Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha rajtad állna, miben változt...

Ha rajtad állna, miben változtatnál az oktatási rendszeren?

Figyelt kérdés
2021. febr. 18. 11:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
100%

A sok értelmetlen lexikális tudás helyett, amikre az életben nem lesz szükség, a készségekre fektetném a hangsúlyt.


Kit érdekel, hogy mi a Pitagorasz-tétel megoldóképlete, ha soha a büdös életben nem fogom alkalmazni ? Abból nem fogok tudni venni 20 dkg parizert.


Ahogy az sem érdekel, hogy Petőfi mire gondolt, amikor ezt és ezt a verset írta, meg hány nővel dugott. Rohadtul nem érdekel, az ő élete, nekem mivel lesz több, ha kívülről tudom az életrajzát ? Fogom valaha hasznosítani ?? Nem.


Vagy a bogarak bélrendszere mégis milyen hasznos tudást ad majd nekem a jövőben ? Függvények ? Én biztos letojom őket jó magasról, hidegen hagy.


Olyan ismeretek kellenének, amik valódi tudást nyújtanak, hogyan kell csekket befizetni, levelet feladni, önéletrajz írása, kiadások-bevételek, alap informatikai ismeretek (Word,Excel) Ehelyett azt kell tanulnom, hogy Ady bedrogozva milyen verset írt...


Illetve ami napjainkban létfontosságú, a KOMMUNIKÁCIÓ. Ezekről fájdalmasan kevés szó esik az iskolákban. PROBLÉMAMEGOLDÓ KÉPESSÉG, KREATIVITÁS, KONFLIKTUSKEZELÉS !! Ezekről valahogy nem beszélnek.


Történelem: Miért csak a múltról beszélünk, ha a jelen történései sokkal fontosabbak ? Oké, volt 2 világháború ? Ezzel most mit kezdjek ? Megváltoztatni nem tudom úgyse. Lehet rajta siránkozni, jobb nem lesz tőle. Ehelyett inkább a jelenre és a jövőre kellene koncentrálni, mert a múlt az már nem a mienk, a jelent mi csináljuk, a jövőt pedig mi írhatjuk, tervezhetjük ! A múlt felett nincs hatalmunk, de a jelen és jövő felett igen !


Általános iskolában készségfejlesztés, gimiben mi állíthassuk össze az órarendünket, hogy mit szeretnék tanulni, milyen órán szeretnénk résztvenni, ne felülről oktrojálják ránk, miket és milyen tantárgyakat KELL tanulnunk !!!!


Kevesebb lexikális tudás, több kreativitás és képzelőerő, csökkentett óraszám, kevesebb, de hasznosabb és ÉLETSZERŰBB tananyag !!!

2021. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
67%
Csak veszekedni jöttem ide.
2021. febr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
100%
Önállóságot, felelősséget vezetnék be. Az alapok megtanulása után, mondjuk 5.-től feladatokat választanának maguknak, ami érdekli őket. Ehhez maguknak kellene információkat begyűjteni internetről, könyvtárból, előadásokról, majd leadni, vagy előadni a kész anyagot.
2021. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
100%

változtatnék az arányokon, meg a tananyagok célján. A néhányak által sérelmezett matematika céljának a logikának kéne lennie, nem a képletek beseggelése, irodalomnak az, hogy önállóan értelmezzen valaki egy tőle független művet, történelemnek az, hogy megértsük azt, miért történik ma az, ami.

Nyilván van olyan, amit meg kell tanulni, meg kell jegyezni, de mondjuk biológia órán a sejtek részletes működése helyett tökéletesen lehetne részletes, informatív szexuális oktatás, vagy úgy egyébként, a testi folyamatok ismertetése. Testnevelés órán mondjuk kislabda dobás helyett meg lehetne szerettetni az diákokkal a testmozgást, alapszintű elsősegélynyújtás oktatása szerintem tök hasznos lenne. Ha már van etika óra néhány gimnáziumban, miért nem telik értelmesen, mondjuk azzal, hogy a diákok a különböző etikai kérdéseket megvitatják egy erre alkalmas közegben?


Az, hogy ma a frissen leérettségizők sok esetben nem tudják (én sem tudtam addig, amíg magam utána nem néztem, 2018-ban érettségiztem egy elvileg jó gimnáziumból), hogy hogy működik az adórendszer, vagy mik az alapvető jogaik, hogyan néz ki egy kulturált önéletrajz, hogyan vitatkozzanak civilizált ember módjára és hogyan tágíthatják hatékonyan az ismereteiket, az pontosan a mai oktatási rendszer eredménye. Az iskola célja jó esetben nem csak az, hogy ismereteket adjon a diákoknak, hanem az is, hogy az élethez szükséges eszközöket is megszerezzék, mert sok esetben otthon nincs meg az ehhez szükséges idő-energia-eszköztár.

2021. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
100%
31-es, pont azon gondolkoztam, hogy vagy biológián a klorofill helyett, vagy tesin a kötélmászás helyett lehetne tanulni a helyes táplálkozásról, hogy ne lehessen csodadiétákkal átqrni az emberek fejét. Vagy mondjuk feladni egy adóbevallást fontosabb a való életben, mint tudni, hogy hol bányásznak bauxitot.
2021. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
47%

Tessék, itt van egy élő példa arra, hogy mi történik akkor, ha valaki nem jár iskolába:


https://www.youtube.com/watch?v=vn3EUzuYrMM


https://www.youtube.com/watch?v=_r2Jm5iq8q8


Jól tette!!


Ő most egy boldog és művelt ember.


Kár, hogy itthon ezt nem lehet megcsinálni....

2021. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
32%

Szóval nem változtatni kellene az oktatási rendszeren, hanem eltörölni!


És mindenki tanulhatna mesterektől közvetlenül a sok kötelező faxság helyett!

2021. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a mai közoktatás évtizedeket vesz el az ember legszebb/legfogékonyabb életéből és miután túlélted, az ott megtanultak csak pár százalékát használod a gyakorlatban - tisztelet a kivételnek...!
2021. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
51%
#36 egy darab példa nem reprezentatív
2021. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
100%

- eltörölném az osztályzatot az énekből, tesiből, rajzból.

- lerövidíteném a tananyagot (5.-es testvérem TECHNIKA könyve vagy 200 oldal, most komolyan? Minek?)

- 10-ig lennének az osztályzatok

- eltörölném a mindennapos tesit (ugye ez egy héten 5! + óra, azaz 200+ perc amire az életben semmi szükségük nincs), helyette lehetne pl több matek, magyar.

- lenne olyan tantárgy, ami azt tanítja, hogy mi az az adózás, GYED, GYES, hogyan kell önéletrajzot, adóbevallást írni, emberi jogok stb.

2021. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!