Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarokban miért van ennyi...

A magyarokban miért van ennyi düh, gyűlölet, rejtett agresszió?

Figyelt kérdés

Félelmetes szerintem hogy a magyarok többsége mennyire keserű.


Legyen szó politikáról, vallásról, pénzről, sportról, nemi identitásról.


Aki nem úgy gondolkozik mint Én az hülye, nem ért hozza, dögöljön meg stb.



2021. febr. 15. 01:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy generációk óta szegény és korrupt ország. Elég csak Mikszáth műveit olvasni, mintha csak ma játszódna. Viszont a Magyar nem buta, pontosan látja, tudja hogy becsületes munkával szinte lehetetlen boldogulni. Egy panel lakást összelehet hozni, egy használt kocsit is, de a legtöbb ember nem csak ennyire vágyik. Az emberek többsége nem erre vágyik, hanem többre, elérni a munkájával nem tudja, ezért frusztrált. Főleg ha látja mások milyen könnyedén szereznek vagyont, sógór, koma, haverság alapon, csak tovább fokozódik benne a rosszindulat. A dolgozóréteg mindig ki volt és ki is lesz zsákmányolva, a vezetők telhetetlensége miatt. Tényleg, minek kell még a századik milliárd is?
2021. febr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
15%
John Logie Baird skót feltaláló és Tihanyi Kálmán vétke maga a televízió. Az elterjedésével szabad utat kaptak a vezérgondolatok/nézőpontok/propagandák. A vélemények irányításával és ellentétes "csatornák" létrehozásával kivitelezték az oszd meg és uralkodj elvet ami példásan látszik ma is az oltás-nem oltás vagy a politika kapcsán.
2021. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%
Én nem szeretem ezt a sztereotipizálást, meg “magyarozást” negatív értelemben. Mindenhol van ilyen, meg olyan ember is. Persze vannak olyan, többnyire fejlett, gazdaságilag szárnyaló országok, akik kimaradtak vagy győztesen jöttek ki a háborúkból, a történelmük is kevésbé hányattatott, ott lehet hogy nagyobb a hurráoptimizmus, mint itt. Meg kint élő magyarok hasonlítgatják össze az itteni állapotokkal, és utálnak is hazajönni a sok keserű ember miatt. Én nem étem külföldön, de azt gondolom, tényleg van olyan, hogy egy másik országban jobban tetszik az atmoszféra, jobban megtalálod a helyed, akkor maradni kell. De minden magyart lehúzni erős túlzás. Abban viszont van valami, hogy van ez a balkáni mentalitás, ami a magyarok egy részére igaz, főleg egy bizonyos korosztály felett, és nyilván ők a hangosabbak, ők aktív internet használók és többet találkozol az ő véleményükkel, de az nem azt jelenti, hogy ők vannak többen.
2021. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%
Attól mert nem szereted, attól létezik. Magyarok világhírűek az ügyeskedéseikről és a pesszimizmusokról.
2021. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
19%

Ez a "Magyarok világhírűek az ügyeskedéseikről és a pesszimizmusokról." olyan, mint amikor azt mondják hogy köztudott tény hogy a magyar nők a legszebbek :D

Az a helyzet hogy egy porszem vagyunk a világban, abszolút nem gondolnak rólunk ilyeneket külföldön hogy pesszimisták lennénk, vagy különösen szép nők élnének itt. Ilyen behatóan nem ismernek minket, hogy ilyen következtetéseket vonjanak le rólunk.

Ezeket a butaságokat azok mondogatják akik életükben nem éltek sehol máshol, és a saját gondolataikat/véleményüket projektálják ki az egész világra.

Mert ők ugye belülről látják az országban uralkodó állapotokat. Egy külföldi ezeket nem látja.

2021. febr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%
Csomo poszt-szovjet országra igaz ugyanez, nem csak a magyarokra, amúgy a jelenség létezik, én nem tagadom. De ez egy kicsit olyan, hogy minden olyan országban ez mehet, ahol ez a peremre szorult, lehetőségeitől megfosztott, eladósodott “proli” réteg nagyon széles, és minél nagyobb a szakadék a szegény meg a gazdag között. Soha nem az fujjog meg gyűlölködik, akinek van, hanem az, akinek nincs. Érdemes és tanulságos celeb posztok, bulvár hírek alatt kommenteket olvasni, ott a 100%ban megosztott tömeg...az egyik, nagyobbik fele köpköd, fujjog, elküldené kapálni, a másik fele meg ömleng, nyáladzik, dicséri a felújított házát, és írja, hogy neki is olyan van, rgo tud vele azonosulni :D A rosszindulat általában nem azért van, mert valaki magyar, és emiatt speciálisan ilyen személyiséggel születik, hanem kialakul a kétségbeeséstől, stb. Hát ennek lehet köze a magyarsághoz valamilyen szinten, de nem pusztán a nemzeti öntudattól van. Én ennek ellenére szeretem, hogy magyar vagyok :D
2021. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%

Ezek az érzelmek leginkább azokban dúlnak, akik nem elégedettek az életükkel.


Magyarországon súlyos méreteket ölt a tanult tehetetlenség, az elkeseredettség, a megalkuvás és az alacsony önbecsülés.


A legtöbb társadalmi rétegben ezek jelen vannak, általában együtt, következménye is egyik a másiknak, és ördögi körben tartják az embereket.


Egy hatalmas környezetváltozásra volna szükség mindenkinek, hogy lásson más attitűdöt, más megküzdési stratégiákat, más lelki válaszokat.

2021. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
24%

történelmi előzmények + csapnivaló oktatás, és talán a genetika is közrejátszik.


a felsoroltakon kívül még kifogáskeresésben, mellébeszélésben (lásd: néhány válaszoló) is nagyon jók a magyarok.

Nekem a kedvencem az az i.dióta volt, aki elmagyarázta, hogy nem igaz, hogy rosszak a magyar idegen nyelvekből, csak külföldön egyszerűen máshogy mérik :D egy másik észkombájn meg kifejtette, h pl az angolol nem beszélnek idegen nyelvet. ami igaz, csak mondjuk mivel angol az anyanyelvük, nem is szorulnak annyira rá, mint egy magyar.


„Legyen szó politikáról, vallásról, pénzről, sportról, nemi identitásról.”


a magyarok nagy részének nincs sikerélménye, ami egyrészt az ország állapotából is következik, másrészt a saját lustaságukból. aki frusztrált, rosszul keres, az persze hogy gyűlölködik-


az olyan témákhoz, mint mondjuk a nemi identitás, már tájékozottság és logika is kéne, amiben szintén nem jeleskedik a legtöbb magyar.

2021. febr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%

Hiába törlik a választ, igaz. :)

Mindenki le van pontozva, aki értelmeset és hasznosat ír.

2021. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%
18, és te azáltal jobb vagy náluk, hogy ezt így kifejtetted, ugyanazt csinálva amit azok csinálnak akikről beszélsz? 🙂 Csak érdekel.
2021. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!