Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel magyarázhatók az alábbi...

Mivel magyarázhatók az alábbi viselkedés: sok ember elvárja az őszinteségedet, de ha kifejezed a véleményed, megsértődik?

Figyelt kérdés
És az minek tudható be, hogy sok ember magát tökéletesnek véli, de másban még a legapróbb hibát is felfedezi, továbbá szeret ítélkezni?

2021. febr. 8. 17:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nagyon jó válaszok! Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket!
2021. febr. 9. 07:40
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Emberi gyarlóság...én nem tudom hogy kell ezt kezelni.
2021. febr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. febr. 16. 09:50
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Azokon felül amit eddig elmondtak, hogy az őszinteség nem egyenlő a bunkósággal, még azt látom problémának, hogy sokan a "legyél velem őszinte" mundatukat nem úgy értik hogy valóban építő kritikát akarnak kapni, hanem csak megerősítést. Szóval ha mondjuk érzi magán az ember hogy van egy rossz tulajdonsága, legyen ez az hogy idegesítő, sokat beszél, vagy éppen bizonytalan, határozatlan, "nyunyi", és megkérdezi a másik véleményét hogy "mondd meg őszintén, idegesítő vagyok?", akkor valójában (a legtöbb ember legalabbis) azt kérdezi hogy "ugye nem vagyok idegesítő, légyszi mondd hogy ne". Nagyon kevesen fogadják az építő kritikát, és a véleménykéréseknél is valójában azt várják hogy azt mondd amit hallani akarnak. Aztán amikor másképp történik, hirtelen nem tudnak mit kezdeni a frusztrációjukkal. Hidd el első kézből tudom, én is ilyen voltam...
2021. febr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ez is igaz. Pedig szerintem egy építő jellegű kritika jót tud tenni. Nem kellene mindent zokon venni. Az őszinteségnek szerintem sem kellene egyenlőnek lennie a bunkósággal. Ha valami nem tetszik, igyekszem diszkréten, tapintatosan közölni a véleményem, és csak akkor, ha kérdeznek. Nem szeretem csak úgy beleütni az orrom mások dolgába.
2021. febr. 22. 08:49
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó dolgok vannak itt. Igen, "legyél velem őszinte". Közben nincs is felkészülve arra, amit akkor kaphat ezen a "jogcímen". És igen, undorító bebújni őszinteség köpenyébe bunkóként.
2021. márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek. Szerintem, ha már őszinte is az ember, törekedni kell a tapintatra. Nem szeretem megbántani a másikat.
2021. márc. 31. 18:12
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember elvárja hogy az igazat mondd neki, az őszinte véleményed. Viszont mikor meghalják nem fogadják el az igazságot. Megharagszanak.

Hiába te csak elmondod amit gondolsz. Nem ugyan azt gondoljátok és ez a másik félnek nem tetszik.


Én is sokszor találkozok azzal hogy osztogatják az észt nekem mit hogy kéne, mit hogy ne csináljak, hogy nézek ki stb.. közbe az illető nagyobb baklövéseket csinál mint én🤷‍♀️ Hisz ő olyan tökéletes.. ilyenkor csak csendbe meghallgatom aztán kinevetem Ő NAGYságát.

2021. ápr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Szívemből szóltál!
2021. ápr. 6. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!