Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudja megszeretni a...

Miért nem tudja megszeretni a feleségem a kutyánkat?

Figyelt kérdés
Nemrég lett kész a kertes házunk, ahová beköltöztünk a feleségemmel meg a kislányunkkal. Felvetettem, hogy szeretnék egy kutyát, mire a feleségem konkrétan kiakadt, hogy hogy képzelem ezt. Én egyébként mindig tudtam róla, hogy nem igazán szereti az állatokat, de azt gondoltam, hogyha már ott lesz velünk egy kutya, akkor ő is simogatni fogja és idővel majd megszereti. Hónapokig ment ezen a vita, aminek az lett a vége, hogy a feleségem kijelentette, hogy őt már nem érdekli ez az egész, csináljak, amit akarok, de ő biztos nem fog vele foglalkozni. Én állatok közt nőttem fel, azt akartam, hogy a gyerekünk is megtapasztalja milyen ez, úgyhogy hoztam a házhoz egy németjuhászt. 1 éves múlt. Az udvaron tartjuk, a gyerek jól kijön vele, de a feleségem nem vesz tudomást róla. Ha a gyerekkel kint játszunk, néha csatlakozik hozzánk, olyankor ő is megsimogatja kicsit a kutyàt, próbál mosolyogni meg jól érezni magát, de látszik rajta, hogy igazából bárhol máshol szívesebben lenne, mint ott. Néha nagy nehezen sikerül rávenni, hogy legalább a tálkájába tegyen ki neki ételt, de ennyi. Látom az arcán, ha közelít felé a kutya, hogy egyszerre undorodik és fél tőle, ami nagyon meglepett. Persze tudtam, hogy a párom nincs oda az állatokért, de őszintén azt hittem, hogy ha a házhoz hozok egyet, nem tud majd neki ellenállni. Van esetleg hasonló rokonotok, akikkel meg tudtátok szerettetni mégis az állatokat? Ha igen, hogyan?

2021. febr. 20. 10:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

Szeretem az állatokat, egyiknek se tudnék ártani. De ha a beleegyezésem nélkül hoznának haza valamit (ami állatnak időnként az én kellemes kötelességem lenne, hogy "a tálkájába tegyek ki neki ételt"), én is ki lennék akadva.

Maholnap ő szedi a kutyaszart is? Ahogyan az lenni szokott volt..?

2021. febr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
33%

El sem vennék egy ilyen lelkileg sivár nőt, aki nem szereti az állatokat. Imádom a kutyámat, bármikor kidobnám azt a pasit aki nem szeretné, esetleg így viselkedne vele. Tőlem aztán csomagolhatna és viszontlátás.


Ez nem volt antipatikus a szemedben mikor a kapcsolatotok elején voltatok?

2021. febr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
89%
Ha a feleséged húszmilliószor elmondta, hogy neki nem kell és nem érdekli, minek kellett erőltetni? Ez a legbénább egy kapcsolatban, amikor erőltet egyik fél a másikra valamit. Nincs rosszabb, mint mikor rád erőltetnek valamit. És ezek után elkezdesz itt kérdezősködni? Egyértelműen, húszmilliószor elmondta, hogy nem, te meg nem értetted, a hiba itt benned van. Ha valaki az ütvefúrókat szereti és abból akar kiállítást a lakásában, és erőltetni a másikra, az is ugyanilyen. fel kéne fogni, nem mindenki állatimádó, és el kéne fogadni.
2021. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is az a fura hogy hogy tud egy ilyen pár összejönni? Állatbarátként nekem is kizáró ok lenne egy olyan ember aki nem szereti őket.

Ez egy fontos, összeegyeztethetetlen különbség.

Mint mikor az egyik megszállottan vallásos, a másik pedig ateista. Egyszerűen soha nem fog működni, mert soha nem tudják egymást meggyőzni, ezek életvitelbeli különbségek.

2021. febr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nejed mindennap főzne brokkolit, holott te nem szereted attól megszeretnéd?
2021. febr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én szeretem az állatokat, de a kutyáktól félek, vannak rossz tapasztalataim. A tavaly nálam nyaralt a 6 éves kisunokám. Illetve tavaly előtt. Elmentünk a barátnőm lányáékhoz, akinek 3 nagy testű kutyája van. Igazából a kuttyok miatt mentünk. A hatéves gyerek ott hempergett a 3 kutyával, én meg ültem, mint aki karót nyelt, és baromira ideges, és feszült voltam. És persze, féltem is, hogy valami baj lesz.


Szóval nem tudom, mit tehetnél most már, hogy ott a kutya, de ha hamarabb kérdezed, én biztosan azt tanácsoltam volna, hogyha már kutyát viszel, legalább egy kölyköt kellett volna. A kölyök állatok sokkal hamarabb megérintik az embert. Aranyosak és védtelenek, nem generálnak félelmet.

2021. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%
Ez a kérdés rossz kategóriában van, ez a családi kapcsolatok kategóriába való. Így elfogult állatbarátok fognak főleg válaszolni. Az erőltetést és manipulálást senki nem veszi észre a kérdezőben. Nem akkora baj, kérdező, nem hibáztatlak, mert sok ember ilyen, csak próbálj meg változtatni ezen és ne akard átformálni a párod olyanná, amilyenné szeretnéd.
2021. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha tetszik, ha nem ezt te rontottad el.

Gondold már bele magad szerencsétlen feleséged helyzetébe. Nem vagy állatbarát (mindenkinek vannak dolgok, amiket nem annyira szeret), erre a párod, aki tudja, hogy nem akarsz kutyát, haza hoz egy német juhászt.

Te hogyan éreznéd magad? Megmondta, hogy nem fog foglalkozni vele, nem erőltetheted rá ezt is, a kutya a te felelősséged, az igazság az, hogy a feleségednek ki sem kellene menni hozzá, ha nem akar - és mint leírtad, nem akar. Attól, hogy te állatok között nőttél fel, ne jelenti azt, hogy mindenkinek élnie-halnia kellene értük. Én is szeretem az állatokat, de könyörgöm, ha a férjem haza állítana egy nagytestű kutyával, akitől még ráadásul félek is, biztos soha ki nem mennék hozzá. Mindenkinek van saját véleménye és döntése, tartsuk ezt tiszteletben.

2021. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

17, megkértelek hogy ne zaklass. Örülj neki hogy nem másoltam ki egyben az egész üzenetedet ide, azt szoktam tenni a zaklatókkal. Ki is veszi semmibe mások véleményét? Én leírtam a sajátomat mint mindenki más, de én senkit nem bombázok privátokkal.

Erre emellett a litánia mellett látom, hogy még egy újabb üzenetet is sikerült írnod.

Tehát te vagy az aki nem tudja elfogadni ha valaki másképp gondolja.

Olvasás nélkül törlöm, és megy a tiltás, mert látom, normálisan nem érted meg hogy nem vagyok rád kíváncsi, és nem szeretnék vitázni, mert veled ellentétben engem nem ez éltet.

Itt sem kívánok reagálni a továbbiakban a fröcsögésedre, te nyugodtan éld csak ki magad, legyen a tiéd az utolsó szó.

2021. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
21, hagyd, nekem is írt, de letiltottam, pont leszarom mit gondol.
2021. febr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!