Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
Szerintetek is szomorú, üres élete lehet egy ateistának?

2021. febr. 7. 18:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/162 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudom érteni őket.
2021. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/162 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem te jobban itélkezel az ateisták felett, mint fordítva. Pl. egyből pokolba küldöd őket.
2021. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/162 A kérdező kommentje:

Hol látod, hogy ezt írtam volna? Sosem mernék kijelenteni ilyet, még a legutolsó gyilkosokról sem.

A végtelenül Irgalmas Isten ismeri csak a lelkeket és neki van joga egyedül ítéletet hozni.

Összekeversz a fanatikus álszentekkel.

2021. febr. 7. 21:43
 44/162 anonim ***** válasza:
97%
A vallás nem azt hirdeti, hogy aki nem hisz Istenben elkárhozik és a pokolban sinylődik? #42 voltam
2021. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/162 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem azt jelenti. Hanem örömhírt és vigaszt hoz az ember életébe. Már csak azáltal is, hogy nem egy rothadó hullaként kell gondolnod elhunyt szeretteidre, akiknek az énjük a sötétségbe veszett.

Engem legalábbis vigasztal a túlvilág gondolata. És egy jó életű ember is üdvözülhet és egy magát vallásosnak tartó is elkárhozhat. A jó ember esetében aki nem ismeri meg Istent a vágykeresztség kifejezést használjuk. Vagyis a tettei alapján hívőként viselkedik, de sajnos nem jól ismerte meg az Istent. De ő is üdvözül.

2021. febr. 7. 21:58
 46/162 anonim ***** válasza:
89%
Miért hihetetlen, hogy valakinek nem kell ez a vigasz?
2021. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/162 anonim ***** válasza:
89%

A szemellenzősség világosan látszik a kérdésedből, hiszen alapból az a véleményed, hogy az ateisták nem is élnek.

Az én véleményem meg az, hogy a hozzád hasonló hívők igenis a legképmutatóbb emberek a világon. Mocskosabbnál mocskosabb dolgokat tesznek meg, aztán letudják egy gyónással. Hánynom kell az egésztől!

2021. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/162 anonim ***** válasza:
84%

Én mondtam a pszichológusomnak, hogy könnyebb lenne feldolgoznom a gyászt, ha tudnék hinni ilyen mesékben, hogy "tovább él, figyel mindig" stb. De a józan eszem annyira tiltakozik ez ellen.


A halottak megmaradnak bennünk. Mikor emlékezünk rájuk, mikor beszélünk róluk. A szüleid vonásai visszanéznek rád a tükörből, amiket megtanultál tőlük, azokat továbbadod.


Amúgy nekem ez egy strigula a vallás ellen. Felnőtt emberek nem képesek szembenézni az elmúlással. Tényleg szar, borzalmas, van rá kifejezés is, mikor az ember rájön a halandóságára.


[link]

2021. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/162 A kérdező kommentje:

A kérdésem alapja mint már említettem, egy szembesítés lett volna. Szándékosan használtam kissé kisarkított szavakat.

De ezen továbblépve nagyon sajnálom, hogy ilyen mély gyűlölettel viseltetsz a hívő emberek iránt. Érdemes lenne ezen elgondolkoznod. Ha pedig tudnád mit is jelent a gyónás nem beszélnél róla ilyen lekezelően. Nem hívőknek is nagyon ajánlott a mély lelkiismeret vizsgálat, amit egy igazán jó gyónás előtt megtesz a hívő ember. És nem letudjuk ezzel a dolgot, mert hozzátartozik a jóvátétel is, hanem kegyelmet kapunk Istentől. De ez nem mentesít a törvények alól. Vagyis Isten is elvárja, hogy elszenvedd a bűnöd következményeit. Vagyis gyilkosként a börtön vár rád, de ha megbánod bűneid és Istentől bocsánatot kérsz, remélhetsz egy örök életben.

2021. febr. 7. 22:26
 50/162 anonim ***** válasza:
86%
A gyilkos áldozata és annak családjának nézőpontjából hol itt az igazság? Semmit nem ér a megbánása, hiszen a halott nem támadt fel és a tette következményei ugyanúgy megmaradtak.
2021. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!