Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt, hogy mennyire erős...

Azt, hogy mennyire erős jellem valaki, jó döntéseket hoz-e meg az életben, a gének, vagy a neveltetés/környezet határozza meg ?

Figyelt kérdés

Szubjektív véleményem szerint a gének a nagymértékben a felelősök azért, hogy valaki erős, vagy gyenge jellem, és hogy helyes, vagy helytelen döntéseket hoz-e meg életében.


Ez megmagyarázná, hogy egyesekből iszonyú családi körülmények, alkoholista szülők stb. ellenére jó ember lesz, míg másoknak minden feltétel adott volt, mégis romlottá váltak, a rossz utat választották.


Szerintem ha valaki SOROZATOSAN rossz döntéseket hoz, tehát nem egyszeri, kétszeri hiba, arról már a gének tehetnek, pontosan genetikailag korcsolult, génhibás, a genetikai készlete erősen sérült. A genetikai kódjai miatt erre képes.


Míg akinek tökéletes, vagy szinte hibátlan génkészlete van, az alig-alig hibázik, vagy kerül bajba élete során.


Én sorozatos hibákat követtem el, amiből arra jutottam, ez már nem lehet véletlen, a génállományom erősen hibás lehet, génhibás vagyok, mert nem létezik, hogy egyébként háromszor ugorjak bele abba a bizonyos kútba.


Gimis tanárom mondta nekem annó, hogy valószínűleg most is ugyanazokat a hibákat követném el, mint régen, 5-10 éve, mert ez elsősorban genetika kérdése. Maximálisan igazat adok neki.


Genetikailag kódolt gyenge jellem vagyok.



2021. febr. 15. 10:21
A kérdező szavazást indított:
Maximálisan a gének a felelősek
Inkább a gének a felelősek
Fele-fele arányban a gének és a környezeti hatások/neveltetés felelősek
Inkább a környezeti hatás/neveltetés felelősek
Maximálisan a környezeti hatás/neveltetés felelősek
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Középső
2021. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Szar kifogás, az egész elmélet baromság, ennyit nem tesz hozzá a genetika. Lusta és gyenge vagy, hogy változtass magadon? Jogod van hozzá, de legalább ne kend szánalmas módon a genetikára. Az is közrejátszik (egész pontosan a központi idegrendszer az, ami szabályozza a legtöbb érzést és gondolatot), de messze nem ekkora arányban. Olyan nincs, hogy ha valaki ezen hiába dolgozik keményen, nem lesz eredménye, mert akkor valamit vagy nagyon szarul csinál vagy csak hazudik.
2021. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3: Szerintem te pedig lekicsinyled a gének jelentőségét. Nem kerülhető meg. Ez olyan, hogy egy számítógép is annak megfelelően működik, amilyen programok, kódok futnak rajta.
2021. febr. 15. 10:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Pl a pszichopatáknál, vagy a Down-kórosoknál is a gének, vagy a biológiai adottságok a meghatározók.
2021. febr. 15. 10:41
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
#4: azok speciális esetek, a környezeti hatások és a neveltetés általában többet számít.
2021. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

"Genetikailag kódolt gyenge jellem vagyok."


Nem, egy áldozatmentalitásba süllyedt és burkolózott ember vagy, aki egészen addig benne marad, amíg így definiálja saját magát, és nem lát esélyt arra, hogy megváltozzon.


Pontosan ezen mentem át én is. A genetika kevés belső jellemzőt határoz meg, inkább csak tól-ig határokat, amelyeken belül nagy a mozgástér.


Introvertált vagy? Kit érdekel, Freddy Mercury is az volt. Még lehetsz híres, gazdag és sztár.


INTP vagy? Lehetsz ettől még színész is! Dustin Hoffmann is INTP.


Szegény vagy? Válhatsz ettől még baromi gazdaggá is, Howard Schultz, a Starbucks első embere nyomornegyedből jött.


Rá lehet fogni, hogy a génjeik miatt emelkedtek ki, meg azt is, hogy Te a génjeid miatt nem tudsz vagy nem akarsz.


Szerintem azonban a mindset az, ami igazán meghatározó, és tudatos munkával azt le lehet cserélni.


Ahogyan egy genetikailag vézna emberke is kigyúrhatja magát (ha nehezebben is, mint egy keménycsontú, robusztus társa), úgy lelkileg is óriásit fejlődhet, ha megdolgozik érte.

2021. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5: Na de ha náluk számítanak ezek, akkor a többi embernél miért ne számítanának ?


Ha valami Trabantnak van összeszerelve, nem tud Ferrariként viselkedni és fordítva. Egy alma se tud körteként viselkedni.

2021. febr. 15. 10:47
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
"Nem tudják" a válasz. A 19. század vége óta foglalkoznak komolyabban az emberi pszichológiával, a géneket pedig csak 2003-ban térképezték fel. Azt még mindig nem tudják, hogyan is működik az agy, anélkül pedig erre sem lehet válaszolni. Idővel kiderül.
2021. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Érdemes utánanézni a biológiai alapú személyiségkutatásoknak... A genetikai háttér elég kevés vonástulajdonságot perdesztinál erősen. Ez nem tartozik közéjük.


Persze mindenki azzal menti fel magát a felelősség alól, amivel akarja.

2021. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem még a pöcsöm is kicsi
2021. febr. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!