Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
Szerintetek is szomorú, üres élete lehet egy ateistának?

2021. febr. 7. 18:39
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/162 A kérdező kommentje:
Miért egy nem hívő esetében hol az igazság? Vagy azt várnád, hogy Isten azonnal lesújtson?
2021. febr. 7. 22:32
 52/162 anonim ***** válasza:
83%

NEM LÉTEZIK ÖRÖK ÉLET! Ennél fogva ökörség az egész. Tipikus mintapéldánya vagy az elvakult valláskárosultaknak.

Jóvátétel, mi? Mondj el fiam 6 miatyánkot, meg 8 üdvözlégyet és feloldozlak. Na, persze! Nekem nem kell elszámolni a lelkiismeretemmel senkinek, csakis és kizárólag önmagamnak. Ha hülye voltam, akkor az voltam, vállalom. Nem kérek semmiféle feloldozást, mert az elkövetett hiba, bűn, akármi az NEM BOCSÁTHATÓ MEG egy idegen által. Maximum az bocsáthat meg érte, aki ellen elkövettük. Egy kitalált, nem létező bácsikának ehhez semmi köze.

Olyan bűnöket követtetek és követtek el folyamatosan, amitől az egész bagázsnak el kéne kárhoznia, a saját törvényeitek alapján. Csak hát rögtön befigyel a "bűnbocsánat".... Okádék!

2021. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/162 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolnál a kérdésre?
2021. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/162 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, hogy jó úgy gondolni a halottakra, hogy tovább élnek. Igen, bennünk élnek tovább emlékként. A testük elenyészik. Te innen a Földről honnan tudod, hogy egy szeretted hol él tovább a mennyben vagy a pokolban? Akkor is jó rá gondolni ha a pokolba került? Nem hiszem. Az egész menny dologgal csak el akarták, akarják érni, hogy betartsd a törvényeket. A helyzet, hogy nem hiszek sem a menyben sem a pokolban. Nem hiszem, hogy Isten idáig kb. 100 000 000 000 leket teremtett majd ebből már 92 000 000 000 lelket elszállásolt a mennyben vagy a pokolban. Nekem semmi bajom azzal, ha valaki hisz Istenben. Az Ő dolga. Nem ítélem el. De cserébe elvárom, hogy tartsa tiszteletben, hogy én nem osztom a nézeteiket. Bennem a vallás, a Biblia, Jézus csak kérdéseket vet fel, válaszokat nem ad, és reményt sem. A világ jelenlegi működéséhez nincs szükség Istenre. Ennek ellenére tiszteségesen és boldogan élek.
2021. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/162 A kérdező kommentje:

Szegénynek az elevenjére tapintott a téma. Nem tudom milyen borzalom érhette, amiért ennyire kikészült. Viszont tényleg érdemes lehet, valakivel megbeszélni ezt a traumát.

Ahogy egy hitetlennek nem lehet bebizonyítani Isten létét, úgy az ateisták sem tudják bebizonyítani, hogy nem létezik.

Szóval hiába óbégatsz, az nem ér semmit. Kategorikusan nem lehet kijelenteni, hogy nincs Isten.

És öreg tévedés, hogy mi embereknek gyónunk. Istennek gyónunk egy felszentelt személyen keresztül. És Isten igenis mindent megbocsáthat. Pont ezért áldozta fel egyszülött Fiát az emberekért, hogy bocsánatot nyerjenek a bűneink. Egy nem hívő bűnöző még csak meg se bánja a tettét, sok esetben. Ez mennyivel jobb? Milyen bűnökre gondolsz?

2021. febr. 7. 22:46
 56/162 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem ér a megbánása, ugyanis semmilyen módon nem kárpótolja a tetteit. Ha valaki megölné az édesanyámat, majd elém állna, hogy megbánta, semmit nem érne el vele. Feltámadt édesanyám? Nem. Megszűnt a gyászom? Nem.
2021. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/162 A kérdező kommentje:

Mivel biztosan nem tudhatjuk, csak a szentekről, hogy üdvözültek, pont ezért kérjük imával Istent, hogy elhunyt szerettünk a Mennybe kerüljön. Ezért van az érte bemutatott mise is.

Szóval csak nagyon reméljük és hisszük, hogy a hozzátartozónk már a Mennybe van.

Azon pedig kár emberként töprengeni, hogy a Mindenható, mindeneket teremtő Isten hogy oldja meg akárhány lélek "elhelyezését." :) Egyébként én nem erőltetek senkire semmit. Csak megosztom a véleményemet.

2021. febr. 7. 22:51
 58/162 A kérdező kommentje:

És ha már ilyen mély témát hoztál fel, nem jobb, akárcsak egy hajszálnyival is az az érzés, hogy édesanyád gyilkosa őszintén bocsánatot kér és szenved a tette következményeitől? És többször nem követ el ilyesmit? Mint az, aki még büszke is rá, vagy csak simán nem törődik vele?

Ne adja Isten, hogy ilyet éljek át, de hiszem, hogy könnyebb olyannak megbocsátani, aki bocsánatot kér, és őszintén bánja a bűnét.

2021. febr. 7. 22:54
 59/162 anonim ***** válasza:
100%
Na várjunk csak, akkor nem az dönti el hova kerülünk, hogy hogyan éltünk, hanem, hogy kik és milyen módon imádkoznak értünk. Csak nekem sántit logikailag a sztori?
2021. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/162 anonim ***** válasza:
86%
Nem érdekel a bocsánata, előre kellett volna gondolkoznia. Ha pedig emiatt szenved, szenvedjen csak, mást nem érdemel.
2021. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!