Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is egy szerencsétl...

Szerintetek is egy szerencsétlen lúzer vagyok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, anyámmal és testvéremmel élek albérletben.


23 évem alatt nem sok semmit értem el eddig, van egy szakmám (gépiforgácsoló és CNC gépkezelő) amit utálok és már nem is értek hozzá, ezen kívül van érettségim. Jelenleg Kiadványszerkesztőnek tanulok egy esti okj-n, még ez az év van belőle, nagyon tetszik és érdekel is ez a szakma, de úgy tanítják ahogy... Nincs pénzem, se munkahelyem, azt se tudom mihez kezdjek az életben. Nagyon szégyelem magam miatta, de eddig még nem dolgoztam sehol, egy éves munkaügyis tanfolyamon voltam még érettségi mellett, de annyi.


A munkakereséssel egyébként is bajban vagyok, elég nehéz elmagyarázni. Nagyon félek az egésztől valamiért, egyedül kilépni a nagyvilágba...


És mielőtt valaki mondaná, nem vagyok lusta, anyám vállalkozásában annyit segítek amennyit csak tudok, viszont ebből egyenlőre nincs bevétel.


Egyre jobban el vagyok keseredve, párkapcsolatom még nem volt, barátom nagyon kevés van, szinte minden napom a négy fal között telik, mindent összevetve az egész életem egy darab sz@r.


Sokszor vagyok depresszióhoz közeli állapotban, időnként az öngyilkosság is eszembe jut.


Tudom, hogy egyébként teli van ilyen kérdésekkel a gyakori, nem akarom magam sajnáltatni, de egyszerűen nincs kinek elmondanom. Nagyon érdekelne mások véleménye, esetleg aki kicsit magára ismer, aki hasonló helyzetben van/volt, mit tud hozzászólni, tanácsolni.


Köszönöm szépen, ha elolvastad!



2021. febr. 21. 02:33
1 2
 11/15 anonim válasza:

Kedves kérdező.

" barátom nagyon kevés van, szinte minden napom a négy fal között telik"

az én véleményem hogy amit idézek nem probléma hanem a problémák okozója.

Nem llitom hogy feltétlenül olyan helyzetben vagy mint én mert nekem más gondjaim van de szeretném veled megosztani a tapasztalatomat.

Tehát vannak elég durva depressziv hangulatvölgyeim mikor tényleg egy értéktelen sz@r-nak érzem magamat ami senkinek nem kell és senkinek nem fontos. Persze lehet majd jövőhéten megint elkap a mood de mivel most "józan" vagyok le tudom irni hogy minden amit látsz és érzel vagy ahogyan vélekedel egy bizonyos perspektivából látod.Néha énis nagyon destruktivan tekintek magamra mint irtam de sokan sikeresnek tartanak volt már párszor hogy lányoknak is tetszettem (vonzonak találtak) és rengetegen irigylésreméltónak tartják az életemet. Ezzel arra szeretnék rámutatni hogy attól még hogy te lúzernek tartod magadat nem feltétlenül jelenti azt hogy mások szemében is az vagy.Én személy szerint totálisan raciális ember vagyok nemhiszek semmiben sem istenben se csakrákban se másban kivéve az egyensúlyt.Véleményem szerint amennyire rossz egy ember annyira jó is.Az hogy te most éppen egy ilyen "életállapotban" vagy hogy nem a jó tulajdonságaid dominálnak csak egy állapot amin lehet változtatni.

"És mielőtt valaki mondaná, nem vagyok lusta,"

Aki nem lusta az nem menekül öngyilkosságba a problémák elől hanem 150% erővel dolgozik a kiküszöbölésükön.Azthiszed lúzer vagy mert épp nincs munkád? Vagy mert kevés a barátod? Tudod mennyi ember van barátok nélkül szakma nélkül munka nélkül ennél sokkal de sokkal nagyobb problémákkal, szülők nélkül kapcsolat nélkül egészségügyi problémákkal aki nemtudja mit fog majd holnap enni vagy hová megy lakni de nem adja fel?

Na amúgy rohadtul eltértem a dologtól amivel kezdtem ...

A lényeg hogy az emberek többségét pontosan ezek a dolgok mérgezik az életét. A passziv életvitel a sehova nem járás és a barátok hiánya.Igen tudom hogy ez egy visszacsatolás mert ha nincs barátod nincs kivel kijárnod és ha nem jársz ki nem lessz barátod de gondolj arra hogy ez a visszacsatolás csak addig rossz amig bele nem csöppensz. Ha vannak barátaid van (szociális) életed és mégtöbb ismerettségre barátságra tehetsz szert.Tehát annyit kell csak tenned hogy elkezded.Nyisd ki az ajtót menj ki szépen bárhova (ja tudom hogy lockdown van de ne legyen ez most kifogás) beszélgess emberekkel.Koncentrálj azokra a dolgokra amiket szeretsz csinálni menj el futni vagy bringázni és ne féllj szóbaelegyedni ismeretlenekkel.És ha meglátsz a buszon egy helyes csajt aki szemezget veled akkor merd leszólitani ne ugy mint én két éve ... nagyon sokáig bántam utánna.A karrierre amugy ugyanezt tudom tanácsolni ... csánáld azt amiben jó vagy és szereted csinállni legyen az bármi mert igazán sikeres és jó csak úgy lehetsz.

2021. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hat most kb az osszes ember hasonlot erez,h az ettermek mind deficitesek,a szorakozohelyek kavezok kocsmak meg semennyire se lehetnek nyitva. Sot a legtobb embernek az elete munkaja veszett karba a virushiszti lezarasok miatt.


Igazabol te meg jobb helyzetben is vagy.

Sokan hitelbol vettek a tobb szaz millas ettermet /szorakozohelyet,amibol mostmar honapok ota nincs bevetel .

2021. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
2021. máj. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem vagy lúzer.

Ne címkézgesd magadat, hanem találd ki, hogy mit akarsz csinálni, és a jövőddel törődj, ne a múltaddal!

2021. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lúzér, ez csak egy érzés. Ülj le és érezd ezt az érzést mélyen.

Mik a problémáid? Írd le pontosan és érthetően a naplódba vagy telodra. Kérdezd meg mi akadályoz benne h elérd? Ha nem tudod akkor kérdez meg embereket, keress rá googlen és más fórumokon. Az a lényeg h legyen az az érzés benned h igenis ez baj számomra és megakarom változtatni

2021. máj. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!