Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudja megszeretni a...

Miért nem tudja megszeretni a feleségem a kutyánkat?

Figyelt kérdés
Nemrég lett kész a kertes házunk, ahová beköltöztünk a feleségemmel meg a kislányunkkal. Felvetettem, hogy szeretnék egy kutyát, mire a feleségem konkrétan kiakadt, hogy hogy képzelem ezt. Én egyébként mindig tudtam róla, hogy nem igazán szereti az állatokat, de azt gondoltam, hogyha már ott lesz velünk egy kutya, akkor ő is simogatni fogja és idővel majd megszereti. Hónapokig ment ezen a vita, aminek az lett a vége, hogy a feleségem kijelentette, hogy őt már nem érdekli ez az egész, csináljak, amit akarok, de ő biztos nem fog vele foglalkozni. Én állatok közt nőttem fel, azt akartam, hogy a gyerekünk is megtapasztalja milyen ez, úgyhogy hoztam a házhoz egy németjuhászt. 1 éves múlt. Az udvaron tartjuk, a gyerek jól kijön vele, de a feleségem nem vesz tudomást róla. Ha a gyerekkel kint játszunk, néha csatlakozik hozzánk, olyankor ő is megsimogatja kicsit a kutyàt, próbál mosolyogni meg jól érezni magát, de látszik rajta, hogy igazából bárhol máshol szívesebben lenne, mint ott. Néha nagy nehezen sikerül rávenni, hogy legalább a tálkájába tegyen ki neki ételt, de ennyi. Látom az arcán, ha közelít felé a kutya, hogy egyszerre undorodik és fél tőle, ami nagyon meglepett. Persze tudtam, hogy a párom nincs oda az állatokért, de őszintén azt hittem, hogy ha a házhoz hozok egyet, nem tud majd neki ellenállni. Van esetleg hasonló rokonotok, akikkel meg tudtátok szerettetni mégis az állatokat? Ha igen, hogyan?

2021. febr. 20. 10:38
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
80%

Én szeretem az állatokat.

Befogadtam egy kutyát, több macskát akiknek kerestem helyet, most 2 kutyám van.

De a nagytestű koszos kinti kutyákat nem szeretnem.

Sose simogatom túl sokat az ismerősök kutyáit, egy kis fejvakargatás és ennyi.

De a kölyök pihe puha cuki kutyusokért odáig vagyok.

Egyik barátoméknak le se szálltam a kiskutyájáról, halálosan cuki volt. Aztán megnőtt...


Ebből azt akartam kihozni, hogy még az se feltétlenül szeret mindenféle állatot, aki amúgy állatbarát.

És egy olyan embernél, aki eleve nem szereti őket, lehet h nem egy nagy felnőtt kutyával kellett volna kezdeni. Egy egyéves németjuhászban semmi bolyhosság vagy cukiság nincs.

Egy olyan kutyát én is csak eltűrnék a kertben (pedig velem alszik a kutyusom)

2021. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
66%

"miert nem tud valaki elviselni, egy kedves kis aranyos, szoros pihepuha joszagot, ami azonnal szazfele alaperzelmet stimulal egy emberben"

Bennem pl olyan undort stimulál az elhullatott szőre, hogy hányni tudnék. Utálom hogy mindenhol ott van, ráragad, kimoshatatlan. És akkor az ugrálásról és a nyalogatásról ne is beszéljünk.

2021. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!