Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban titkoljam el a diplomá...

Valóban titkoljam el a diplomámat egy gyári munkánál különben szétszednek a leendő munkatársaim?

Figyelt kérdés

Már felvettek de még nem kezdtem (majd jan 4).

A Hr-es aki felvett azt mondta, mivel ez egy betanított meló, ahova alapvetően 8 általános az elvárás így el ne mondjam senkinek, hogy diplomás vagyok.

Mert szétszednek (szóban, verbálisan ) a leendő munkatársaim.

Azt mondja a HR-es látott már ilyet nem én leszek az első diplomás a soron. Nem húzta sokáig, 1 hónapig se. Egész nap más se hallott, csak az ugatást a trolloktól, hogy naaa ezééééé tanúúúútááá??

Valóban igaza lehet a HR-esnek?


2020. dec. 31. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha primitív emberek közé kerülsz, akkor bármivel bepróbálkoznak, ez csak egy plusz dolog lenne.
2020. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
98%
Különben miért mondta volna?
2020. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Halgass a HR-esre. Ő tisztaban lehet vele milyem emberek dolgoznak ott, aztan lehet igy sem huzod tul sokaig ha tenyleg ilyen alacsony, alpari szinvonal uralkodik. Ha nagyon kell a penz, en nem hoznam fel a témát. Az nem hazugsag, csak eppen nem közlod nyiltan.
2020. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igaza van. Nem véletlenül tanácsolta ezt.

Én úgy mentem melóhelyre, hogy volt egy szakmám és közben csináltam a diplomát. Így is sokan bekóstolgattak, de érezhetően normálisabban kezeltek, mint pár ott lévő diplomást. Aztán kellett az, hogy lássák, nem tartom magam többre, megcsinálok minden egyszerűbb melót is szó nélkül. És, én még viszonylag normális környezetben voltam, mert legalább szakmával rendelkező emberkék voltak ezek. Egy gyártósori melós közegben szerintem még több a frusztráció.

2020. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De ez sem egy alapvető dolog egy munka helyen hogy közlöd a tanulmányi eredményeidet, mert ezt is általában egy munka helyen is akkor közli az ember ha már egy x ideje együtt dolgozik valakivel és már a haveri szint meg van, de akkor sem biztos hogy szóba kerül.
2020. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valami abban, amit a HR-es mondott. Valamilyen érthetetlen okból ezek az emberek azt hiszik, az, hogy te tanultál, az valami merényletkísérlet ellenük, és meggyőződésük, hogy kizárólag azért halmoztál fel tudást, hogy velük kiszúrhass.
2020. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy szakmám van, semmi érettségi semmi diploma. Mégis kicsit többet kapok mint a többiek de csak azért mert nagyon gyorsan tanulok, meg vannak velem elégedve. Én a biztonság kedvéért nem mondtam el senkinek.
2020. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

(5)


Amúgy meg mindenkit addig piszkálnak ameddig felveszi.

Ha látják rajtad hogy van jobb dolgod is mint a beszólásokkal foglalkozni akkor nem lesz értelme.

2020. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

5: Ó dehogynem, első kérdéseik közt van az, hogy hány osztályod van. Pont a "Hány gyereked van?" kérdés után következik.


Nyilván a hr-esnek van tapasztalata ezzel, tudja mi megy ott, ezért mondta. Ha eltitkolod, akkor is észrevehetik, hogy jobban vág az eszed vagy gyorsan betanulsz és bumm, már nem is a diploma az indok. Néhánynak az is elég indok, hogy kilóg a mintás zoknid..:D


Nálunk nem történt szóbeli szétszedés diploma miatt, legalább is azoknál, akiket ismertem. Általában csak a hátad mögött beszéltek ki minden másért, de az meg kit érdekel. Az volt a szétszedés, ha lehet ezt annak hívni, hogy páran csak keveset vagy egyáltalán nem segítettek a betanulásnál (a legtöbben segítettek a másiknak betanulás alatt, hogy tudjunk haladni és ő is könnyebben tanuljon be). Ezt azzal csinálták, aki valamiért nem volt nekik szimpatikus. Ez lehetett akár külső miatt is vagy azért, mert nem fejlődött az általuk elvárt szinten a munkában (szóval nem is a főnök által elvárt szinten, hanem az övéken :DD). De a többség "nem ártalmas". Legalább is én ezt tapasztaltam ott a 2,5 évem alatt. Egy idő után ki tudod majd szűrni, hogy kivel érdemes beszélni és kivel nem.

2020. dec. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól mondja. Titkold el. Engem azért beszéltek ki mert nem panaszkodtam állandóan a szar fizu miatt, tehát szerintük nekem nem számít a pénz mert eltartanak. Úgy voltam vele hogy akkor is ugyanannyit kapok, ha nem sírom végig a munkaidőt. :-D
2020. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!