Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek bátor?

Hogyan legyek bátor?

Figyelt kérdés
Sajnos a múlt kísért sőt jött utánam mindmáig. Arról van szó hogy gyerekkoromban mindig én voltam az akivel mindent megcsináltak a társai. Minden szemétséget. Én voltam az akivel nem számított hogy beszélnek és mit tesznek vele. Most felnőttként ugyanezt élem a munkahelyemen. Mindig én az akivel úgy beszélhet mindenki ahogy akar és nem számít ha nem köszönnek neki és semmibe veszik. Valamiért mindig azt gondolták illetve gondolják hogy mindez velem megtehető. Sajnos én meg nem merek visszaszólni és kiállni magamért. Ha néha szólok is csak kiröhögnek. Attól félek hogy mennek a főnökhöz ha oda merném tenni magam. Gyerekkoromban is attól féltem hogy retorzió lesz belőle ha valamit teszek. Hogy álljak ki magamért hogy engem is tiszteljenek normális emberként kezeljenek ne pedig csicskaként? Elegem van ebből. Sokszor érzem hogy a halmozott feszkó miatt már oda is b@sznék de minimum anyáznék. Előbb utóbb meg is teszem. De inkább ha lehetne normális módon szeretnék fellépni. Milyen jogon ugrik rá valaki a másikra? Minősíti sértegeti semmibe veszi. Ha olyat tennék ellenük akkor rendben de a semmiért csak mert úgy gondolják hogy megtehetik? Én nem leszek senki házi csicskája
2021. febr. 13. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Előbb saját magaddal rendezd a helyzeted, amit tükröz majd a külvilág.
2021. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hogyha a kollégáid bánhatnak így veled, akkor te is velük. Ha meg szólnak a főnöknek, akkor pedig te is beköpheted a munkatársaidat.
2021. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám! Tudod, az a baj a felnőtt emberekkel is, hogy sokan megragadnak a tinédzser korban, és még a negyvenes éveikben is ugyanolyan lelketlen, aljas emberek maradnak, mint az iskolában voltak.

Az ember azt hinné, ha felnő és dolgozik, érett, normális emberek közé kerül, és vége az iskolai évek lelki terrorjának.

Sajnos, nem. Attól, hogy felnőtt vagy, ugyanúgy észreveszik, megérzik, ha gyenge vagy! Ugyanúgy élvezik, ha a többiek röhögnek rajta, ha kigúnyolják a gyengéket!

Én is abszolút ilyen személyiség vagyok, mint te! Megérzik rajtam, hogy nem vagyok az a nagypofájú, aki azonnal visszatámad. Aztán egy idő után jön a meglepetés, mikor kinyitom a pofámat.

Volt egy kolléga, aki nagyon rászállt. Mindig elég durván sértegetett, beszólt. Aztán az öltözőben annyira felidegesített, hogy elkezdtem ordítani, és mondtam neki, hogy szétbszom a fejedet! Azóta leszállt rólam. Sőt! Végre emberszámba vesz, és kivívtam egyfajta tiszteletet nála.

Az emberek olyanok, mint az állatok - még felnőttként is! Megérzik, ha gyenge vagy, és rád szállnak, mint a ragadozók! Mehetsz 100 munkahelyre, mindenhol ez lesz!

Állj ki magadért, vagy sosem lesz boldog életed!

2021. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hosszú folyamat és katarzis a vége
2021. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!