Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Feljelentenétek az ilyen szülőt?

Feljelentenétek az ilyen szülőt?

Figyelt kérdés
Sok durván (!) kirohadt fogú gyereket látok sajnos. Szerintem ilyen esetben a szülő a hibás, hiszen neki kellene orvoshoz vinnie. A lyukas, de kezelt fog nem rohad ki tövig. Nem tudom az ilyesmi hogy kerüli el az iskola/óvoda figyelmét és miért nem tesznek komoly lépéseket. Megoldás lehetne az ilyen szülők feljelentése?

2021. febr. 21. 16:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Mért kéne ezért feljelenteni? :)
2021. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2021. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 alletta ***** válasza:
100%
iskolafogorvos csak javasolhatja, hogy hordják fogorvoshoz a gyereket, de nem kényszeríthetik - sajnos - a szülőt!
2021. febr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán milyen idős gyerekeket látsz ilyen foggal?

Ha még óvoda-kis iskolásokat akkor azok még sokkal több mint valószínű hogy tejfogak, amik számtalanszor könnyebben romlanak mint a normál csont fogak.

Nálam is így volt, anyámék nem nagyon foglalkoztak a fogmosással 5 éves koromig mire megindult az első csontfog kinövés. NAH de utána... ajaj


Ha ilyen kicsi gyerekeket látsz akkor hagy rohadjon már ki a tejfoguk, tökmindegy hogy 2-4évesen vagy 6-7évesen hullik ki. Ha ezeknél idősebbeket akkor bizony már szabad gondolkozni a szülő felelőtlenségén DE akkor sem érdemes ítélkezni mivel ha szóvá teszed akkor is te leszel a csúnya rossz hogy beleszólsz hogy nevelik mások a saját gyerekeit.

Engedd el!

2021. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sajnos bőven látok felső tagozatosokat és középiskolásokat is. Mivel van gyerekem, pontosan tudom hogy a tejfogak könnyebben romlanak, de azt is, hogy egy barázdazárással és megfelelő szájhigiéniával ennek elejét lehet venni. Mi lesz azokkal kiskamaszokkal, kamaszokkal, akiknek már most kirohadt fekete csonkjaik vannak? Erről egyedül a szülő tehet, senki más! Remélem majd szépen ki is fizetik majd a gyerekeiknek a 400K/db implantátumot...
2021. febr. 21. 17:01
 6/17 anonim ***** válasza:

A felső tagozatos és középiskolás meg eltudja dönteni hogy mit csinál a fogával... Nem kell hogy beleszólj mindenbe is, ő dolguk!

Kis szőrszálhasogatás a végére:

a 400k/db implantátum egy picit (khm nagyon) túlzás. Az implantátum általában 100-150ezer forint környékén megúszható, ha teljes fogsorról beszélünk akkor beszélhetünk 400-800ezres árról.

2021. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A szülőnek felelőssége van a gyerek 18 éves koráig. Nekem is van gyerekem, úgyhogy pontosan tudom. Ha nem hiszel nekem, nézd meg a hatályos jogszabályokat!
2021. febr. 21. 18:09
 8/17 A kérdező kommentje:
A férjemnek novemberben ültettek be fogat. Kezelési terv, csap, felépítmény, kontrollok összesen egyetlen fognál 410 ezer forintot vittek el!
2021. febr. 21. 18:10
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van. A gyerekeket ki kell szakitani a csaladjukbol, es allami intezmenyes keretek kozott hagyni, hogy rohadjon a foguk.

Aldott jo lelek lehetsz.

2021. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem szakítják ki a gyereket a családból. Alap jogismereted sincsen, de osztod az észt?
2021. febr. 21. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!