Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha rajtad állna, miben változt...

Ha rajtad állna, miben változtatnál az oktatási rendszeren?

Figyelt kérdés
2021. febr. 18. 11:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
100%
10-es: de! Ők még tele vannak lelkesedéssel, kenik-vágják az informatikát és találékonyak. Aztán az egyetemen kiégetik őket a sok xarral, ami csak arra jó, hogy megutálják a tanulást és diploma után elfelejtsenek boldogok lenni.
2021. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
59%
10:es te már rég elvesztetted a lelkesedésed és boldogtalan is vagy... :(
2021. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
0%
#11 ha csak magamból és a gimis barátaimból indulok ki, senki se fektetne bele sok energiát. a legtöbb tinédzser lusta és a kisebb ellenállás felé hajlik. ha nem kell teljesíteni, akkor a legtöbb nem is fog. persze ha nem az egész közoktatás működik így, csak bizonyos intézmények, akkor lehet eredményes lenne, de ezt ráhúzni az egész lakosság tanköteles korú részére baromság lenne. nem vezetne semmi jóra
2021. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
73%
Én például kamaszként mindig is utáltam az informatikát.
2021. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
0%
#12 nem vagyok boldogtalan, csak realista. emlékszem, mennyire nem érdekelt az oktatás 14 éves koromban, nem motivált semmi, nem tudtam mi érdekelt, így hogy válaszottam volna ki milyen tárgyakat akarok tanulni? 20 évesen jöttem rá, hogy egyetemre akarok menni! ha a közoktatás "nem fogta volna a kezemet" addig, most kb utcaseprő lennék. azóta mesterképzést végeztem.
2021. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
100%
A fő tantargyaink hasznosak tehat mindenképpen kellenek, viszont tul sok a tananyag, ezért tomoriteni kellene. A tankonyvek nagy része értelmetlenul, tulbonyolitva van megfogalmazva, a gyerekeim nem is tanulnak belőle, mert a legtobb tanár az ő sulijaban saját anyagait hasznalja amik tömörebb, érthetőbb formában allitott össze. A kötelező olvasmányokat olyan népszerű korosztalyuknak megfelelő könyvekkel frissitenem, mellyet szivesebben olvasnanak a fiatalok. A mindennapi tesit eltorolnem hiszen csak szenved aki nem szereti es megjobban megutalja a sportot, heti 2 eleg lenne, viszont délutáni szakkorkent lehetőséget adnék annak aki szeretne sportolni. A készség targyakra általános iskolában lenne lehetőség. Középiskolásban már érdeklődés, tehetség szerint adnék lehetőséget, hogy mindenki abbol vegyen fel több órát amiből szeretne, ezzel értelem szeruen a tobbibol kevesebbet kellene, de azért egy minimum oraszamot mindenhez csatolnek. Sztem sokkal jobban jarnank ezzel, mert amiben jó a gyermek abban jobban tudna fejlődni.
2021. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
0%
mielőtt félreértenétek, nem gondolom hogy a jelenlegi oktatási rendszer tökéletes, mert nem az. tapasztaltam a saját bőrömön, és anyámon keresztül is, aki tanár. de a megoldás nem az, hogy akkor elengedjük az egészet, mert mindenki magától motivált lesz (a semmitől??) és majd tanulni fog. ez nem fog megtörténni (legalábbis nem elég diákkal, hogy annyival jobb legyen mint a jelenlegi)
2021. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
100%

Megváltoztatnám a tantervet, arra élezném ki az első éveket, hogy a gyerekek képességei hamar megmutatkozzanak, hogy a későbbi években magasabb óraszámban tudjanak arra fókuszálni, amiben jók. Ezen belül különböző helyzetekben való viselkedésre is tanítanám őket, plusz egyéb képességek fejlesztését támogatnám (probléma megoldás, csapatmunka, kommunikációs készségek) , és nagyobb energiát fektetnék azokba, akiknek mondjuk nehezebben megy az érvényesülés.

Szerintem már az sokat segítene, ha az azonos érdeklődésű diákok egy csoportba kerülnének, és egymást tudnák motiválni.

Az biztos, hogy a kötelező tananyagon kívül az élethez hasznos dolgokat is oktatnám, és nagyobb hangsúlyt fektetnék az egyéni különbségekre.

Emellett kidolgoznék egy új tanítási módot, amivel interaktívabban, érthetően és érdekesen át lehet adni a tananyagot, és sokkal jobban a lényeges infókra koncentrálnék.

2021. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
47%
13-as: én viszont magamból indultam ki, amikor leírtam. Nyilván akit semmi sem érdekel, abból nem lesz semmi. De gyermekként még sok minden érdekli az embert és szívesen tanulja azt a gyakorlatban azt, ami érdekli! A GYAKORLATBAN!
2021. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
100%
14: pont ez lenne a lényeg, hogy amit utálsz, arra ne kényszerítsenek rá..!
2021. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!