Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ettől lesz felnőtt...

Tényleg ettől lesz felnőtt valaki?

Figyelt kérdés

Hallottam egy olyan elvet, miszerint akkor lesz felnőtt egy ember, amikor a unalmas, számára nem jó dolgokat is elvégzi mert tudja hogy az a kötelessége.


Például nem gondolkodik amikor el kell mosogatni vagy ágyneműt húzni, vagy akár kertet ásni vagy a koszos WC csövét kicserélni.


Apám világ életében azt mondta, hogy "csak csinálni kell" ha valami probléma volt (még akkor is amikor daganatos volt és orvoshoz kellett menni, ment tisztességesen és mindent megtett. Túl is élte és meggyógyult)


Ebből a szempontból mindig felnéztem rá mert a 32 évem alatt egyszer sem mondott nemet amikor segítséget kértem és mindent megcsinált amit muszáj volt.


Szerintetek is ettől felnőtt egy ember? Hogy megteszi amit kell? Legyen szó akár egy mosástól egészen a saját lovad lelövéséig ha sérült.


2021. febr. 13. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

"Hallottam egy olyan elvet, miszerint akkor lesz felnőtt egy ember, amikor a unalmas, számára nem jó dolgokat is elvégzi mert tudja hogy az a kötelessége."

Amikor megtanul felelősséget vállalni az életéért és önellátó.

2021. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem igaza van, nem is nagyon van mit hozzátenni.
2021. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen.De nem csak lépni kell hanem átgondolni hogy mit is csinál.Észre kell venni hogy ha rosszul sül el vállalni kell a felelősséget.Bölcsen is kell gondolkozni.Igen kell cselekedni de előtte át kell gondolni hogy mit is csinál.
2021. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
Attól felnőtt valaki ha a sok játékból kinő
2021. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 October15 ***** válasza:
82%

4.: R.I.P. Streamerek. XD


Kérdező: Erősen kétlem. Ez így marha kevés. Ez szimplán egy személyiségjegy amivel rendelkezhetsz 10 évesen is de lehet, hogy 50 évesen se. + Azt sem mondanám, hogy ez feltétlenül pozitív személyiségjegy. Persze a környezetének kényelmes de személy szerint neki? + Nem árt ha a "csak csinálni kell" mellé azért társul gondolkodás, moralitás stb mert ilyen alapon bérgyilkos is lehetsz. :D

2021. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez is egy aprócska tényezője. De hogy ettől lenne az? És ha olyan bolygón él valaki, ahol nincsenek ilyesfajta kötelességeid?
2021. febr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!