Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hamarosan mindenki turkálóban...

Hamarosan mindenki turkálóban fog ruhát vásárolni?

Figyelt kérdés

Nyilván költői kérdés, mindig lesz olyan, aki az új ruhát részesíti majd előnyben, de úgy látom, abszolút a használt ruhák korát éljük.


Egyrészt, mert népszerű gondolat lett a fenntartható divat, másrészt, mert most már tényleg nagy a választék a turikban, sok egyedi és szép dolgot lehet találni, nem csak vackokat, simán lehet másodkézből öltözködni.


Én évek óta szinte csak turiban vásárolok, általában 2-500 forint között jön ki egy ruha, ami elég olcsó. Gondolom most, hogy sok a munkanélküli, mindenki kevesebb ruhát vesz, amit vesz, azt meg esetleg használtan és így lehet, most jönnek rá sokan, mennyi szuper cuccot lehet turiban találni.


Gondolom, nem véletlen, hogy egyre több fast fashion ruhabolt vonul ki az országból, pl. Vögele, egyszerűen nincs kereslet a ruháikra...



2021. febr. 16. 05:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor vásároltam turibol míg Pesten éltem és egyetemista voltam. Aztán utána egyszerűen nem volt rá időm, illetve sokszor jártam úgy, hogy otthon vettem észre a foltot vagy szakadást... és ráadásul hamarabb el is hasznalodik

alegtobb esetben.

Mióta kisgyerekeim vannak egyrészt kevesebb ruhát is vásárolok, másrészt inkább netről. (A gyerkocoknek amúgy használtan veszek egyelőre kb mindent)

Szóval a lényeg, hogy nincs rá időm.

Ja és én is 36-os méret vagyok szóval tényleg nehéz szépet találnom.

2021. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
31%

5# Itt látszik mennyire buta és tájékozatlan vagy. Ezeket a ruhákat 2 soron tisztítják eladás elõtt. Ennyi erõvel sehol ne vegyél ruhát mert lehet már felpróbálta valaki.


Válasz a kérdésre:

Én is szoktam turiban vásárolni semmi szégyelnivaló nincs ebben. Új ruhákat is szoktam venni.


Pontozzatok le ha gondoljátok. Divat majmok :p

2021. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
29%

Nyilván most, hogy turiból öltözködni nem számít cikinek, mint pl. 10-15 évvel ezelőtt, gyakoribb a turkálóban vásárlás, akár menő is, nyilván látszik, hogy egyre többen vásárolnak turkálóban. De attól még nem fogunk átesni a ló másik oldalára.


Bizony sok ember van még, akinek fontos a divat, az, hogy kövesse a trendeket - ők nyilván inkább elmennek egy fast fashion voltba, urambocsá egy dizájner boltba, ha gazdagok, és megveszik az új cuccot azért, hogy az épp aktuálisan divatos ruhában tudjanak mászkálni meg fotózkodni.


Olyan ember is lesz mindig, aki ódzkodik attól, hogy olyan ruhát vegyen fel, ami már nagy valószínűséggel volt "hordva" más ember által.

Az más kérdés, hogy az sztem elég korlátolt, aki szerint a turiban csak látványosan agyonhordott cuccok vannak. Vannak tök új dolgok is, ami látványosan bolyhos, azt meg se próbálom, van ennyi igényesség bennem.


Ha vki alapvetően turkálóból öltözködik, az sem mindig talál meg mindent a turkálóban. Nekem speciel tényleg turiból van a ruháim, kiegészítőim kb. 80%-a, de azért van olyan eset, amikor nem onnan vásárlok. Pl. idén nem találtam olyan télikabátot turiban, ami csinos is lett volna, jól állt volna, hordható lett volna a színe, és elég meleg is lett volna, azért kénytelen voltam elmenni a plázába venni egy kabátot. De sokszor van ilyen, hogy most kellene egy fekete nadrág, fekete ruha, fehér ing stb., és épp nincs a turiban. Melltartót néha találok jót a turiban, de van, hogy el kell mennem egy Triumphba, mert az én melleimhez pl. csak a béleletlen, de nagyon jól tartó melltartók a jók, kell a merevítő is és viszonylag nagy a kosárméretem a körméretemhez képest. Pulcsiból az elmúlt 10 év trendjei nem állnak jól nekem, így általában kínai boltból vásárolok (azok kevésbé bumfordiak, van bennük egy pici sztreccs, vékonyabb a szövésük). Gondolom, megvan mindenkinek a maga "heppje", amit nem biztos, hogy a turi kiszolgál.

2021. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
30%
Buta vagy te #22-es, de nem baj vedd csak ezeket a gusztustalan, büdös ruhákat, jó az neked.
2021. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
87%
24: normális turikban tényleg kifertőtlenítik a ruhákat többször is, mielőtt kirakják (nem a Zsuzsy turira gondolok, hanem Háda, Humana, jobb helyekre), még azokat is, amiken látszik, hogy sosem voltak hordva, csak vki megvette, aztán rájött, hogy mégsem tetszik neki. Közben meg sok ruhaüzletben simán kirakják azokat a ruhákat is, amiket 600an felpróbáltak aznap belekenték az alapozójukat, meg ami ruhát visszavisznek a kiscsajok, miután 3 napig abban izzadtak instán meg a buliban.
2021. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
62%
Nálam általánosságban igaz mindenre, hogy inkább egyszer fizetek többet egy új és jó, tiszta dologra, mint sokszor keveset egy olcsóra, amit aztán két hét használat után dobhatok a kukába a minősége miatt. Ez nem csak a ruhákra értendő nálam.
2021. febr. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
22%

Hú basszus, ez a sok sötét válasz...


Az egyik észlény megállapítja, hogy főleg prolik körében népszerű (itt vidéken nem ezt tapasztalom), a másik meg munkanélküliként sosem venne fel turis cuccot :D A szokásos "telefhingott gatyás" kommenteket hagyjuk is.


azon simán túl is lendülök, mekkora baromságokat hordanak össze egyesek, de nem kicsit ironikus, hogy a magyarok nagy része úgy néz ki, mint a xar ( többség elhízott vagy alaktalan), mert nem sportol, összevissza zabál, ilyenkor meg játssza az eszét, hogy ő annyira igényes, hogy fú fúj turkáló :D


nem ,nem fog mindenki turkálóban vásárolni, mert csak azért sem, mert sok ember korlátolt, vagy ruhavásárlásban próbál igényes lenni (CSAK!).


Ja! egyébként én is csak pár havonta megyek piacon turkálóba, de sosem voltak még büdösek a ruhák, sőt anyám nagymamám milliószor hoztak régen is, azok sem voltak.

az viszont igaz, h csak turkálóból nehéz - legalábbis itt vidéken - mert van olyan hét, h kint sincs a ruhás, ezért én is rendelek netről ruhát ,esetleg elmegyek kínai boltba.

2021. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!