Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt az érzést hogy hívják?...

Ezt az érzést hogy hívják? Éreztél már így?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy buta vagyok, de nem úgy buta, hogy tanulatlan. Inkább olyan érzés, mintha az agyam egy demo verzió lenne. Nehéz megfogalmazni, mintha nem lenne rendesen tudatom. Úgy érzem, hogy bekorlátol az emberi tudat. Ez tudom, hogy hülyén hangzik, de valami ilyesmi. A tudatom nagy része olyan, mintha ugyan úgy ösztön lenne. Egy nagyon hülye hasonlat. De mondjuk van az éles látás és a homályos látás. És úgy érzem, mintha a tudatom, az ilyen homályos látás lenne. Mintha nem lenne intelligenciám. Vagy ilyen nagyon kezdetleges lenne. Mintha reflexből menne minden. Úgy érzem nem tudok tudatomra ébredni, a sok gondolatom, az egész tudatom, a logikám, minden mintha ösztönből menne. Mint egy tudatlan álom. Ez egy fullasztó és zavaros érzés, nehéz megfogalmazni.

2021. febr. 15. 12:59
A kérdező szavazást indított:
Szoktam érezni ilyet
Nem szoktam érezni ilyet.
10 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül érzel ilyesmit, az emberi agy nagyon korlátolt a gondolkodás funkciója miatt. Csimpánzok pl. sokkal jobb rövidtávú memóriával rendelkeznek, bármikor gatyába rázzák az embereket ilyen téren.
2021. febr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Inkább ne gondolkodj
2021. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 nem egészen úgy értem, hogy rossz vagy jó memória. Inkább, hogy a memóriám se tudatos mindig. Mondjuk, hogy felvillan x lámpa és utána sorrendben vissza kell nyomni, és nem figyelsz, de mégis vissza tudod jól nyomni. Az agyad csak úgy megjegyzi. És fel se fogod. A tanulással is így vagyok. Ami ilyen elméleti dolog. Egyszer elolvasom, és csak úgy megjegyzem, közben pedig nem is figyelek, máson jár az agyam, lehet el is felejtem, hogy mi volt a téma, de amikor az információt kérdezik, akkor meg mégis tudom. Az agyam tudattalanul megjegyzi.


#2 az úgy unalmas, és akkor még jobban erősödik ez az érzés. Szerintem borzasztó lehet úgy élni, hogy valaki keveset gondolkodik. Nekem folyton jár az agyam, valószínűleg ezek az érzések is onnan jönnek. De anélkül még rosszabb, nem tudom, hogy lehet úgy elleni, hogy nem pörög az agyad.

2021. febr. 15. 13:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az agy működése még most sem érthető számunkra. Erre csak ennyit tudok mondani.
2021. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk élsz egy kicsit, nyaralsz, sportolsz, esetleg elmész túrázni.
2021. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sportolok, szoktam bőven nyaralgatnk, túrázni is. De ezek mért zárják ki, hogy gondolkodjak? Ettől még gondolkodok, hát nyaralás közben is lehet.
2021. febr. 15. 13:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De mikor 80km/h-val csúszol le a sípályán akkor nem hinnem, hogy gondolkodsz :D
2021. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Csökevény vagy egy giliszta
2021. febr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt most kinek címezted?
2021. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Próbálj meg nem gondolkodni, ez okés. Valahogy úgy tedd ezt, hogy mindig az adott pillanatot éled meg. Ha éppen úgy vagy vele, hogy csak sétálsz az utcán és azon kapod magad, hogy filozofálsz valamin, kezdd el figyelni a légzésed, a lépteid, mozgásod stb. Vagy más embereket. Vajon hova mehetnek, tippeld meg a korukat, ilyenek.

Illetve használj kevesebbet socia media felületeket, mert ezeken a platformokon is több olyan dolog van, ami gondolkodóba ejthet.

2021. márc. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!