Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az öngyilkos...

Mi a véleményetek az öngyilkosságról ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 15:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%

A hátrahagyottak c. könyvben olvastam, hogy a hozzátartozókat akkora sokkhatás éri olyankor, ami a koncentrációs táborokban érte az embereket.

Koncentrációs táborban nem voltam, de közeli hozzátartozóm lett öngyilkos és simán el tudom képzelni, hogy egy koncentrációs táborban sem omlott volna jobban össze az életem, mint a halála után.

Én gyáva és önző dolognak gondolom. Milliószor lett volna százszor komolyabb okom eldobni az életet, mint neki, de soha nem tudtam megtenni azok miatt, akik függnek tőlem.

2021. febr. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
95%
Szerintem ahogy az élethez úgy a saját halálunkhoz is pont ugyan annyi jogunk van. Nem tartom gyávaságnak, nem minden esetbe van más kiút. Lehet, hogy a hozzátartozóknak fáj egy ideig de Ők sokszor el sem tudják képzelni, hogy az adott a személynek mennyire nehéz lehetett nap mint nap szembenézni a démonjaival. Sokszor nem lehet megfogalmazni ezt az érzés ami bennünk van. Hatalmas nagy erő kell hozzá, hogy megtedd, hogy hátrahadj mindent és mindenkit tudván, hogy tényleg nincs visszaút. Sajnálom és egyben tisztelem azokat akik ezt megteszik és kilépnek a szenvedésből. 25/L
2021. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szorongás miatt vannak ilyen gondolataim, de tiszta fejjel egyértelműen nem akarok ilyet, sok ilyen gondolat volt/van, de kísérlet még soha, mert... félek mi jön utána.
2022. dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!