Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire figyelsz oda az...

Mennyire figyelsz oda az étkezésre, magyar fizetésből?

Figyelt kérdés

A magyar sosem tartozott az egészséges népek táborába, ez megosztja a közvéleményt, van aki szerint genetika az egész hogy kinek mennyire jó az egészsége, és ennek köszönhetően meddig él majd.

Én úgy gondolom hogy az ország lakossága amellett hogy keveset kell beosszon, ahhoz mérten oldja meg az élelmiszert.

Mondjuk Avokádót, mangót 5-ből 2 ember ha vesz, és ebből az egyik olyan keresettel is rendelkezik aki hetente megeszik 7db-ot belőlük. Elég bemenni a Lidl, Aldi láncokhoz.

Az a szomorú hogy itthon kiváltság ez az egész, hogy a jót nehéz elérni, a szart meg dobálják utánunk.

Családtagok közül van aki Franciaországi léte alatt beszámolt arról hogy más országokban nem luxus a normális élelem, mondhatni divatja sincs egy-egy terméknek mert csodaszernek tartják.

Kevesek tehetik meg hogy hetente legalább 1x legyen hal is az asztalon, nem hogy többször 1 hónapban, és akkor még valami vitamint is illik szedni.


Én személy szerint minél jobban próbálom úgy alakítani a szatyor tartalmát hogy az valamennyire hozzájáruljon egy esetleges megbetegedés kivédéséhez, de tudom így sem az igazi.


2021. febr. 21. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelek. Mire ki fizetem a szàmlàkat, főtt tojàs-zsíros kenyér. De figyelek.
2021. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
De cigit meg piát bezzeg ötből négyen napi szinten vesznek...
2021. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Xd ilyen rasszista mint te vagy égnek áll a hajam. Nos. Akkor mivel magyarázod meg hogy Amerika a világ közepe ami már nem xd és miért zabálnak ott az emberek ennyi Burgert? Mitől puffadtak fel ennyire? 300 kg és társai. Schobert Norbi még válogathat is kedvére 500 kg emberek között. Szóval ne említsd azt hogy a magyar az rossz. Nem hiszed el de a magyarok a mezők és sztyeppék harcosai voltak régen. Ennyi.
2021. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
2: nàkunk nem ez van. Én is làtom ezt, amit írtàl...... De nem ez a jellemző. Csak ez làtvànyos.
2021. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#4

Hát nem tudom...nekem a melóhelyen többször volt, hogy én voltam az egyetlen, aki munka után hazament nem pedig piálni. Olyan is rendszeresen előfordul, hogy kb tíz fős csoportokban én vagyok az egyetlen aki nem cigizik, holott tudtommal 1500 egy doboz...

2021. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#3

Mégis árnyéka önmagának a magyar.

Talán még az angolokat említik utánunk, nagyon pocsék egészséggel, 40 évesek érrendszeri betegséggel és sok más szarral ami megelőzhető lett volna ha nem szív egyáltalán cigit, és minél normálisabb kaját választ, még akkor is ha a rizstől 2 óra után éhes a nokedli helyett.

2021. febr. 21. 20:38
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Ott kezdődik az egészséges étkezés, hogy nem kell sokat enni. Az egészségtelenül étkezők között gyakori, hogy chipset, kekszeket, kólát vesznek, esetleg cigatettáznak is. Tehát amennyit feleslegesen elköltenek, abból lehet egészséges ételekből normális mennyiséget venni. Nem a mangó, meg az avokádó egészséges, a helyi termékeket kell venni.

Hal van 1.500-2.000 Ft között, azt is meg lehet venni.

2021. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Egy több ezer km-ről hozott, minden sz@rral telenyomott gyümölcs mitől egészséges?
2021. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én se vágom, miért a mangónál meg az avokádónál kezdődik az egészséges táplálkozás. Én egészségesen táplálkozom, de mangót meg avokádót még az életben nem vettem 😄😄
2021. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

2-nek igaza van. Ráadásul akik nagyon elhíznak, nagyrészt nem azért híztak el mert szegények és tésztán meg kenyéren élnek.

Vegyünk pl egy strandot. Személyenként minimum 2000 néhány órára, belépőjeggyel és kajával. Tele van kövér emberrel, akik megtehetik hogy több ezret elvernek. Nem beszélve a gyorséttermekről, ahol ugyanez a helyzet. Nem kell rengeteg halat enni. De szezonális zöldségekből és gyümölcsökből, minőségi szénhidrátból, és persze húsból összeállítani egy megfelelő étkezést még mindig olcsóbban kijön, mint minden szært összeenni. Persze, semmi nem olcsó, de nem kell lazac meg ""egészséges"" termékek a vódi egészséghez. A máj olcsó. A csirke olcsó (ha nem mell). Savanyúságot venni a piacon szintén nem drága. Amire a helyedben pénzt áldoznék, az egy szakember aki ért hozzá, és segít összerakni az étkezésed. Hidd el, megéri.

2021. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!