2021. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Na ugyanazt írtam, mint az egyes (kettes voltam..)
2021. febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
33%
Én ezért nem mennék el más kozmetikushoz, egyszerűen tudomásul veszem, hogy hülye a szomszéd, máskor nem oda állok. Nem a te dolgod lemeccselni a szomszéddal az ügyfélköröd dolgait, ugyanis tényleg nem szabad elállni a kocsibejárókat. Tény, hogy a hölgy lehetne türelmesebb is, de gondolom egy menopauzás hisztérika akinek nagyon kellene egy orgazmus. Ez van sajnos....:/
2021. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, az utca közterület! Bárki parkolhat ott, semmi joga sincs beleszólni hogy ki hol parkol. Nem állt senki a kapubejárójába még soha, és akinek tudok én is szólok. Egyszerűen csak azt hiszi, hogy az az övé, jogy van rendelkezni felette. De legalább, ha rendben tartaná... Őrizzen a belvárosban egy ház előtti parkolót. Arra várok, hogy egyszer rendőrt hív, mert akkor az legalább megmondaná neki hogy téved. Az összes pasi kerüli, mert kibirhatatlan. Egy egyedülálló ba...tlan p..a, aki egyszerűen csak irigy.
2021. febr. 7. 11:53
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

1. vagyok


Akkor puffogj tovább, inkább, minthogy megoldást találj. 2 dolgot is javasoltam, jó eséllyel megoldanák a gondod, de ha te inkább tovább mélyíted a szakadékot, lelked rajta.


Azt hittem, menteni akarod a vállalkozásod, de már látom, belefektetni nem akarsz ( mégis miből állna nyomtatni egy A4-es papírt, hogy ne a szomszéd elé parkoljanak, legyenek olyan szívesek?).


Így is lehet amúgy, csak akkor nem kell csodálkozni, ha a szomszéd bekeményít.

2021. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem a parkolással van baja, hanem hogy a szomszéd egy átjáróház. Autó jövés-menés, motorberregés, beszélgetés az ügyfelekkel, ajtócsapkodás esetleg. Kész őrültekháza egy vállakozás mellett lakni, persze hogy beleőrül az ember.
2021. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#6: Látom te sem vagy különb. Raktam ki táblát, hogy lehetőleg ne parkoljanak oda, de ez közterület, megteheti bárki törvényesen joga van rá. Miért neki fizessek érte, amikor az a terület nem is az övé, ilyenért csak az önkormányzat kérhet pénzt?
2021. febr. 7. 12:15
 9/22 A kérdező kommentje:
#7: Neked átjáróház, ha egy-egy autó megáll óránként valahol? Milyen tanyán laksz te? Az utca végén egy állatorvosi rendelő van, ott tényleg van jövés menés. A többi szomszédot nem zavarja, minddel jóban vagyok, csak ez az egy ilyen hülye.
2021. febr. 7. 12:18
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

4es vagyok, akkor én kérek elnézést.... -_-

Szerintem nem a szomszédod miatt mennek el majd az ügyfeleid, hanem mert kezdesz olyan lenni, mint ő. Vagy már vagy és ezért tesz alád a szomszédod ott ahol tud.

2021. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!