Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki minden egyes nap, kihagyás nélkül, több képet is kirak magáról az összes szociális médiára?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm, egy 14-15 éves lány. Nagyon kedves és értelmes a valóságban, de őszintén szólva elég unalmas volt mikor minden egyes nap őt láttam fb-n/instagrammon, amíg el nem rejtettem, hogy ne mutassák a posztokat amiket kirak. Nem túlzok azzal, ha azt mondom, hogy tényleg minden nap újabb és újabb képet rak ki magáról. Nem kírívó képek, semmi különös nincs rajtuk. Csak képek ahogy a fal vagy valami ablak előtt ül, néha szelfik. Van mikor többet is kitesz, mindegyikhez valami sablonos angol idézetet ír. Ezt csinálja már 2 éve, a szüleit nem hiszem, hogy zavarja. Felnőtteknél is megfigyeltem régebben ezt a dolgot, és érdekel mi okozhatja.

#függőség #szelfi #szociális médiák
2021. febr. 19. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon zavar az ilyesmi, szerintem önimádók az ilyen emberek vagy nem tudom.


Nálam egy csaj folyamatosan Tik-Tok videókat rak be történetének, de k**a gázak teszi-veszi magát rajtuk, mintha szépség királynő lenne. De van ilyen férfi is folyamat magát fényképezi, semmi jelentősége nincs a képeinek és még kancsal is...biztos szereti magát.

2021. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az önimádás, mint teória, nálam is felmerült, de olyan kis szerény csaj a valóságban, hogy ki se nézném belőle. Esetleg arra gondoltam még, hogy az ilyen emberek valamiféle önigazolást keresnek...? Köszi a választ!
2021. febr. 19. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tiniknél ennek már nincsen semmi különösebb oka - egyszerűen az ő világuk már ilyen, olyan szokás ez náluk, mint a 25 évvel ezelötti tiniknél a walkman-ezés.

Az életük része.


Felnőtteknél nem tudom, mi okozhatja.

2021. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Feltűnési viszketegségben szenvednek. Vagy szimplán folytonos dicséretre vágynak, mert önbizalomhiányosak. De persze az is előfordulhat, hogy önimádóak, és azért vágynak visszaigazolásra, hogy biztosítsák ezzel a hitüket, hogy ők mennyire tökéletesek.

Mondom ezt úgy, hogy 14-15 évesen én is átestem ezen, az önbizalomhiány miatt. De akkor még annyira nem volt ciki ez a sok kép felrakás, mert szinte minden korombeli ezt csinálta, akkor vált népszerűvé a facebook, úgyhogy akkor még nem volt annyira fura, hogy telerakja mindenki a képeivel a falát.

Nálam ez szerencsére hamar lecsengett.


Nekem az a kedvencem, amikor 40-es kapuzárási pánikban szenvedő anyukák felrakják a szexinek hitt képeiket, legalább 5-öt egy nap, amiken kb. ugyanúgy néznek ki, mint az összes többin.

Ezt még megspékelve napi 20 életfilozófiás/odamondós/jókívánságos/pasigyűlölő/önimádós szövegű képmegosztásokkal különböző oldalakról. :D

2021. febr. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!