Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, aki már egy...

Van itt olyan, aki már egy ideje közösségi oldalak nélkül él?

Figyelt kérdés

Tudom,tudom talán ez az oldal is annak számít valamennyire, viszont én most inkább a Facebook, Instagram meg az ilyen többi tipikus oldalra gondolok.

Egy ideje tervezek lelépni róluk én is.


Kíváncsi vagyok, hogy nektek miert és mikor jött el a pont, hogy inkább letöröltétek/felfüggesztettétek ezeket az alkalmazásokat? Jobb így?


2021. febr. 16. 01:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem egy ideje csinálom, hanem néha néha tartok egy detoxot, viszont egyetemre járok, így nem igazán tudom hanyagolni egy részét. De a detox előnyei:

Ezerszer több időm volt, ezért csinálom általában vizsgaidőszakban ilyenkor kétszer annyi idő van a tanulásra

Aludni sokkal jobb, hamarabb alszol el, mert nem köt le semmi és senki a neten

Sokkal nyugodtabb vagyok olyankor, mert senki nem zavar hülyeségekkel és csak magammal foglalkozom

Szerintem összességében sokkal jobb nélküle, viszont én tényleg mindent letörlök olyankor. Facebook, insta, messenger, snap, youtube, whatsapp, viber... Minden ami éppen a telefonomon van 😇 ( és ált. Ilyenkor szokok rá a gyakorikérdésekre 😂)

2021. febr. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindenhonnan töröltem magam 1 éve. Aki fontos, annak megvan az e-mail-címe, telefonszáma. A többivel meg nem cseszem el feleslegesen, céltalan az időm....
2021. febr. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideje...Igen. Az utolso kozossegi oldal, amit latogattam, a WIW volt.

NEM az iWIW.

Az elodje.

Jol elvagyok. Neha elofordult, hogy allasinterjun mondtak, hogy nem talaltak a Facebook oldalamat. Nnnnna, ott felalltam, hogy koszonom, de en megsem akarok itt dolgozni.

2021. febr. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Töröltem magam mindenhonnan, majd csináltam egy messengert facebook nélkül, telefonszámmal. (ezt úgy tudom már nem lehet)

Mondhatni visszatértem a régi időkhöz (msn), csak chat. Az is inkább az egyszerűség kedvéért van, ha pl (vírusmentes időkben) összeülünk a haverokkal, ne kelljen körbetelefonálni mindenkinek. Van egy csoportunk és annyi. Családdal ugyanez. Átlag 10 perc/nap social media gyakorizással együtt nekem bőven elég.

2021. febr. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

En az iwiw-et hasznaltam utoljara, de onnan is toroltem magam kb 1-2 evvel az elott, hogy vegleg megszunt. Talan 2008-ban hasznaltam utoljara. Azota nem vagyok fent semmilyen kozossegi oldalon.

Akik kozel allnak hozzam, ezt tudjak. Es tudjatok, milyen jo, hogy pl ugy kapok szulinapi koszontest, hogy az nekem szol, es azert irja, mert tudja, hogy akkor van? Vagy amikor kuldenek valamit emailben az csak nekem szol? Igy nem erzem, hogy egy valaki vagyok a tomegben, hanem tenyleg fontos vagyok az illetonek.

Amugy azert nem vagyok fent, mert engem zavarna es lehuzna, ha latnam masok tokeletes eletet. Tudom, nem tokeletes, de engem feszelyezne. Azt nem szeretem, amikor ra akarnak venni, hogy megis regisztraljak valahova, mert igy nem letezek, volt, aki azt mondta, hogy enelkul nem lehetek top szakember. En sem szoktam masoknak mondani, hogy ne legyenek fent, igy orulnek, ha nem cseszegetnenek ezzel.

Soha nem ereztem, hogy barmi hatranyom lenne abbol, hogy nem vagyok fent sehol. :)

3-as, tenyleg otthagytad az interjut, csak mert kerestek a FB-oldalad? Micsoda sztori :)

2021. febr. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak annyira használom, hogy a Messenger van használatban rokonok, ismerősökkel tartva a kapcsolatot vele. Nincs követésem, posztom, így belefér?
2021. febr. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Instám sosem volt, a Facebookot használtam a munkám miatt pár évig. De kb 3 éve töröltem magam véglegesen.


Egyrészt nincs rá szükségem, mert a barátaimmal így is tartom a kapcsolatot, másrészt utáltam amikor a kollégáim vagy a boltos vagy a futár bejelölt ismerősnek.

Olyanok is, akikkel kb 2x beszéltem.


Harmadrészt meg baromira idegesített a sok "ezt főztem ma", "kijött a gyerek első foga", "itt nyaralok" poszt. Én sosem raktam ki semmit, szóval lehet az ismerőseim azt hitték soha nem eszem semmit és nem járok sehova. 🤷‍♀️

2021. febr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

minimaliztáltam.

nincs képem, nem posztolok, szerintem azt hiszik, nem használom, de családot elérem, vagy akárkit, ha olyan gondom, kérdésem van, ez nem változik úgy, mint esetleg telefonszám tud

2021. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Időt rabló butaság közösségi oldalra felmenni. Rég óta nem része az életemnek és nagyon jól elvagyok képmutató gyűlölködés, egoista barmok, kisstílű figyelemvadászok megnyilvánulásai nélkül.
2021. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem töröltem magam, mert néha hasznos tud lenni. Egész egyszerűen csak nem töltök rajtuk időt, amikor nincs konkrét dolog amire rákeresnék, nem használom unaloműzésre, nem nyúlok érte amikor épp nincs más dolgom. Napi 5-10 percet vagyok ezeken összesen, azt sem minden nap, de ettől még az üzeneteket megkapom és be tudok lépni, ha kell valami. Szerintem ennek több értelme van, mint a teljes törlésnek, de kinek mi passzol.
2021. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!