Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek vele? Légyszi...

Szofi51 kérdése:

Mit kezdjek vele? Légyszi velemenyeket

Figyelt kérdés
Van egy baratom (13/f) es vagdossa magat kb 4 hónapja, mert rosszak a jegyei, de szerintem nem csak ez miatt, bar mostanaban mar nem annyit es nem olyan durván. Mind a negy hónapban mellette álltam, de hiaba. Most kb egy hete azt mondogatja hogy felakasztja magat. Pl 1-es lett a matekja es azt mondta felakasztja magat, de néha mikor beszélgetünk csak ugy egyszercsak belefuzi a beszélgetésbe. Nem tudom mit csináljak, komolyan vegyem-e. Nek merne megcsinálni szerintem, de felek hogy talan mégis..mit tennetek a helyemben?

2016. máj. 29. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:

mondd meg neki, hogy TANULJON a drága, és gondoljon rá, hogy hány olyan ember van, akik még az általánost se járták ki, és hihetetlen nagy ember lett belőlük.

Nyugtasd meg, és mondd meg neki hogy ez baromság, és pl.segíts neki felkészülni dolgozatokra.

Amúgy, mondd meg neki, hogy aki volt már halálközeli állapotban, az soha nem akarná eldobni az életet. Nekem egyszer volt egy vesebetegségem, majdnem belehaltam, de meggyógyultam. Azóta még az öngyilkosság gondolata is messze van tőlem.

Szóval ne játszadozzon az élettel, mert csak egy dobása van.

13/l

2016. máj. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet ott más is a háttérben. Túl kevés az indok ehhez. Családi háttere?
2016. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom:)

Jo a családi háttere, szüleivel jo a kapcsolata es az öccsevel is, szoval nem az a baj

2016. máj. 30. 18:39
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy a család, amit pl Te látsz, könnyen lehet, korántsem ugyanaz, mint ami valójában. Bár ilyenkor, főleg, ha depresszívebb időszaka van az embernek, lehet, hogy így is nehéz elviselni a családot, vagy más embereket, mert egyszerűen ő sem tudja, mi a baj, csak azt érzi, hogy valami nincs vele rendben.

Az, hogy a jegyei szomorítják el, eléggé azt sugallja, hogy nagyon meg akar felelni, és elismerésre vágyik, lehet, hogy a szüleiére, lehet, hogy csak saját magának, de bizonyítani szeretne.

Nem hinném, hogy eljutna a tényleges öngyilkossági kísérletig, de mindenképp érdemes figyelned, nincsenek-e rajta nagyobb, mélyebb vágások vagy nem romlik-e az állapota (nem süllyed-e még mélyebb depresszióba). Azt, hogy vagdossa magát, nemigen tudod megakadàlyozni, és (én is csináltam, tudom jól, milyen) olykor ez csak olaj a tűzre, a legtöbb, amit tehetsz, hogy mellette állsz (ahogy eddig, csak így továb^^), és finoman próbálod terelgetni, vagy megakadályozni, ha valami nagy butaságot csinálna.

Ilyen korban sokan átesnek ilyen ,,nehezebb" időszakon. Ha azonban néhány hónap múlva sem javul semmit, vagy tovább rosszabbodik a helyzet, érdemes valaki megbízható, közös ismerős felnőttől segítséget kérni, lehet az kedves tanár, pl.

Remélem, tudtam egy kicsit segíteni! :)

2016. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
*tovább
2016. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, már haladunk, pl. engedte hogy segítsek a matekba és összehozta így a négyest:)

Szó sincs depresszióról, csak ilyen. Esetleg ha újra meglátom a hegeket a kezén mit csináljak? Csak támogassam?

2016. jún. 2. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Szofi5

Nagyszerű, hogy tudtál segíteni a tanulásban, hogy a barátod mellett vagy és figyelsz rá. Azonban a vagdosás nem egyszerű hóbort, vagy divat, hanem a borderline személyiségzavar egyik kísérő megnyilvánulása. Ezt a betegséget vagy ki kell zárni, vagy kezelni kell. Ezért a felelősségteljes barátság az, ha igyekszel eljuttatni őt pszichológushoz. Beszélsz a szüleivel és az iskolában az osztályfőnökkel, vagy gyermekvédelmi felelős pedagógussal, ha van akkor az iskola pszichológussal. Ők tudnak majd megfelelő szakembert találni. Tudom, hogy a nyári szünetben erre kevésbé van lehetőséged, ezért hívhatod a 111-123 lelkisegély szolgálatot, vagy a Kék vonal 116-111 anonim vonalait minden nap.


További segítségért és támogató programokért keresd fel a CallForHelp honlapját [link] és

Facebook oldalát, [link]

valamint hívd telefonos lelki támogató vonalainkat, ahol pszichológus és mentálhigiénés szakemberek várják a megkereséseket minden nap 12-20 óra között.

Szeretettel:a Call For Help csapata

2020. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!