Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg másabb a felnőttek...

Tényleg másabb a felnőttek élete,mint a tiniké?

Figyelt kérdés

Mindig azt kapott meg egy barátnőmtől, hogy a felnőttek élete nagyon más. Az egy külön élet.

Szerintem pedig csak a gondolkodás módjuk másabb. Vkié érettebb, de vki pedig ostobább, mint egy tini. Csak több dolgot éltek át, de attól még nem lesznek okosabbak, ha nem tudjuk jól kezelni.

Szerintem az csak egy szám. Nem kortól függ az érettség.


Felnőttek, ti hogy látjátok?🤔



17 vagyok.


2021. febr. 8. 07:22
 1/8 Miss Endzsi ***** válasza:
97%
Én is így gondoltam. Aztán elkezdenek enni a számok, matekolod, hogy 25 évesen elkezdesz dolgozni, mennyit tudsz félretenni egy évben, mikor lesz saját otthonod, eljuthatsz-e valaha bárhova,feltudod-e építeni az egzisztenciád, hogy normális körülmények e vállalj gyereket, lesz-e időd rá. Az idő pedig csak pörög, már rég be van osztva a fejedben az 5 éves ciklikus terv, hogy egy ilyen periódus alatt meddig kell eljutnod. 23/L.
2021. febr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Igen, peldaul egy normalis felnott nem faszbukozik napi 26 orat, mint az idetlen gyerekek. Nem faszbuk es tarsaibol all az elete 0-24 orabol.
2021. febr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

A tapasztalat az végül is tudás. Szóval igen, vannak buta felnőttek, de még is van egy sajátos tudásuk, ami csak azért van, mert megéltek dolgokat.

És ahogy halad az idő, történnek az emberrel olyan dolgok, amik végérvényesen megváltoztatják őt, akár akarja, akár nem.

Nekem hamar kellett felnőnöm úgymond, de mégis teljesen más az életem felnőttként, mint felnőni kényszerült tiniként.

Már csak azért is, mert szabad vagyok, annak minden előnyével és hátrányával együtt.

De ez nem jelenti, hogy egy tini nem lehet okos, vagy bölcs az életéhez. Vagy hogy az egy rosszabb állapot, mint a felnőttség. Csak más.

2021. febr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg sokkal másabb. Lehet jobb, lehet rosszabb, ez a körülményektől és a beállítódásodtól függ. Érezheted magad szabadabbnak (mert nem mondja meg senki, hogy mikorra érj haza, te döntöd el, hogy mit eszel...), viszont sokkal korlátoltabbnak is (dolgoznod kell, különben nem lesz pénzed, mosnod kell, különben nem lesz tiszta ruhád, nem csinálja meg senki helyetted...)
2021. febr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ég és föld
2021. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A barátnőm és én is elég önállók vagyunk. Ő mos, főz, takaír. Én pedig dolgozom és néha besegítek a házimunkába.

Mégis különbözőek a nézeteink.

Ahogy így leírtátok nem is olyan más az én helyzetemben. Szerintem is elég gyorsan megy az idő. Egyszer csak azon kapjunk magunkat, hogy felnőttünk. De nem tudom elképzelni, hogy másabb lenne, mint a jelenlegi. Ő csak később tervez párkapcsolatott, de gyereket nem. Én egyiket sem akarok.

So ja a gondolkodás móduk, lehet másabb. De olyan egy tininek is lehet. Csak tanulni kell, hogy ne legyünk ostoba felnőttek...🥴😅

2021. febr. 8. 09:32
 7/8 Joe001 ***** válasza:

Mivel tini vagy , még tini ként szemléled a világot ...

Mindenkinek más a helyzete fiatal, es felnőtt korában is. Az évek múltával jönnek olyan helyzetek , amik épp jó, vagy rossz irányba terelik a sorsod. Minden esetre a " felnőtt " kor hoz magával olyan kötelezettségeket, amik megbonyolítják kicsit az életet.

És amiket magadnak kell megoldani, mert nem lesz ott senki , aki fogja a kezed.

Jobb addig fiatalnak maradni, ameddig csak lehet. 🙂


De tedd ezt el egy archívuma,

és kb 15 év múlva olvasd vissza... 🙂

2021. febr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Miss Endzsi ***** válasza:

Találtam egy tökéletes videót:

https://www.youtube.com/watch?v=LrRfjmv-5cQ

2021. febr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!