Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszul tettem, hogy levelet...

Rosszul tettem, hogy levelet írtam neki? (több lent)

Figyelt kérdés

Egy alakuló kapcsolatról van szó, de mivel távkapcsolat és ritkán találkozunk, sajnos nyilván másképp fejlődik és más dolgokkal kell benne szembenéznünk, mint egy "hagyományosban".


Pár hónapja egy szokásos videóhívás során kiderült, hogy mi az, ami bánt minket a másikkal kapcsolatban. Akkor nyíltan kifejeztük az érzelmeinket/sérelmeinket és azt is, hogy megpróbálunk rajta változtatni.


Én úgy érzem, hogy az utóbbi időben sok mindent megtetttem, hogy éreztessem vele, hogy fontos nekem (neki az volt a problémája, hogy úgy érezte, túl passzív vagyok, nem bízom benne és az érzéseiben és nem fejezem ki eléggé a sajátjaimat) - gyakrabban kezdeményeztem, a szavakkal is bátrabban bántam, ajánlottam fel programokat, hogy több időt legyünk együtt, mégha csak közös online filmnézésről stb. is van szó.

Viszont ennek ellenére (és talán azóta, érdekes módon, méginkább) úgy érzem, ő nem értette meg, hogy nekem mi az, ami rosszul esik az ő hozzáállásával kapcsolatban, vagy ha meg is értette, mert többször is szóba jött, nem érzek változást.


Tegnap megint bántott ez a dolog valamiért, ezért leírtam neki, mert tudtam, hogyha hívjuk egymást, kényelmetlen lesz - nem akartam megint felhozni szóban, leginkább azért nem, mert mindig ugyanazt a reakciót kapom (kissé terelés szerűt).

Amikor először beszéltem erről, akkor azt mondta, ő ezzel nem bántani akar, egyszerűen ő másképp áll ahhoz a dologhoz, nem tartja olyan fontosnak. Én ezt elhiszem, de amikor megtudtam, hogy őt mi bántja, én megpróbáltam változtatni - egyrészt mert iszonyatos lelkiismeret furdalásom lett, hiszen nem akartam a korábbi viselkedésemmel bántani (igazából pont azok miatt a dolgok miatt voltam bizalmatlan/passzív, amik engem bántanak részéről), másrészt mert úgy gondolom, egy kapcsolatban fontos, hogy tényleg megértsük a másik igényeit és ha tudunk, változtassunk azon, amivel megbántjuk. Ő viszont - egyik beszélgetésünk alapján mondom - úgy látja, hogy olyan elvárásom van, amit ő nem tud teljesíteni... de részéről is úgymond "elvárás" volt ez, hogy legyek nyíltabb, és meg is tettem, pedig nekem sem az alapvető természetem része. És ha figyelt, azt is pontosan tudnia kell, hogy pont azok miatt a dolgok miatt voltam olyan, amilyen, amik bántanak engem.


Abszolút nem az én stílusom online írásban közölni dolgokat, de mivel a korábbi beszélgetéseknek nem láttam eredményét, gondoltam, most megteszem. Egyrészt neki is több ideje lesz így gondolkodni a válaszon, nem "támadtam le", de mégis félek, hogy megbántom vagy elszúrtam az egészet.


Nem szeretném elveszíteni, mert nagyon jó embernek tartom. Nem csak romantikus érzelmekről van szó, hanem annál talán fontosabbakról - soha senkivel olyan beszélgetéseket nem éltem át, mint amilyeneket vele, szeretem a meglátásait, rengeteget tanultam tőle (hülyén hangzik, de "intellektuálisan kielégít"), a gyengeségeiben/érzéseiben gyakran önmagamra ismerek, és egyszerűen csak szeretném még jobban megismerni (holnap pontosan 1 éve ismerjük egymást).


Választ még nem kaptam, tegnap este írtam.


Őszinte válaszokat várok és köszönöm őket előre is!


A személy 26/F, én 21/L, mindketten tanulók vagyunk (ezt csak azért mondom, hogy ne fogjátok az érettségre, mert ilyen szinten nincs különbség köztünk, mármint nincs az, hogy ő már családra vágyna vagy valami).



2021. febr. 8. 13:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Persze.

Úgy érzem, hogy bár a szavai alapján fontos vagyok neki, valahogy mégis "utolsó opciónak" érzem magam.

Míg korábban a hívások után mindig megbeszéltük, hogy akkor legközelebb x napon hívjuk egymást, ma már csak "akkor majd valamikor" van. Amikor meg úgy érzi, hogy eljött az a "valamikor", rögtön előtte ír. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha valóban kíváncsi valakire, időt szeretne vele eltölteni, akkor ne biztosítaná be, hogy a másik elérhető lesz.

Ugyanígy az, hogy eddig az volt a problémája, hogy nem fejeztem ki az érzéseimet és hogy hiányzik, amikor viszont elkezdtem kifejezni neki és programokat ajánlani, hogy mit tudnánk a heti hívásokon kívül csinálni, az utóbbi időben nem kaptam semmi reakciót.

A másik pedig, hogy akármivel fordulok hozzá, szinte mindig órákba telik neki válaszolni (ez 8-12 órákat jelent), amit meg is értenék, ha dolgozó ember lenne vagy amikor épp szorgalmi időszak van. De valahogy ugyanez a helyzet akkor is, amikor teljesen szabad (ő mondja) és nem csinál egész nap semmi extrát (pl. vizsgái utáni szabad hetek). Tudom, hogy kicsinyesnek hangzik, de én ezekben a dolgokban másképp gondolkozom. Szerinte az időzítés nem fontos, szerintem pedig de. Aki érdekel, arra van 1 percem 12 óra alatt.


De nem is zavarna a dolog, ha közben nem az ellenkezőjét mondaná.

2021. febr. 8. 15:13
 12/18 anonim ***** válasza:
Azért itt picit csúszik a kuplung...
2021. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Magyarul..? Akkor azt hiszem, hülyeséget csináltam. Nem vezérelt rossz szándék, de úgy tűnik akkor ez nem változtat azon, hogy elcsesztem.
2021. febr. 8. 16:20
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán csak érni kell még agyilag. Távkapcsolat meg online filmnézés még azt mondom hogy szódával elmegy. De az hogy azon problémázni hogy a nagy beszélgetést videochatben vagy írásban közöljem a személyes találkozó helyett, az annyira gyerekes...
2021. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Amikor találkozunk, minden olyan jól megy és abban reménykedek, hogy amint elválunk, nem lesz minden ugyanolyan, amilyen volt. Legutóbbi találkozáskor el akartam neki mondani, de valami megtörte a komoly beszélgetést, és utána nem találtam megfelelőnek a pillanatot.
2021. febr. 8. 16:29
 16/18 anonim ***** válasza:
Na az ilyenek miatt nem szabad soha belemenni egy távkapcsolatba.
2021. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem hibáztál, mert elmondtad azt, hogy milyen érzések jatszódnak le benned. Úgy gondolom, hogy ennek ez a módja egy párkapcsolatban. Azért, mert közlöd a vágyaidat/gondolataidat azért nem cselekszel rosszul. Látod már azt is, hogy nem a szó a fontos, hanem a cselekedet, tehát tanulsz, ami jó. Közöld ismételten azt, hogy mit szeretnél tőle, határozottan és letisztultan, ha nem változik semmi, abban az esetben pedig jó tapasztalat volt ez, tudod azt, hogy milyen a távkapcsolat, tudod már azt is, hogy nem a szó, hanem a cselekedet a fontos, eltudod már dönteni később, hogy milyen kapcsolatokban érdemes részt venni, hogyan és miként, tudod azt, hogy mikor figyel rád a másik és mikor nem. Sokat tanultál és ennyivel több is lettél. Ha nem változik semmi, akkor minek keseregni? Megtettél mindent és új epizód kezdődik az életedben.
2021. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, többet segítettél ezekkel a szavakkal, mint bárki más eddig, és nem a gyk határain belül értem. A dolognak csúnya-szép vége lett. Megbeszéltük a dolgokat, valóban nem volt véletlen az utóbbiakban tapasztalt közönyösség/eltávolodás részéről sem. Nem mondom, hogy nem sajnálom, hogy így alakult a dolog, de az utóbbiakban már csak szomorúságot okozott. Azt még sajnos nem látom, hogy ez a későbbiekben hogyan lesz leckém és hasznom, mikor jön el az a pont, amikor már nem azon fogok gondolkodni, hogy bár másképp alakult volna, de remélem igazad van.

Köszönöm és minden jót neked.

2021. febr. 8. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!