Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tapasztaltál törést, krízist,...

Tapasztaltál törést, krízist, traumát az életedben, ami teljesen megváltoztatott ? Mintha halott emberként élnél a Földön.

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag mindent elvesztettem az életemben, családot, barátokat, nincsenek egyáltalán céljaim. Nem látom értelmét, miért élek, csak erőltetett az egész. Mintha egy kísértetként léteznék már csak, rohadt a lelkem és üres.. A múlt egyszerűen felőröl engem. Abszolút apátia.

2021. febr. 8. 19:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Így 24 évesen arra kellett rájönnöm, hogy az életnek abszolút semmi értelme nincsen, és azért sz@rtak ki engem erre a világra, hogy élethosszig szenvedjek.
2021. febr. 8. 19:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 3 ilyen krízist éltem át eddig.

Először egy 20 éves kori nagy, de plátóinak megmaradt szerelem miatt.

Aztán kb. annyi idősen, mint te, amikor a nagymamám halála után nem sokkal meghalt a 20 éves öcsém.

Aztán 40 körül egy újabb nagy szerelem miatt.

Ami a legnagyobb törés volt, az a testvérem halála. Ott van egy választóvonal az életemben. De megmondom neked őszintén, a kisgyerekkoromat leszámítva, az életem legjobb része utána következett. Akkor nem hittem volna. Olyan 3 évig voltam zombi.

2021. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Haláleset miatt igen.
2021. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nàlam minden csak úgy elromlott, fokozatosan... Úgy érzem, hogy minden nappal egyre több hal meg belőlem, màr fogalmam sincs,ki vagyok. Én is ezt érzem, hogy csak szenvedés az életem, vegetàlok.. Olyan méltatlannak érzem màr ezt az egészet, meg ami még előttem àll, te jó ég..Jobb lenne màr abbahagyni, bàrcsak megtehetném..
2021. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sajnos én is telesen így vagyok vele. azóta,hogy anyukám meghalt. valami kis élet pislákol bennem legbelül, de nagyon gyengén. gyerekeim tartják bennem a lelket, nekik fontos, hogy legyek, éljek, szükségük van rám. párom leszarja a traumámat, abszolút részvétlen. ez is csak mélyíti a gödröt amiben vagyok
2021. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pilátus válasza:

Én is az édesanyám miatt, de nem a halála okozta, hanem ő. Személyiségzavar fejlődött ki bennem az elmúlt években, és hiába mondtam neki, hogy gond van, nem hitte el, azt mondta, csak megjátszom. Végül szemtanúja volt, amint megpróbáltam magamat felakasztani, és ettől teljesen megváltozott. Azt hittem, aggódni fog értem, végre komolyan vesz, félteni fog, de tévedtem: elfordult tőlem. Szinte kitagadott, a család "félresikerült" tagjának tart, azóta alig beszélünk. 22 éves vagyok. Azt hiszem, valami végleg eltört bennem. A saját édesanyám, akiből születtem, büntet engem, olyan dolgok miatt, amikről nem is tehetek. Amiktől már eleve szenvedek, már eleve szégyellem.

Rohadék dolog mentális zavarral élni, és még rohadékabb, ha még csak megértő emberek sincsenek körülötted.

2021. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!