Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
Szerintetek is szomorú, üres élete lehet egy ateistának?

2021. febr. 7. 18:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/162 A kérdező kommentje:
Szeretném tisztázni, hogy én senkire sem akarok erőltetni semmit, csak kíváncsi voltam, hogy nem hiányzik-e a vallás egy ateista számára. Mondjuk erre csak néhány érdemi választ kaptam.
2021. febr. 7. 20:17
 32/162 anonim ***** válasza:
97%

#30

Ilyen logika alapján akkor ahhoz mi közöd van, hogy valaki ateista? Neked nem édesmindegy?

2021. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/162 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiányzik, mert semmi olyat nem adhat, ami amúgy nem lenne meg. Szerencsének mondhatom magam, amiért olyan életem van, mint amilyen, bár ezért tettem és van még hova eljutnom.
2021. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/162 A kérdező kommentje:
Nem ahhoz van közöm, hogy ateista-e valaki, hanem csak érdekelt, hogy nem üres-e az élete. Ahogy én is szívesen megválaszolnám hívőként ezt a kérdést. De a személyes imaélet azt hiszem beláthatóan nem ez a szint.
2021. febr. 7. 20:35
 35/162 anonim ***** válasza:
97%
Elképzelni nem tudom, hogy merülhetett fel benned egy ilyen kérdés. Mintha csak a hit adhatna okot egy tartalmas életre.
2021. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/162 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted azt, hogy nem tetszik mindenkinek ugyanaz. Pl. nem akarok gyereket, az én életemet elrontaná egy gyerek. De másnak meg a legnagyobb öröm. Mindketten tudunk dönteni a saját életünkről. Nagyon egyszerű megváltoztatni, ha mégsem tetszik.
2021. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/162 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy maga a kérdés tartalmaz egy ráerőltett előítéletes választ. Ha valaki ateista, feltételezi, hogy üres az élete. A kérdést másképp kellett volna megfogalmazni. Nekem nem üres az életem, pedig a nem hiszek a klasszikus Istenben. Inkább mondanám, hogy abban hiszek, hogy az életünknek a világmindenségnek van mögöttes tartalma is, amelyet mi még nem ismerünk.
2021. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/162 anonim ***** válasza:
88%

Sokkal színesebb és tartalmasabb az élete egy ateistának, mert lényegesen többet lát meg a valós világból, mint egy elvakult, szemellenzős hívő.

Utóbbiek jó nagy része életképtelen, a problémamegoldó készségük a nullához közelít, mivel azt hiszik, hogy a képzeletbeli istenük majd mindent jól megold helyettük. Csak hát ez nem így van. Az ember CSAK magára számíthat.

2021. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/162 A kérdező kommentje:

Sosem értettem, hogy miért gondolják szemellenzősnek a hívőket.

Minden hívő ismerősöm szenzációs ember vagy az volt életében. Egy közeli mélyen hívő rokonom, atomfizikus doktori fokozattal természetesen. Sok mindent mondanék a hívőkre de a szemellenzősséget nem. Nem inkább az a szemellenzős, aki kétkedés nélkül mindent benyal a liberális médiának? Ami egyre csak népszerűsíti az életellenes, mocskos elképzeléseit? És Isten is akkor segít, ha előbb te megteszed amit tudsz. Pont erről szól a Biblia. Csak ugye sokan mögöttes tudás nélkül egyből ítélkeznek. Sosem mondta Isten, hogy dőlj hátra és mindent eléd rak.

2021. febr. 7. 21:31
 40/162 A kérdező kommentje:

A kérdés provokatív éle pedig egy tükör volt a mit gondolsz a Bibliáról kérdésre. Gondoltam átérezhetné a másik oldal is, hogy milyen mocskolva lenni.

De a Bibliáról szóló kérdés, mint kiderült, csak egy magát tibikének nevező, rosszindulatú troll szüleménye. Kár volt hát mások érzéseibe taposni.

2021. febr. 7. 21:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!