Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hazudozás. Mit tapasztaltatok...

Hazudozás. Mit tapasztaltatok vagy olvastatok erről?

Figyelt kérdés

A hazudozás lehet pusztán csak sérülékenység elrejtése miatt, szégyenérzetből, vagy mindenképpen társul más negatív tulajdonságokkal, bűnösséggel?


Konkrét emberekkel kapcsolatos, 3 D-s tapasztalatokra vagyok kiváncsi, vagy ha olvastatok valamit, akkor forrásmegjelöléssel arra is.



2021. febr. 19. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Az én volt barátnőm nárcisztikus volt, folyamatosan hazudott...még azt is képes volt nekem bemesélni (vagyis próbálta), hogy ő szűz még (persze nem volt az)


Akkor kitalálta, hogy a szülei elveszik a pénzét, és folyamatosan tőlem kért "kölcsön" amit soha nem adott meg.


Stb stb..a legszarabb az az egészben, hogy én végig éreztem hogy hazudozik, és hamar ki is derült hogy ő álomvilágban/saját maga által felépített hazug világban él.


Ezt leszámítva egy görény volt, rohadjon meg ott ahol van:D

2021. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És hogy derült ki?

Tehát akkor hazudozás mellett nárcisztikus személyiségzavar volt?

Szenvedélybetegség, bűnözés, stb. nem volt?

2021. febr. 19. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Van olyan ismerosom, illetve volt tobb is, aki ertelmetlenul hazudik. Nem onvedelem, nem nagyzolas, egyszeruen betegesen halmozza, hogy nem igaz, amit mond. Mivel azt hiszi, az en memoriam olyan, mint az ove, mindig ellentmond maganak. Ezaltal en bele kell, hogy menjek a jatekba, es ugy kell tennem, mintha elhinnem. Plusz neha igazat is mond, es belefaradtam, hogy inkabb nem hiszek el semmit.

Baratsag elvileg, de en ki fogok ebbol lepni. Nagyon regota ismerem.

2021. márc. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden ember különböző okból kifolyólag hazudik. A legelterjedtebb a valamilyen haszonszerzés céljából való hazugság.


Hazudik, hogy magát jobb színben tüntesse fel, vagy hogy a tettének súlyosságát csillapítsa. Hazudhat más megvédéséért/óvásáért.


Hazudhatunk bonyolult helyzetek egyszerűvé tételéért. Hazudhatunk megszokásból de akár hibából is.


Sok oka van, személyenként és helyzetként változik.

2021. márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!