Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok magyar munkahelyen miért...

Sok magyar munkahelyen miért van az, hogy elvárás a minőségi munka, akár túlmunka is, de a fizetésből meg nem lehet megélni?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen ilyen havi nettó 150 ezret fizetnek kb. (valahol még kevesebbet)amiből egy egyedülálló személy semmiképp nem tud megélni.Mégis elég komoly elvárások vannak még az ilyen munkahelyeken is, kb."akinek nem tetszik, el lehet menni" a hozzáállás a munkaadók részéről. Miért van ez?

2019. júl. 14. 11:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Mert elvárják. Azt őket nem érdekli hogy ilyen pici fizetésekből nem lehet megélni , mivel piszok drágaság van. Én is megyek boltba és alig veszek valamit de egy rakás pénz megy el. Élhetetlen egy ország.
2019. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
Míg nettó 120ezret kerestem, akkor is rendesen végeztem a munkámat és a pénz negyedét mmindig félreraktam, most hogy a duplájat keresem ugyanez a helyzet, csak így több, mint a felét félrerakom havonta. Párom szintúgy, eleg sok megtakarítát halmozunk így fel. De persze rinyálni könnyebb, mint tanulni, keményen dolgozni, gog,hogy előre is lépj...
2019. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

amikor aláírod a szerződést szabad akaratodból, akkor pont azt vállalod, h minőségi munkát fogsz végezni 150 000ft-ért.

az elején tisztázni kell, h kinek mik az igényei, és akkor később nincs gond. ha nem felelnek meg a munka feltételei, akkor nem kell elszerződni. ilyen egyszerű ez.

2019. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
Te fizetnél trehány, összegányolt munkáért?
2019. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%

A válaszokból egyértelmű, nem?

A birka elfogadja, nem gond neki, hogy minőségi munkáért szart sem kap. Akkor minek fizetné meg jobban a munkáltató? Az ilyen mazochista, szolgalelkű, ostoba népség szerinted érdemel jobbat? Gürizni akarnak és kuporgatni, tessék, megkapják.Amíg ez lesz a nép igénye, nem lesz változás.Én a lehurrogott ellentáborba tartozom. Kis pénzért kis munka jár!

150 nettó?? Itt Békés megyében még mindig 100 az alap és nem sül ki a szemük ennyiért még bármiféle elvárást támasztani. A tanulás, igyekezet pedig semmire nem biztosíték ebben a szétrohasztott országban.

2019. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
12%
Meg lehet ennyiből élni, mert elég sok ember aki ennyit kap, az megél belőle... Persze nyilván gatyaösszehúzósan.
2019. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
9%
Tanulatlan, ostoba ember mire fel is akar több pénzt?
2019. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

A szociban volt divat az, hogy "engem nem fizetnek meg", és ezért "nem vagy ok hajlandó" dolgozni. Csakhogy akkor mindenkinek volt munkája. Ha kirúgták az egyik helyről, felvették máshova. 8-an végezték egy ember munkáját. Ez a mentalitás nem jó, de az sem, hogy ma a kedves munkáltatók átestek a ló másik oldalára, lévén hatalmas az embertömeg és a kiszolgáltatottság.


A minőségi munka egy munkahelyen elvárás. Ha nem tudsz belőle megélni, akkor hagyd ott és keres egy másikat - már ha van. Orbán országában sok embernek nincs semmiféle munkája. Gondolj erre, vagy ha nem tetszik, változtass.

2019. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
Persze a penz keves,de azert azokat sem kell felteni akik azt hiszik,hogy ok milyen hu de minosegit es sokat dolgoznak. A legtobb ilyen keves penzes munkahelyen azert megy a herevere rendesen,hiaba az elvarasok. Azert a 150ezres fizus munkak kb ez a szint es ezt sajnos tapasztalatbol mondom. Bele nem szakad a munkaba nalunk sem senki de azert vernek a melluket hogy tobb penzt kapjanak
2019. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt a lovat ütik, amelyik húz. Ez nem újdonság.
2019. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!