Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 23 évesen mennyire kellene...

23 évesen mennyire kellene már önállónak lennie az embernek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok talpraesett, még nem volt munkahelyem se keresetem.

Estis okj-re járok, 5 évet elvesztegettem egy olyan szakmai irányra amit nagyon megutáltam időközben, most egy olyan szakmát tanulok amit szeretek csinálni.

Hiába keresnék munkalehetőséget, semmi értelmeset, ami a jelenleg tanulthoz építőjellegű lenne nem találok.

A nagyszüleim fizetik a TB-m, idönként hallgatom tőlük, hogy kereshetnék munkahelyet, de egyszerűen nincs semmi lehetőségem, meg vagyok lőve.

Itthon ülök a négy fal között, nem járok sehova.

Néha depresszióhoz közeli állapotban vagyok, néha csak meg szeretnék halni...egy darab sz@rnak érzem magam.

Más korombelinek is volt vagy van ilyen időszaka?

Mi a véleményetek?



2021. jan. 27. 00:35
A kérdező szavazást indított:
Hasonló helyzetben voltam/ vagyok, idővel majd jobb lesz.
Ennyi idősen már el kellett volna érned valamit az életben.
Tényleg egy darab sz@r vagy.
61 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
51%
Mintha én írtam volna. Én is 23 éves. Hasonlóan érzek. Remélem idővel jobb lesz.
2021. jan. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%

Most erre mit lehet ìrni.

Az èlet nem kìvánság műsor.

Ha nem lenne aki eltartson hajlèktalan lennèl?

Keress munkát ès meg van oldva a dolgod. Mellette tanulsz.

Az hogy a szakmádban nem èpìtő jellegű nem is èrtem hiszen el se vègezted mèg.

Fogadj meg egy jò tanácsot, szedd össze magad, huzz el dolgozni akármit amièrt fizetnek ne a nagyszüleiden èlősködj!

Emberek között a depressziòd is rendbe jöhet. Ha meg van az uj szakma akkor meg abba keresel állàst. Ilyen egyszerű az èlet.

20 èvesen albèrletbe mentem ès akkor már 2 èv munkaviszonyom volt ember, rá nem fèrt volna a pofámra hogy szakmával a kezemben màs tartson el.

Hajrá!

2021. jan. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem próbáld elválasztani, hogy értékeled azt ami van, arról, hogy mi az amit csinálsz. A legjobb az, ha nem is foglalkozol az előbbivel csak arra figyelsz, hogy mit teszel.


Szóval tarts magad valahogy mozgásban. Ebben a legjobb egy feladat lista. Meg tanulj folyamatosan új dolgokat. Ha mást nem nyelvet. A kettő összeköthető ingyenes angol nyelven lévő kurzusokkal valami témában.


Álláskeresésben meg használd az ismerőseidet. Mindenki tudjon róla, hogy munkát keresel, mert így van a legnagyobb esély valamit találni.


De a lényeg, hogy nagyon fiatal vagy. Nekem ismerőseim harminchoz közel mentek még egyetemre.

2021. jan. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként ha nincs munkád, akkor nem lehet kérni valami hivataltól, hogy ne kelljen tbt fizetni? helyi szociális osztályon kérdezd meg.
2021. jan. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
70%
Hasonló helyzetben vagyok én is. Meglátásom szerint mindketten teszünk azért, hogy javítsunk az életünkön (tanulás, munkakeresés), úgyhogy csak idő kérdése hogy jóra forduljanak a dolgok. Kitartás! :)
2021. jan. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ilyen "előírás". Éld az életed a saját tempódban. Ennyi a lényeg.
2021. jan. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
53%
Majdnem hasonló helyzetben vagyok én is. Elég szomorú...
2021. jan. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
60%

Nem feltétlenül kell olyan munkát keresni, ami építő jellegű lenne ahoz a szakmához, amit most tanulsz. Amíg elvégzed bármilyen munkát, ami kedvező el lehetne vállalni. Szólj a családtagoknak, hogy munkátkeresel, így hamarabb fogsz találni.

Menj sportolni valamit, vagy biztos van valami olyan hobbi ami érdekel és szívesen csinálnád. Annyi a lényeg, hogy az önbizalmad kellene rágyúrnod, akkor talpraesett is lennél, légy bátor és mert élni. Ne haragudj, erre tényleg nem nagyon tudok mit mondani. 😅

2021. jan. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
45%
Kormány ablakban megtudod igényelni a TB-t, hogy ingyenes legyen egy darabig ha megállapítják, hogy rászoruló vagy. De jelentkezz be a munkanélkülibe ha regisztrált álláskereső vagy már tettél egy lépést a helyzet javításáért.
2021. jan. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
28%
23 évesen házas voltam és vállalkozó...
2021. jan. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!