Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudja megszeretni a...

Miért nem tudja megszeretni a feleségem a kutyánkat?

Figyelt kérdés
Nemrég lett kész a kertes házunk, ahová beköltöztünk a feleségemmel meg a kislányunkkal. Felvetettem, hogy szeretnék egy kutyát, mire a feleségem konkrétan kiakadt, hogy hogy képzelem ezt. Én egyébként mindig tudtam róla, hogy nem igazán szereti az állatokat, de azt gondoltam, hogyha már ott lesz velünk egy kutya, akkor ő is simogatni fogja és idővel majd megszereti. Hónapokig ment ezen a vita, aminek az lett a vége, hogy a feleségem kijelentette, hogy őt már nem érdekli ez az egész, csináljak, amit akarok, de ő biztos nem fog vele foglalkozni. Én állatok közt nőttem fel, azt akartam, hogy a gyerekünk is megtapasztalja milyen ez, úgyhogy hoztam a házhoz egy németjuhászt. 1 éves múlt. Az udvaron tartjuk, a gyerek jól kijön vele, de a feleségem nem vesz tudomást róla. Ha a gyerekkel kint játszunk, néha csatlakozik hozzánk, olyankor ő is megsimogatja kicsit a kutyàt, próbál mosolyogni meg jól érezni magát, de látszik rajta, hogy igazából bárhol máshol szívesebben lenne, mint ott. Néha nagy nehezen sikerül rávenni, hogy legalább a tálkájába tegyen ki neki ételt, de ennyi. Látom az arcán, ha közelít felé a kutya, hogy egyszerre undorodik és fél tőle, ami nagyon meglepett. Persze tudtam, hogy a párom nincs oda az állatokért, de őszintén azt hittem, hogy ha a házhoz hozok egyet, nem tud majd neki ellenállni. Van esetleg hasonló rokonotok, akikkel meg tudtátok szerettetni mégis az állatokat? Ha igen, hogyan?

2021. febr. 20. 10:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem hogy nem lehet szeretni az állatokat, de megértem hogy van ilyen.


A feleséged már ott kiakadhatott volna, hogy intézkedsz a háta mögött. És nem olvastam hogy szidná a kutyát hogy "büdös dög" vagy akármi. Ennél mit erőltesse jobban?

Remélem azért nem lesz lepasszolva az állat az emberi felelőtlenség miatt.

2021. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
90%

fú de örülök hogy nem ilyennel vagyok mint te kérdező. többször megmondta neked hogy ő nem akar kutyát. te nem fogtad fel és vettél egy kutyát. a feleséged nem örül, de nem is nyíltan ellenséges a kutyával, csak elviseli. örülj neki hogy nem dobott ki téged is a kutyával együtt! idióta.

"azt hittem, hogy ha a házhoz hozok egyet, nem tud majd neki ellenállni"

hát tévedtél. számítani lehetett erre, de te túl buta vagy sajnos.

2021. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
92%

Más az hogy szereted az állatokat és megint más az hogy együttélni tudsz e velük. Ezt azoknak írom akik rögtön leszólták a feleséget. Lehet hogy a nő előbb szedne össze egy elütött kutyát, mint bárki más, de nem fogadná örökbe a segítség nyújtás után.


Mert NEM akar kutyát! Miért kell rossz embernek lenni ahhoz hogy ne akarjon kutyát?


Kérdező, tiszteld a feleségedben az eddig meghozott kompromisszumokat. Belement végül a dologba, elfogadja, nem bántja. Többet ne kérj tőle. A kutya a tied. Etesd, gondozd, ne testáld a feleségedre.

2021. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
8%

A problema egyik resze megoldhato, amelett, hogy kar volt eroltetni. A feleseg bent lakik a hazban, a kutya meg legyen a kert egyik elkeritett reszeben es kesz(mondjuk a kert harmada legyen kutyae). Es akkor nem kell egymassal tobbet foglalkozniuk, mint a szomszed kutyajaval.

Az igazi problema persze az, hogy hat megis, milyen pszihologia allapot az, hogy valaki nem szereti a kutyakat ? Leginkabb ezt kene feltarni, ezen kene valtoztatni.

2021. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
47%

#24, Az igazi problema persze az, hogy hat megis, milyen pszihologia allapot az, hogy valaki nem szereti a kutyakat ? Leginkabb ezt kene feltarni, ezen kene valtoztatni.


Ez kinek probléma? Ha az asszonynak nem az, akkor nem kell tennie semmit.

2021. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
77%
Én nem szóltam le a feleséget, de ennek egy kapcsolat elején ki kell derülnie. Ez olyan ellentét, mint a vallás, a gyerekvállalás, a dohányzás, vagy hogy ki hol akar élni. Ha nagyon eltér, nincs kompromisszum, mindig konfliktus lesz, egyik fél sem lesz boldog. Ettől még egyik fél sem rossz, de tudomásul kell venni, hogy nem fog jól működni egy ilyen kapcsolat. Akármelyik kategóriába írja a kérdező, ugyanez a véleményem.
2021. febr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
88%

"hat megis, milyen pszihologia allapot az, hogy valaki nem szereti a kutyakat ?"

??? nem tudtam hogy kötelező szeretni a kutyákat :D basszus rosszil éltem eddig az életemet, én macskás vagyok

2021. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
88%

#27

Én tökéletes vagyok, a kutyákat és a macskákat is szeretem :D

2021. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
21%

27:"nem tudtam hogy kötelező szeretni a kutyákat :D b"


Nem kotelezo, de azert eleg nehez olyan normalis indokot talalni, hogy miert nem tud valaki elviselni, egy kedves kis aranyos, szoros pihepuha joszagot, ami azonnal szazfele alaperzelmet stimulal egy emberben. Nem mondom, hogy aki nem birja a kutyakat, egyeb allatokat az kozveszelyes elmebeteg, de meg a legjobb esetben is, biztosan van valami lelkizavar, lelkiproblema, aminek megoldatatlansaga sem egy csalad eletenek, sem a tarskapcsolatnak, se onmaganak nem hasznal hosszutavon.

Ha csak annyi van, hogy valaki fel a kutyaktol felnottkent, az mar onmagaban mutatja, hogy az nem kiegyensulyozott egeszseges felnott ember, hanem valamifele gyerekkori problemat hordoz magaval felnottkent.

2021. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
80%

Bocs #29, de te vagy eltévedve. Aki nem olvad el egy "pihe-puha, szőrös cukimukiságtól", az nem lelki sérült. Tudod, a kutyák és más állatok az emberből anyai, illetve gondoskodási ösztönt váltanak ki, ezért szeretjük az állatokat. Ez a gondoskodási ösztön. Van, akinél ez csak a gyerekekre irányul, van, akinél csak az állatokra, van, akinél mindkettőre és van, akinél egyikre sem.

Egy normális párkapcsolatban ennek az elején ki kell derülnie. Nos, hiába próbálod a feleséget hibáztatni, itt a férj hibázott. Egy gyereket sem kényszerítünk rá a párunkra, hátha majd megszereti az illető. Ez nem így megy. Egy kapcsolatban a 2 fél 1 csapatot alkot. Itt nem ez történt. Itt a férj leszarta, hogy a feleség mit gondol, mit akar, most meg nem érti, miért nem vált be a terve. Nem csak a kommunikáció fogalma, az egy csapat fogalma, de az alap tisztelet sem létezik a kérdezőnknél, ha a feleség 100x elmondta, hogy nem akar kutyát.

2021. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!