Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiúk, szerintetek mitől nő...

DMJ2 kérdése:

Fiúk, szerintetek mitől nő egy nő?

Figyelt kérdés

2021. febr. 12. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
13%
68: engem nem zavar, ha valaki transz. Ahogy az se, ha valaki tigrissé tetoválja magát és ezentúl ő tigrisként akar élni. Csak szerintem itt azzal van a gond, hogy ez egy társadalmi nyomás miatt alakult ki, ami erősen átjön az írásodból is. Én nő vagyok. Motorozok, kedvenc sportom a lövészet, értek a fegyverekhez, vadászni is tudok. Gyerekkoromban kiskocsikkal és G.I. Joekkal játszottam, fiú barátaim voltak nagyrészt, mert velük sokkal érdekesebb témák előjöttek, lányoknál sokszor ez a "mi volt a kozmetikusnál" részig jutott el, meg hogy hogyan szőrtelenítenek, esetleg srácokról beszéltek, és nekem ez unalmas volt. Ez, hogy lelkileg nő vagy férfi, ez szerintem hülyeség, bocsánat. Amiket én szeretek, majdnem kivétel nélkül a férfiakhoz sorolják, ettől még én én vagyok és kész. Én nem akarok megfelelni senki elvárásainak. Az, hogy nőnek születtem, az ugyanannyira "ezt dobta a gép" kategória, mint az orrom formája, vagy a lábam mérete. Azzal élek együtt, ami van. Lélekben pedig kétlem, hogy lenne különbség férfi és nő között. Ami különbség van mentalitásban, az kivétel nélkül eltanult dolog. Láttam sokszor, hogyan nevelik bele a lányokba, hogy ne emeljenek nehezet, mert az nem lánynak való, vagy hogy ne szereljenek meg otthon dolgokat, mert az férfimunka...
2021. febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
22%
#71, 22:16: Látom, nem érted. Én is tisztában vagyok a biológiával, de a hétköznapi életben nem ez számít. Ha beszélgetsz valakivel és nőnek látod, akkor nőként kezeled, ha férfinek, akkor meg férfiként. Nem kéred, hogy vetkőzzön le előtted, hogy megbizonyosodj arról, hogy a „megfelelő” nemi szerv van-e a lába között. Nem kéred, hogy végeztessen el DNS-tesztet, hogy kiderüljön, „megfelelő” kromoszómái vannak-e. Érdekelne amúgy, hogy neked miért olyan fontos, hogy azt hangoztasd, hogy én férfi vagyok.
2021. febr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
40%

Nem érzed a problémát a kijelentésedben?

"Ha beszélgetsz valakivel és nőnek látod, akkor nőként kezeled, ha férfinek, akkor meg férfiként."

Miért, hogy kéne másként kezelni őket? Ez elég elkeserítő.

2021. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
27%
72-es, te nem érted. Vannak emberek, akik úgy öltözködnek, olyan a hajviseletük, hogy rájuk nézek és nem tudom, hogy milyen neműek. Ha egy ilyen elmegy az orvoshoz és az orvos ugyanígy jár, akkor ránéz az adatlapjára XY vagy XX, aszondja "ÁHHHHÁÁ" és meg is van. Ennyi. Lényegtelen, hogy hogy érzel, hogy nézel ki, biológiailag vagy nő, vagy férfi vagy.
2021. febr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy hogyhogy nem törölték pl az 1-es kommentet még ?
2021. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
77%
22.27 egyet találhatsz miért nem...
2021. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
0%
#72, 22:26: Arra még mindig nem kaptam választ, hogy miért olyan fontos neked azt hangoztatni, hogy márpedig én férfi vagyok. Lehet, hogy nem vagy biztos a nemi identitásodban és így próbálod megerősíteni magadban?
2021. febr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
0%
75-ös, mi? Rosszul értelmeztelek volna? Munkában vagyok és gyorsan olvasok, lehet félreértettem, várjál.
2021. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
15%

"sértésnek érezném, ha valaki, aki tudja rólam, hogy transz vagyok, odajönne és elkezdené magyarázni, hogy „de márpedig te férfi vagy, mert farkad van, meg XY kromoszómád”. Nekem ne mondja meg senki, hogy ki vagyok. Én nem érzem magam férfinek."


Akárhogy is nézem, ebből az jön le, hogy férfi vagy, csak nőnek érzed magad.

2021. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
15%
Illetve miaz, hogy hangoztatom, hogy férfi vagy? Mikor? Egyszer írtam le, hogy tudjad és, hogy legyen értelme a mondatnak. Az vagy, csak másnak érzed magad. A lényeg pedig azon van, hogy mindegy mit érzel, hogy nézel ki, egy biológiai nemed van: aminek születtél.
2021. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!