Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok totál elkenődve...

Miért vagyok totál elkenődve mióta átvettem a diplomámat amiért 5 évet dolgoztam?

Figyelt kérdés

Megtörtént amiért 5 évet dolgoztam. Végeztem az egyetemen az osztatlan képzéssel, államvizsga stb, letelt az 5 év keresztféléves, és a covid miatt minden diplomaosztó cécó nélkül a héten kezembe kaptam a hőn áhított papírt. Nem lehet azt mondani hogy nem dolgoztam meg érte.

És azóta olyan szinten magam alatt vagyok mint kb még soha.

Ugyanis rádöbbentem, hogy lezárult egy szakasz az életemben és soha ilyen többet már nem lesz.

Véget ért a vizsgázós tanulós órára járós kollégiumos, vonatozós utazós cuccolós, dobozból evős, este évfolyamtársakkal ide oda beülős korszak.

És soha többet még csak hasonló sem lesz.

Hogy gyűlöltem hetente a hajnali vonatot a tonnás hátizsákkal, a kollégiumban a közös konyhát közös zuhanyzót az állandó itt is vagyok ott is vagyok állapotot. Most örökre vége és már hiányzik.


És mindez valahogy a diploma átvételének pillanatában esett le.

Mit tegyek ebben a szituban?


tervbe van vége „majd „ valamikor egy mesterképzés, de az már nem olyan lesz.

Mi az oka annak hogy itt a cél, sőt, túl is vagyok a célon, vége a versenynek és nem öröm hanem ez a vége?


2021. febr. 12. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Így van. Vége van. Jöhetnek az új tervek. 💪
2021. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

" Jöhetnek az új tervek"


semmiféle új terv nincsen. a megszerzett végzettség egy adott pályára állít rá, persze mehetek ide meg oda dolgozni de mind adott szakterületen van. és ez így már most halál unalmas.

voltam már 2 hónap szakmai gyakon, hát ha ez vár rám még 50 évig a munka világában, akkor inkább a kötés faág még most.

2021. febr. 12. 17:21
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az államvizsga után éreztem ugyanezt. Rengeteget készültem rá, aztán ahogy lement ott voltak az üres napok. A csoporttársaimmal is nagyon jóban voltunk. Én ugyan nem kolis voltam, de szerettem bejárni az egyetemre. Ahogy lement az államvizsga akkor rendesen elszomorodtam, hogy ennek ìgy itt vége. Valószínűleg mindenki szét fog széledni, élni fogja az életét, munka lesz. Így is lett sajnos.

Lezárul egy korszak, viszont indul egy újabb! :) Gratula a diplomához!

2021. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóképpen érzek végzős gimisként. Lezárult egy korszak, és valószínüleg sosem látom többet a legtöbb régi osztálytársamat. Vissza fogom sírni a 12 év iskolát (ugyan abban az osztályban voltam 12 évig, nálunk egybe van az általános és a gimi).
2021. febr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen, innentől jön az élet szarabbik fele, szokj hozzá.
2021. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Kapunyitási pánikod van.
2021. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Igen, innentől jön az élet szarabbik fele, szokj hozzá."



Pedig mindenki azt mondja hogy "kinyílt " egy ajtó a diplomával.Hát lehet kinyílt az ajtó, de olyan hideg süvít be rajta, hogy inkább visszazárnám ha lehetne.

2021. febr. 12. 17:47
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Tudod hogy nem ér semmit.
2021. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Mas ezt 18 evesen eli at.
2021. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Mas ezt 18 evesen eli at."


Na én 18 évesen úgy hagytam ott a középsulit, hogy madarat lehetett velem fogatni. Utáltam azt a közeget.

Minek jár iskolába az aki nem akar, erre középiskola alatt végig rá akartam jönni de a mai napig se sikerült (és itt nem magamról van szó, hanem az osztálytársakról).

2021. febr. 12. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!