Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem sokkal fiatalabbna...

Miért érzem sokkal fiatalabbnak magamat a koromnál 17 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, de sajnos körülbelül 12-13 évesnek érzem magam.

Nagyon hiányzik az akkori életem, még most is ugyanúgy viselkedek és ugyanolyan stílusban beszélek, mint akkor. Mindent ugyanúgy csinálok.


Gyűlölöm, hogy megváltozott a testem.

Nagyon szomorú vagyok miatta. :(

Ugyanúgy szeretnék kinézni, mint 12 éves koromban.

Sovány szeretnék lenni és NEM akarok nőies formát magamnak!

Gyűlölöm, hogy amikor elmegyek futni, egyes hülye férfiak elkezdenek füttyögni utánam, meg kiabálnak nekem.

Nem akarom, hogy bárki is nőként kezeljen engem, én 12 éves kislánynak érzem magam.

Az is mindig elszomorít, amikor magázni kezd engem valaki.

A mai napig nagyon hiányzik nekem a régi életem, az általános iskola, ahová jártam, a barátnőim...

Nem szeretem a mostani életemet, a testemet pedig szó szerint gyűlölöm.

Olyan undorítónak látom az egészet. :(

Miért nem lehetek még kislány??


Mit lehet tenni ez ellen?

Hogy lehet elfogadni, hogy már sosem lehetek olyan boldog, mint régen?

Olyan elkeserítő, hogy az én koromban mindenki érettebbnek meg idősebbnek érzi magát a valós koránál, én pedig pont fordítva vagyok ezzel.

Barátkozni is mindig nálam kisebb gyerekekkel szoktam.

Ruhákat vásárolni nem szeretek, nem sminkelek, nem viselkedek felnőtt nőként.

Én csak sportolni és a plüsseimmel játszani szeretek, de az a baj, hogy már nem úgy tekintek a játékaimra, mint régen.

Ha valaki meglátja, hogy játszok, vagy ijedten megpróbálom eldugni őket, vagy úgy teszek, mintha csak takarítás közben pakoltam volna elő a plüssöket.

Sajnos a mesefilmeken általában elkezdek nevetni.

Vagy viccesnek tartom a figurákat, vagy pedig egyáltalán nem kötnek le.

Felnőtteknek készült fimeket nem nézek soha, nem érdekelnek. Olvasni sem szeretek.


Szomorú vagyok amiatt is, hogy egyre többet kell tanulnom az iskolában, egyre romlik a tanulmányi eredményem.

Én még nem akarok érettségizni és nem akarok két év múlva szakmát választani!

Családot alapítani sosem szeretnék.

Nem szeretnék soha sem párkapcsolatot, sem szexet, sem gyermeket.

Egyáltalán nem tudok felnőttként gondolkodni.


Egyébként egyke gyerek vagyok, a szüleimmel nagyon rossz a kapcsolatom, a saját korosztályommal sehogyan nem tudtam megértetni magam soha.

Már régebben is a magamnál négy-öt évvel kisebb gyerekekkel éreztem jól magam.

Egész gyermekkoromban alacsonyabb és fejletlenebb voltam a korosztályomnál, de gondolkodásra és viselkedésre még inkább le voltam maradva.

Az iskolában végig négyes-ötös tanuló voltam, de mindig úgy viselkedtem, mint a nálam négy-öt évvel kisebbek.

Arcra jóval fiatalabbnak is nézek ki a koromnál, mindenki körülbelül 13 évesnek szokott nézni. Gyermekkoromban is mindig kisebbnek néztek, mint amennyi idős valójában voltam.

Úgy érzem, hogy képtelen vagyok felnőni, szinte kórosan későn érő vagyok.


Én örökre egy 12 éves kislány szeretnék maradni és csak sportolni, a plüsseimmel játszani és a kiscicámmal foglalkozni szeretnék, de ezt már sajnos nem lehet soha többé. :((


Miért érzek így?

Mit tegyek szerintetek?

Komolyan kérdezem ezt, légyszíves ne higgyétek azt, hogy csak szórakozok! :(



2021. febr. 7. 11:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

Na jó ilyet még nem láttam:D

Kiváncsi vagyok a válaszokra:DD

2021. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A kor csak egy szám. Fejben is fel kell nőni. Én is legszívesebben megállnék a fejlődésben, de azt nem lehet sajnos. Ne tegyél ellene semmit, légy önmagad, más véleménye nem számít. Ha hülyének néznek akkor rajta. Attól mert felnőttél ugyan úgy nézhetsz meséket, játszhatsz a cicáddal. Igaz, ebben a korban más lenne a normális de az nem feltétlenül jelenti azt hogy jobb is. Szerintem azért érzel így mert nem találod a korosztályoddal a közös hangot. Ne izgulj, egyszer elmúlik. Ha meg nem akkor meg mi van? Semmi. Külön költözöl és azt csinálsz amit akarsz. Ott senki nem szólhat bele mert nem lát senki.


Egyébként meg, ha nőiesebb lesz az arcod szerintem már nem fogod ezt érezni.

2021. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem valami komoly trauma/sokkhatás ért téged kisgyermekkorodban, amit nem tudtál feldolgozni, és ezért érzelmileg benne maradtál abban a korban! Ez nem jó, vagy rossz, ez van. Lehet egy nagy sértés, egy megaláztatás, egy nagy ijedtség, egy vita a szüleid között, vagy bármi, lehet hogy tudatosan nem is emlékszel már rá, de olyan nagy hatása van, hogy most is ez irányít téged. Ha ez a mostani helyzet neked így megfelel, akkor az a te döntésed, de ha szeretnél változtatni rajta, akkor mindenképpen szakember szükséges hozzá (pszichológus) és sok belső munka. A felnőtté válás nem egyszerű folyamat, de az ember, ahogy telik az idő, változik, érik. Ha eredményeket szeretnél elérni az életben, kb. bármilyet, ahhoz szükséges, hogy felnőttként gondolkodj, élj, és akkor el kell kezdeni ezt a folyamatot. De ha nem, akkor az is egy döntés, de hidd el, az is fájdalmakkal fog járni, csak később. De egy biztos: nem vagy undorító, nagyon érdekes, és értékes személyiség vagy. El kell fogadnod, hogy ez vagy te, ilyen vagy te. Sokkal jobb, hogy ilyen vagy, mintha másmilyen lennél :) Nézegesd sokat magad a tükörben, és vedd észre a szeretnivaló dolgokat magadon, idővel egyre többet fogsz találni :)
2021. febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Azt írtátok, hogy ahhoz, hogy eredményeket tudjak elérni az életben, felnőttként kell viselkednem.

De mi számít eredménynek?

Legfőképp miben gondolkozik másként egy felnőtt, mint egy gyerek?


Nekem egyébként az eddigi legnagyobb sikerem az volt az életben, amikor lefutottam a maratont. :)

2021. febr. 7. 12:26
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ezt a kérdést inkább a szüleiddel, és utána a pszichológussal beszéld meg, ők többet tudnak neked segíteni mint pár random gyk válaszoló és troll.
2021. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A szüleimmel semmit sem tudok megbeszélni, nagyon rossz a kapcsolatom velük.

Sajnos nem igazán tudok kihez fordulni semmilyen problémával sem.

2021. febr. 7. 12:56
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

6


17 évesen jelenleg középiskolás vagy igaz ? Az iskolának nincsen pszichológusa ?

2021. febr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen, gimnáziumba járok.

Nincs iskolapszichológus nálunk, de ha lenne, akkor is szülői engedély kellene hozzá.

Az én szüleimet pedig sajnos nem érdekli, hogy mi van velem.

Így, online oktatásban pedig még rosszabb a helyzet.

2021. febr. 7. 13:04
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szülői engedély az iskola pszihológushoz, és szerintem a "sima" pszihológushoz se.

Én a helyedben elmennék a helyi házi orvoshoz és megkérdezném mi a teendő ilyenkor.


Csak közhelyeket lehet írni neked, mint az eddig válaszolók, de egy szakember tudna neked igazán segíteni.

2021. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nálunk az előző iskolámban az iskolapszichológus alá akart íratni valamilyen papírt a szüleimmel, amit ők üvöltve széttéptek, mondván, hogy nem járathatom le őket azzal, hogy félre lettem nevelve, meg hogy bolond vagyok. :/
2021. febr. 7. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!