Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám szívtelen, amikor megtilt...

Apám szívtelen, amikor megtiltja, hogy behozzam a macskát a meleg lakásba?

Figyelt kérdés
Nagyjából 2 hónapja anyám halála után (miután az ingatlan, melyben laktam már el lett adva) apám megengedte nekem, hogy egy ideig leköltözhessek hozzá vidékre, amíg végleges megoldást, új lakást nem sikerül találnom magamnak (amihez előbb meg kell várnom a hagyatéki tárgyalást. Velem lakott egy befogadott cica is, akit nem akartam magára hagyni, így (apám engedélyével) lehoztam magammal. Apám szigorúan kikötötte, hogy neki elvei vannak, és az egyik közülük, hogy a macska nem lakásba való, így nem is hozhatom be magammal, viszont lent a hűvös pincében csinálhatok neki fekhelyet. Egy ideig éjszakánként titokban becserkésztem magamhoz, hogy ne legyen egész nap teljesen egyedül, valamint, hogy ne egy hűvös pincében (meg a kinti téli mínuszokban) tengődjön, így az volt a bevett szokás, hogy kora hajnalban titokban visszavittem a pincébe, amikor nem vett észre minket. Azóta kétszer lelepleződtünk, és a második alkalom után apám kategorikusan közölte velem, hogy ha még egyszer felhozom a macskát a szobámba, mind a ketten mehetünk amerre látunk a holmijainkkal együtt. Megjegyze, jó a kapcsolatunk, anyám halála után rengeteg mindenben, így a költözésben és az ügyek intézésében is állandóan segített, a macska viszont egy sarkallatos pont. Igaz, hogy a sok segítségért cserébe, amit kapok tőle, viszonylag elenyésző az a kérése, hogy a macskát ne hozzam be a lakásba, de egy picit valahol szívtelenségnek is tartom, mivel egész nap egyedül van, a pince viszonylag koszos, hűvös, tele van porral, és még ha a macskát be is hozom, az mindig csak a "szobámban" tartózkodhat, vagyis nem járhatja be a lakást kénye-kedve szerint, de apámat még így is idegesíti a dolog. Most én vagyok nagyon állatbarát (hülye), vagy apám kőszívű, és túlozza el a dolgot a macskagyűlöletével?

2021. febr. 12. 10:57
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
20-as válaszoló - ez nem is rossz ötlet! :) (Végre nevettem egy picit most a mai nap. Köszönöm.) :DDD
2021. febr. 12. 15:56
 22/24 anonim ***** válasza:

Ha egy kartondobozt odaraksz a pincébe a macskának, és jól kibéleled ruhával, azt jól bemelegíti a macska. Ha nem mozog, jól jön neki a meleg, különben sok energiát veszít a hidegben. Nem tudom, milyen meleg a pince, de ott is jobb, ha magasabban van a kuckója, a meleg felfelé száll.

Ha megkedveli a dobozt, teljesen be lehet zárni minden oldalról (a hatodikról), és csak egy kisebb bejáratot szabadon hagyni.

2021. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, arról nem esett szó, hogy mit szarik-fosik-hugyozik össze egy macska... Én pl. ezért utálom, hogy bent van, de nem az enyém, szóval tűrnöm kell... másik oldal.
2021. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%
Ja és k*rva szar, amikor már az összes létező szarral próbálod kitisztítani azt, amit összepiszkított, és az istenért sem jön ki, viszont az anyag színe már szarrá fakult de még mindig b*szott büdös... tudom, meg kell tanítani, de mondom nem az enyém a d*g, én pontosan emiatt nem tartok, másét meg nem fogom tanítani, épp elég takarítom utána, mert a gazdáját nem zavarja... vagy ha fáradt hozzá, akkor minek tartja, de már néha neki is elege van belőle, szóval kell a sz*rnak...
2021. febr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!