Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha rajtad állna, miben változt...

Ha rajtad állna, miben változtatnál az oktatási rendszeren?

Figyelt kérdés
2021. febr. 18. 11:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
36%
15: lehet, hogy utcaseprőként boldogabb lennél..
2021. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
88%

Egyes tantárgyak esetén eltörölném az osztályzatokat. Pl. képzőművészet, testnevelés vagy ének. Itt sok múlik a géneken.


A tankötelezettséget felemelném 18-20 évre.


Középiskolában és egyetemen inkább egyfajta duális képzést vezetnék be. Lennének elméleti órák, de lenne egy gyakorlati hely, ahová el lehetne menni. Csak sokszor azt látom, hogy a gyakorlatot pont a munkáltató nem veszi komolyan.

2021. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 GretaThunberg ***** válasza:
13%
Napi négy tanóra max. Biológia helyett irodalom. Kémia helyett irodalom. Fizika helyett irodalom. Több testnevelés.
2021. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
70%
Akiket a rendszer már átmosott, azok nyilván nem örülnének annak, ha az új generáció boldogabb lenne.. Szenvedjenek csak ők is, mint mi?!
2021. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 GretaThunberg ***** válasza:
30%
#24 ja és nyelvtan helyett is irodalom.
2021. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
15%

"Nyilván akit semmi sem érdekel, abból nem lesz semmi"

nem fogtad fel amit írtam. 12-18 éves korom között nem érdekelt semmi. aztán 19-20 éves koromra RÁJÖTTEM mi érdekel. és mivel addig folyamatosan tanulnom kellett és teljesíteni (különben megbukok) ezért viszonylag jók voltak a jegyeim és volt tudásom amire később alapozni tudtam. így most van egy diplomám. de ha 19-20 éves koromig nem kellett volna teljesítenem, akkor hiába jöttem volna rá, mi érdekel, esélyem se lett volna bekerülni egyetemre. érted már?

2021. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk lehetnének a tanárok is lelkesebbek. Ha most benyomom a tévét, egy csomó ismeretterjesztő műsor van gyerekeknek, ami annyira érdekes. Múltkor a hidraulikáról volt szó az egyikben, és pont arra gondoltam, hogy "aha, szóval ez volt az a valami, amit le kellett rajzolni a füzetbe, és elképzelni, hogy működik".


Marketingből volt egy tankönyvünk, amit soha nem használtunk, mert a tanár mindig diktált a füzetbe. Míg nem egyszer az egyik barátom kinyitotta a könyvet, és rájöttünk, hogy a tanár szó szerint azt mondja. Erről szólt az óra, hogy a tanár lediktálta a füzetbe, ami a tankönyvben benne volt. Lehetett volna kreatívabb.


Érettségi évben meg a rajzórát rühelltem, mindig csak firkáltunk valamit gyorsan, aztán elővettük a matekkönyvet, mert az volt a fontos. Alapból hihetetlen volt, hogy vagy húsvéti tojást rajzoltunk, vagy másold le ezt a festményt. (?)

2021. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
21%
26: te nem fogtad fel, amit én írtam. Én sokkal korábbi fejlesztésekre gondoltam, amikor még nem jelenik meg az érdektelenség. 12 éves korra már rájössz, hogy a közoktatás kaki, persze, hogy elmúlik a lelkesedés..!
2021. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
100%
A mai tanárok nem lehetnek lelkesek, hiszen mire katedrára kerülnek, a jelenlegi rossz közoktatási rendszer már többszörösen is átmosta őket és csak kevés lelkivilág éli túl..
2021. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
100%
#29 pontosan, a változást a tanárok szintjén kéne elkezdeni. ha ők nem tudják jól átadni a tudást, akkor lehet akármilyen csillivilli a rendszer, nem fog javulni a helyzet
2021. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!